Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:24:13

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Lásky čas / About Time °

Lásky čas / About Time °

Poslaťod Dado » Uto 6.8.2019 15:58:22 quicklink

Lásky čas.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Tomáš Majláth - Domhnall Gleeson (Tim Lake), Daniela Mackovičová - Rachel McAdams (Mary), Boris Farkaš - Bill Nighy (James Lake), Dominika Žiaranová - Lydia Wilson (Katherine „Kit Kat“ Laková), Oľga Solárová - Lindsay Duncan (Mary Laková), Martin Horňák - Richard Cordery (strýko Donald), Igor Krempaský - Tom Hollander (Harry Chapman), Miroslava Belancová - Margot Robbie (Charlotte), Dávid Hartl - Will Merrick (Jay), Lívia Bielovič - Vanessa Kirby (Joanna), Peter Makranský - Tom Hughes (Jimmy Kincade), Jakub Ružička - Harry Hadden-Paton (Rupert), Jozef Benedik - Mitchell Mullen (Fitz), Ľubica Konrádová - Lisa Eichhorn (Jean), Stanislav Král - Richard E. Grant (divadelný herec), Juraj Predmerský - Richard Griffiths (divadelný herec), Ján Tréger (titulky) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Doma v premiére 7. 1. 2018


2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Matúš Krátky - Domhnall Gleeson (Tim Lake), Daniela Mackovičová - Rachel McAdams (Mary), Dušan Szabó - Bill Nighy (James Lake) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV PLUS v premiére 25. 12. 2020
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Lásky čas / About Time

Poslaťod fofo16 » Uto 6.8.2019 19:25:15 quicklink

Gleesona daboval Tomáš Majláth - film som síce nevidel, ale videl som chvíľku z Telerána v tom čase, keď mal film premiéru. Majláth tam bol hosťom a hovoril o dabingu tohto filmu :)
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Lásky čas / About Time

Poslaťod Dado » Uto 6.8.2019 19:33:48 quicklink

Veľká vďaka za uvedenie tejto informácie na pravú mieru. Práve na dabérovi hlavného hrdinu som sa zasekol pri vytváraní profilu filmu už pred vyše poldruha rokom. :D Tomáša Majlátha som v prostredí dabingu doteraz registroval asi iba pri zapisovaní kinodabingov, v ktorých zvykne mávať nejaké malé, bližšie nešpecifikované úlohy. Rozhodne by však mohol dostávať príležitosti častejšie a vo väčších dabingových rolách, táto mu totiž podľa mňa sadla skvele. :)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Lásky čas / About Time

Poslaťod m09 » Str 7.8.2019 13:42:29 quicklink

Výborný dabing. Keď bol ešte len návrh slovenského znenia viedla sa diskusia či sa Mackovičová sem bude hodiť alebo skúsiť inú voľbu. Mackovičová bola fantastická a som rád, že obsadili práve ju. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Lásky čas / About Time

Poslaťod Dado » Str 7.8.2019 17:57:02 quicklink

K tým, ktorí boli skeptickí pri obsadení Mackovičovej na McAdams v tejto konkrétnej úlohe, som patril i ja, no musím uznať, že Daniele táto postava sadla a zvládla to s prehľadom. :) Obsadenie ako celok vyzerá trochu nezvyčajne, no až na nejaké malé výnimky boli dabéri zvolení dobre. Trochu ma však zarazil preklad. To, že bol občas voľnejší, mi až tak nevadilo, pokiaľ bola dodržaná pointa dialógov. Na niektorých miestach som však postrehol nezvyčajnú cenzúru. Film som s dabingom síce videl už dávnejšie, no spomínam si, že sa to týkalo napríklad scény, kedy Tim "skúša" rôzne alternatívy svedkov na svadbe a jeho kamarát Jay začne opisovať, kam sa s predchádzajúcimi frajerkami dostal (orálny sex a podobne). V slovenčine však namiesto toho opisuje, ako Tim údajne pri žiadnej neuspel a nikam sa nedostal. Netuším, z akého dôvodu k takýmto úpravám došlo, keďže v rôznych amerických komédiách vysielaných v ktorejkoľvek dennej dobe sa neraz objavujú aj vulgárnejšie narážky sexuálneho charakteru. Nehovoriac o tom, že Markíza nemá už roky absolútne žiadny problém vysielať v prime time film Slnko, seno, erotika. :D
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Lásky čas / About Time

Poslaťod m09 » Uto 22.12.2020 09:52:08 quicklink

V Piatok 25.12.2020 o 20:25 na Pluske. Vyzerá to na redabing tak som zvedavý ako to dopadne. V Markizáckom až na Mackovičovú je vo zvyšku obsadenia čo vylepšovať tak som za redabing aj celkom rád. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Lásky čas / About Time °

Poslaťod Dado » Uto 22.12.2020 17:16:37 quicklink

Podľa upútavky to vyzerá tak, že Daniela Mackovičová si svoju úlohu zopakovala, Gleesona nadaboval Matúš Krátky a Nighyho Dušan Szabó.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Lásky čas / About Time °

Poslaťod Jakub55 » Str 14.4.2021 11:12:09 quicklink

Inak nie som si istý ale v druhom dabingu dabovala aj Petra Vajdová ale neviem či náhodou herečku Margot Robbie. Ak by to niekto vedel potvrdiť alebo vyvrátiť budem rád.
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1082
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.