Stránka 1 z 1

Také milovanie / A Kind of Loving

PoslaťNapísal: Pon 7.10.2019 11:21:42
od anderson
Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Pavol Mikulík - Alan Bates (Victor Arthur 'Vic' Brown), Stanislav Dančiak - James Bolan (Jeff), Ivan Krivosudský - Bert Palmer (Geoffrey Brown - Vicov otec) + Peter Madden (sobášny úradník), Viera Bálinthová - Gwen Nelson (pani Brownová - Vicova matka), Oľga Vronská - Thora Hird (pani Rothwellová - Ingridina matka), Ľubomír Roman - Jack Smethurst (Conroy), Vladimír Kostovič (sprievodca v nočnej električke), Ivan Krajíček (svadobný fotograf), František Zvarík (Frank), Vladimír Durdík ml. (čašník), Ida Rapaičová, Peter Mikulík, Karol Čálik a ďalší.

Réžia slovenského znenia: ?
Vyrobila: ČST Bratislava © 196?

Premiéra: 0.0.0000

Re: Také milovanie / A Kind of Loving

PoslaťNapísal: Pon 7.10.2019 11:44:42
od anderson
Včera - v nedeľu 6.10.2019 - uviedla tento film v obnovenej premiére STV 2. A našli k nemu našťastie aj pôvodný slovenský dabing. Predpokladám, že tento dabing je zo 60. rokov a dochoval sa vo výbornej kvalite (až na pár bezvýznamných sekúnd, kedy zvuk trochu zakolíše). Hlasy som rozpoznal výlučne z odposluchu, prípadnú jednu-dve chyby nevylučujem. Dabérku hlavnej predstaviteľky som žiaľ neidentifikoval. RTVS, okrem úvodného titulku načítaného Rastislavom Sokolom, nepreniesla do remastrovanej kópie absolútne žiaden ďalší relevantný údaj.

Re: Také milovanie / A Kind of Loving

PoslaťNapísal: Štv 10.10.2019 20:27:14
od Branko126
anderson píše:Dabérku hlavnej predstaviteľky som žiaľ neidentifikoval. .

Podľa mňa je to: Ľudmila Mandžárová - June Ritchie (Ingrid).
A potom by z toho vyplývalo, že dabing je z prvej polovice 70. rokov, pretože Ľudmila Mandžárová je ročník 53 a Ingrid má vo filme 19 rokov.
Samozrejme, sú to len moje domnienky a dohady.

Re: Také milovanie / A Kind of Loving

PoslaťNapísal: Štv 10.10.2019 21:30:06
od anderson
Možno niekto dohľadá dátum televíznej premiéry a bude to jasnejšie. Hoci mne to ako Mandžárová neznie. Navyše mám pocit, že tam dabuje aj Zuzana Cigánová, ktorá tam má brutálne mladý hlas, nehovoriac o Krajíčkovi, Dančiakovi a aj Mikulíkovi. Ešte tam nemajú to charakteristické sfarbenie skúsených dabérov. Ale ktovie...