Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 00:22:45

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rýchlo a zbesilo / The Fast and the Furious °

Re: Rýchlo a zbesilo / The Fast and the Furious

Poslaťod slavo » Str 25.5.2011 16:59:38 quicklink

puffy píše:Videl som asi desat minut z toho Jojkarskeho dabingu a musel som sa smiat. Tak amatersky dabing som uz davno nevidel.


Eduard Vitek ako Ted Levine = :?
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Rýchlo a zbesilo / The Fast and the Furious

Poslaťod lubo » Pon 22.8.2011 17:06:29 quicklink

Najhoršia verzia hlasu pre Vina Diesela bol Matej Landl v Kronike Riddicka.:(
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Rýchlo a zbesilo / The Fast and the Furious

Poslaťod rAn » Ned 14.4.2013 20:50:26 quicklink

Nepíšem to často, no obsadenie dvoch hlavných postáv v JOJkárskom dabingu bolo úplne mimo :?
Obľúbení dabéri: Cinki, Ďuri, Eman
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Rýchlo a zbesilo / The Fast and the Furious

Poslaťod Dado » Ned 14.4.2013 21:08:57 quicklink

Dnes som mal konečne aj ja to "potešenie" vidieť tento film s dabingom TV JOJ. Čo sa týka takých vecí ako preklad, ich hodnotenie prenechám kompetentnejším, vyjadrím sa len k obsadeniu. V prvom rade sa mi pozdávala Daniela Mackovičová ako Jordana Brewster a aj Martin Vitek ako Matt Schulze bol podľa mňa dobrý. Žiaľ, hlavné postavy to schytali poriadne. Michal Klučka sa na Paula Walkera nehodí, no toto nepodarené spojenie úplne zaniklo popri spojení Ivan Šandor a Vin Diesel. :? Ja osobne nie som zástanca toho, že hlas dabéra sa musí za každú cenu čo najviac podobať na hlas v originálnom znení, ale v tomto prípade to bol veru poriadny výstrel vedľa. Osobne si nedokážem spomenúť, kedy som naposledy v slovenskom dabingu počul podobne katastrofálne spojenie. Skutočne by som bol zvedavý, ktoré dabingové štúdio má tento dabing na svedomí. :roll:
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rýchlo a zbesilo / The Fast and the Furious

Poslaťod rAn » Ned 14.4.2013 21:14:02 quicklink

Dado513 píše: Skutočne by som bol zvedavý, ktoré dabingové štúdio má tento dabing na svedomí. :roll:


Stačí sa pozrieť na obsadenie a nájdeš v ňom dabéra/režiséra, ktorý to má na svedomí ...
Obľúbení dabéri: Cinki, Ďuri, Eman
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Rýchlo a zbesilo / The Fast and the Furious

Poslaťod Dado » Str 27.8.2014 15:05:15 quicklink

Dnes som sa po rokoch konečne opäť dostal k dabingu Markízy. Ako celok to nie je nič svetoborné, v preklade to občas škrípalo, spojenie Martin Kaprálik - Paul Walker nepatrí práve k tým najvydarenejším, to isté platí aj o Barbare Kelíškovej ako Jordane Brewster. Avšak musím povedať, že Daniel Dangl ma ako dabér Vina Diesela veľmi príjemne prekvapil. Možno je to čiastočne i tým, že Rýchlo a zbesilo na Markíze bol prvý film, ktorý som s týmto hercom videl nadabovaný, no osobne si myslím, že Dangl nie je v jeho prípade o nič horšia voľba než Kaprálik.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rýchlo a zbesilo / The Fast and the Furious

Poslaťod PeterSD » Ned 24.7.2016 14:36:47 quicklink

Pre mňa jednoznačne dabing Markízy. Kaprálik mi tam síce nesedí, skôr by som uvítal asi Šandora a ani Butašová mi tam nesedí. Inak je to fajn. Mne sa páči na Diesela rovnako Dangl, ako aj Kaprálik. Určite je lepšia voľba Dangl v tomto prípade, než Šandor v nezmyselnom a zbytočnom dabingu JOJky. Dnes už dabuje Vina prevažne Kaprálik, takže si všetci môžu vydýchnuť. Snáď už žiadne experimenty nenastanú, no v dnešnej dobe, ktovie. ;)
Inak, čo sa ešte týka nezmyselného dabingu JOJ, bol robený v Dual Mono, no samotným dialógom bolo pridané echo.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 38 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.