Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:22:30

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Sám doma / Home Alone °

Re: Sám doma / Home Alone

Poslaťod anderson » Štv 25.12.2014 15:57:43 quicklink

ladno píše:... A prečo prestala dávať markizácky dabing? Proste je naň vysoká cena, ...


Toto je podľa mňa jeden z mýtov, ktorý podsúvajú podaktorí užívatelia tohto fóra bez toho, aby mali relevantný dôkaz o takomto tvrdení. Keby boli Markízácke dabingy prehnane drahé, pochybujem, že by ich bežne vysielala STV. Ten dôvod bude iný. Pre Slovensko typickejší ...
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Sám doma / Home Alone

Poslaťod mato46 » Štv 25.12.2014 16:22:40 quicklink

Tak ja si myslím, že taká STV by bola schopná kúpiť aj predražený dabing. Šak nekupujú za vlastné. Niekto z vrchnosti STV je kamarát kamaráta a ten je kamarát s riaditeľom Markízy a už sa za štátne kupujú predražené dabingy, na ktorých sa nabalí x ľudí. Nehovorím, že to tak je, ale povedzme si úprimne, ani toto by nebolo pre Slovensko netypické.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Sám doma / Home Alone

Poslaťod anderson » Štv 25.12.2014 16:34:18 quicklink

mato46 píše:Tak ja si myslím, že taká STV by bola schopná kúpiť aj predražený dabing. Šak nekupujú za vlastné. Niekto z vrchnosti STV je kamarát kamaráta a ten je kamarát s riaditeľom Markízy a už sa za štátne kupujú predražené dabingy, na ktorých sa nabalí x ľudí. Nehovorím, že to tak je, ale povedzme si úprimne, ani toto by nebolo pre Slovensko netypické.


No - v pripade STV je skor logickejšie - ak by uz chcel kamarat kamarata nieco uliat zo statneho pre seba - aby si vyrobili novy - skutocne predrazeny dabing. Na preberani dabingu sa podla mna tazko niekto naozaj nabali. Dabing samotny je len spotrebny tovar, bez ktoreho je film - ak ma mat sledovanost - v podstate neodvysielatelny. Navyse, ak by kupovanie dabingov bolo take vynosne na ulievanie penazi, preco by STV kupovala ceske dabingy k mnohym filmom, ku ktorym slovensky dabing existuje ? Dokonca je aj v archive STV ulozeny ? To nema logiku. Pretoze distributor v drvivej väcsine pripadov dava dabing uz v cene prav na odvysielanie.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Sám doma / Home Alone

Poslaťod stevo12 » Ned 6.9.2015 17:15:41 quicklink

anderson píše:
ladno píše:... A prečo prestala dávať markizácky dabing? Proste je naň vysoká cena, ...


Toto je podľa mňa jeden z mýtov, ktorý podsúvajú podaktorí užívatelia tohto fóra bez toho, aby mali relevantný dôkaz o takomto tvrdení. Keby boli Markízácke dabingy prehnane drahé, pochybujem, že by ich bežne vysielala STV. Ten dôvod bude iný. Pre Slovensko typickejší ...


Tak ja neviem, ale dnes som zhodou náhod narazil na tento článok a tie ceny mi pripadajú také, že je naozaj asi výhodnejšie vyrobiť nový dabing. Neviem čo má vplyv na cenu práv na dabing, ale keď sa dabingy predávajú za také prachy, tak teória o výhodnosti výroby nového dabingu môže byť pravdivá.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Sám doma / Home Alone

