Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:15:23

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Malý Budha / Little Buddha

Malý Budha / Little Buddha

Poslaťod forneus1 » Sob 5.1.2019 00:49:17 quicklink

malybudha.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Dušan Tarageľ - Ruocheng Ying (Lama Norbu), Michal Hallon - Alex Wiesendanger (Jesse Conrad), Zdena Studenková - Bridget Fonda (Lisa Conrad), Ján Gallovič - Chris Isaak (Dean Conrad), Ivan Vojtek st., Ján Kroner, Andrej Bičan, Katarína Šulajová, Mirko Radev, Tatiana Pauhofová a ďalší.

Zvuk: Csaba Török
Vedúci výrobného štábu: Ľubomír Randiak
Asistent réžie: Dušan Person
Dramaturgia: Darina Horáková
Preklad: Katarína Karovičová
Dialógy: Marek Rokov
Réžia slovenského znenia: Etela Balgová-Harantová
Pripravila: Hlavná redakcia prevzatých programov - Slovenská televízia Bratislava

Premiéra/Odvysielané: 27.12.1997 - STV 1
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Malý Budha / Little Buddha

Poslaťod forneus1 » Sob 7.1.2023 19:24:35 quicklink

Dnes po dlhych 26 (!) rokoch obnovena premiera na STV2 :)
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Malý Budha / Little Buddha

Poslaťod Mariuss » Pon 9.1.2023 03:00:57 quicklink

Ak som dobre počul, tak Keanu Reevesa tu dabuje Andrej Bičan, čo je veľmi zaujímavá kombinácia (nie lepšia ako Rastislav Sokol, ale zaujímavá, a za mňa vydarená).
A ak je teda dabing z roku 1997, tak by to mohol byť jeden z prvých filmov, kde tento slávny herec prehovoril slovenským hlasom. Ďalším bol nepochybne Bod zlomu, ktorého markizácky dabing vznikol niekedy v prvých rokoch Markízy.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Malý Budha / Little Buddha

Poslaťod anderson » Pon 9.1.2023 10:19:04 quicklink

Mariuss píše:...ak je teda dabing z roku 1997, tak by to mohol byť jeden z prvých filmov, kde tento slávny herec prehovoril slovenským hlasom. Ďalším bol nepochybne Bod zlomu, ktorého markizácky dabing vznikol niekedy v prvých rokoch Markízy.


Ja osobne by som sa do takýchto úvah bez pádnych dôkazov nepúšťal. Neviem či náhodou aj filmy PARENTHOOD alebo I LOVE YOU TO DEATH náhodou nemajú dabing z počiatkov Markizáckeho vysielania. No a BOD ZLOMU. Tam by som si vôbec nebol istý či je slovenský dabing spred roku 2000. Ja osobne som ho na Markíze zaznamenal v slovenčine niekedy okolo roku 2001 alebo 2002. A predtým by som si trúfol zatipovať, že ho vysielali s českým VHS dabingom. K tejto úvahe ma vedie skutočnosť, že masívne predabovávanie klasických akčných filmov sa začalo niekedy po roku 2001 kedy Pavol Rusko vstúpil do politiky a prestal mať absolútnu kontrolu nad Markízou ako GR. On bol totiž fanúšikom preberania necenzurovaných českých verzíí k akčným hitom, aj keby to boli mizerné VHSkové málohlasy.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.