Aktuálny čas je Uto 16.4.2024 15:41:16

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Interstellar / Interstellar

Interstellar / Interstellar

Poslaťod Dado » Uto 6.8.2019 18:52:20 quicklink

Interstellar.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

DABING: TV MARKÍZA, HBO MAX

V slovenskom znení: Tomáš Maštalír - Matthew McConaughey (Joseph Cooper), Tatiana Pauhofová - Anne Hathaway (Amelia Brandová), Gabriela Škrabáková - Jessica Chastain (Murph Cooperová), Magdaléna Košická - Ellen Burstyn (stará Murph), František Kovár - John Lithgow (Donald), Marián Slovák - Michael Caine (profesor Brand), Martin Zatovič - Casey Affleck (Tom Cooper), Matúš Krátky - Wes Bentley (Doyle), Dušan Szabó - Bill Irwin (TARS + titulky), Bianka Bucková - Mackenzie Foy (10-ročná Murph), Patrik Vyskočil - Timothée Chalamet (15-ročný Tom), Filip Tůma - Topher Grace (Getty), Pavol Plevčík - David Gyasi (Romilly), Ivan Šandor - Matt Damon (Dr. Mann), Přemysl Boublík - Josh Stewart (CASE), Elena Podzámska - Leah Cairns, Brooke Smith (Lois, zdravotná sestra), Ladislav Konrád - William Devane (Williams), Michal Klučka - Elyes Gabel (správca), Eva Landlová, Štefan Mandžár, Michael Vrzala a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Alexander Žibritovský
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Mária Graňáková Peciarová
Preklad a dialógy: Ján Lipovský
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza

Premiéra: 4. 8. 2019 (TV Markíza)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Interstellar / Interstellar

Poslaťod Dado » Uto 6.8.2019 19:16:31 quicklink

Pomerne vydarený kasting s niekoľkými bezchybnými voľbami (Maštalír, Kovár, Slovák) a viacerými veľmi dobrými. Vyslovene mi nesadla asi len dvojica Tůma a Plevčík, najmä druhý menovaný sa k svojej postave hlasovo nehodil, navyše mi jeho výkon prišiel nevýrazný. Spočiatku som mal problém aj so Škrabákovou v úlohe dospelej Murph, ale pomerne rýchlo som si na toto spojenie dokázal zvyknúť.

Zaujímalo by ma však, ako to bolo s prekladom a úpravou dialógov. Postrehol som totiž hneď niekoľko momentov, v ktorých nesedela nadväznosť v tykaní/vykaní medzi postavami. Akoby mali preklad na starosti dvaja rôzni ľudia, ktorí nevedeli nič o práci toho druhého a nemali k dispozícii žiadneho dramaturga, ktorý by ich na tieto nezrovnalosti upozornil.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Interstellar / Interstellar

Poslaťod m09 » Str 7.8.2019 13:39:59 quicklink

S dabingom som spokojný . Patril určite k tým lepším v roku 2019. Chýbala tam ale Vajdová či už na postavu Amélie alebo Murph. Vajdová tam proste mala byť. :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 8 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.