Poslaťod anderson » Ned 6.9.2015 17:46:48 quicklink

V tom článku sa hovorí o "predrevolučných" dabingoch. Navyše ide o klasické rozprávky, ktoré sa len ťažko dajú predabovať. Však redabing MIAZGOVCOV už máme a vieme aká je jeho "kvalita". Ja ceny, za ktoré sa vyrábajú a predávajú súčasné dabingy nepoznám. Preto nedokážem povedať či je to veľa alebo málo. Každopádne predrevolučné dabingy (ergo dabingy pred érou komerčných TV) - a bavíme sa o slovenských dabingoch samozrejme - takmer nikdy neboli lokalizované pre distribúciu globálne (možno s výnimkou niektorých zriedkavo vyrobených kinodabingov a DVD dabingov) a tým pádom ani distribútor nevysporiadaval práva na uvedenie do budúcnosti (tak ako je to štandardom vo väčšine prípadov súčasných dabingov). Preto si vlastník môže diktovať v podstate akúkoľvek cenu, pokiaľ ju záujemca je ochotný zaplatiť. Z praxe, ktorá je ale zachytená aj na tomto fóre viem, že vyrobiť nový dabing je v súčasnosti obrovská "československá móda", aj keby ho distribútor ponúkal zdarma a v darčekovom balení.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Sám doma / Home Alone °

Poslaťod forneus1 » Ned 29.12.2019 02:49:47 quicklink

Ak ma zdroje neklamu, tak 1. dabing bol vyrobeny v 1997 a premiera bola 24.12.1997 na Markize (pred nim davali Mrazika a tusim aj jeden diel Alfa).

No a preco existuju 2 dabingy Jojky? Jednoducha vec:
Joj vtedy totizto zacala "radikalne" prechadzat na format 16:9 a chceli tomu prisposobit aj filmy, tak objednali novy 16:9 obraz filmu. Avsak tu sa dostali do mimoriadnej situacie. Lebo obraz bol spaty s povodnymi pravami s ktorymi to mohli vysielat dovtedy, a tie prava im koncili v juli 2010, avsak na Markizacky zvuk (+ aj povodny obraz) im uz zmluva vyprsala (dovtedy to pustali z okopirovaneho Betacamu priamo z Markizy, ale teraz mali vlastny obraz priamo od 20th Century Fox na ktory potrebovali ten povodny Markizacky zvuk napasovat, a to sa "len tak" neda). Tak museli opatovne poziadat Markizu o zvuk, ktora uz ale vtedy dvihala ceny prav na take, ze to sa im za tie peniaze proste neoplatilo. Lenze prava na film koncili v juli 2010 a v zmluve bolo napisane ze tie filmy treba minimalne raz odvysielat.

Tak Jojka mala na vyber 4 moznosti:

1) pustit to v cestine a dostat pokutu od Rady
2) kupit dabing od Markizy za predrazenu sumu a napasovat ho na novy obraz (to iste co teraz vlastne robi RTVS s Markizackymi dabingami)
3) odvysielat to s titulkami, co by im ale neprinieslo take cisla do sledovanosti, t.j. nezarobili by tolko na reklame medzi filmom ktory je medzi divakmi oblubeny
4) vyrobit novy vlastny dabing ktory bude sice narychlo a odflaknuty, ale bude lacnejsi ako predosle 2 moznosti

No a hadajte pre ktoru moznost sa rozhodli :)

Vdakabohu si ale manazment Jojky uvedomil, ze to s tym dabingom totalne dod*bali a ze to znelo katastrofalne, tak mali dalsieho polroka na to, aby vyrobili ten treti dabing, ktory sa vysiela doteraz.

Vsetko je to len o peniazoch a o zmluvach :)
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Sám doma / Home Alone °

Poslaťod Marvelak » Uto 22.12.2020 21:48:45 quicklink

K jojkárskemu dabingu sa nedávno oficiálne vyjadril aj šéf dabingu JOJ Group
https://www.interez.sk/sef-dabingu-tv-j ... ako-cesky/
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23

Re: Sám doma / Home Alone °

Poslaťod Mariuss » Uto 20.4.2021 21:08:38 quicklink

1. dabing - Markíza

Peter Aczel - Gangster Johnny
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Sám doma / Home Alone °

Poslaťod Mariuss » Sob 11.6.2022 17:01:51 quicklink

Na Markíze, s 1. dabingom, odvysielané počas vianočných sviatkov v roku 1996. Dabing je teda vyrobený v roku 1996.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Sám doma / Home Alone °

Poslaťod Mariuss » Sob 24.12.2022 16:43:09 quicklink

Doplnil som dátum premiéry 1. dabingu, ktorá bol na Štedrý deň roku 1996 o 20:00.

(Info z dobového programu)
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: 2327, m09 a 34 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.