Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 12:10:46

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Votrelec: Vzkriesenie / Alien: Resurrection

Votrelec: Vzkriesenie / Alien: Resurrection

Poslaťod PeterSD » Pon 30.12.2019 21:50:13 quicklink

158879919_c73891.jpg
Info: IMDB | ČSFD

V slovenskom znení: Tatiana Kulíšková - Sigourney Weaver (Ripleyová), Katarína Šulajová - Winona Ryder (Call), Jozef Švoňavský - Dominique Pinon (Vriess), Ivan Gogál - Ron Perlman (Johner), Dušan Szabo - Gary Dourdan (Christie), Pavel Bruchala - Michael Wincott (Elgyn), Vladimír Bartoň - Dan Hedaya (generál Perez), Dušan Jamrich - J.E. Freeman (Dr. Wren), Ján Gallovič - Brad Dourif (Gediman), Marián Miezga - Raymond Cruz (Distephano), Judita Bilá - Kim Flowers (Hillard), Miroslav Trnavský - Leland Orser (Purvis), Anton Vaculík - Steven Gilborn (Otec - hlas), Dušan Vaňo, Roman Fratrič, René Jankovič, Helena Húsková, Anna Šulajová, Jozef Bujdák, Marián Lipták, Štefan Mandžár (titulky a komentáre)

Na slovenskom znení spolupracovali:
Produkcia: Alexander Lazový
Asistentka réžie: Hana Sokolíková
Zvuk: Juraj Solan
Preklad: Rudolf Lesňák
Dialógy: Martin Medveď
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobil: LENOX pre Televíziu Markíza - 2002

Premiéra: 23.8.2002

Súvisí s: Prometheus, Votrelec vs. Predátor, Votrelci vs. Predátor 2, Predátori
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Votrelec: Vzkriesenie / Alien: Resurrection

Poslaťod PeterSD » Pon 30.12.2019 22:11:05 quicklink

Čo mám na to povedať. Som neskutočne šťastný, že sa mi po rokoch podarilo zohnať VHS s nahrávkou z Markízy so slovenským dabingom, o ktorého existencii som tušil. Ako inak, starý dobrý LENOX. Zdá sa, že v rokoch 2001-2004 dostalo štúdio peknú nádielku filmov, ktoré boli odvysielané raz, max dvakrát.
Samotný dabing je excelentný, vzhľadom na rok vysielania (vzniku). Ale to nie je žiadnym prekvapením. Preklad mohol byť aj lepší. Viac vyhraný, resp. úprava. Napr.:

"Excelent work. Everybody." - Všetkým vám blahoželám, vážení.

alebo kultová hláška, ktorá v dabingu zanikla a v češtine vynikla:

"So who do I have to fuck to get off this boat?" - Takže, koho mám pretiahnuť, aby som odtiaľto zmizla?

"I can get you off. Maybe not the boat, but-" - Ja sa hlásim. To prvé zvládnem.

V češtine to bolo nejak takto: Ja ti mužu pomoct, ovšem ne ven.
Už si nepamätám presne.

Inak som rád, za túto kultovku. Hádam sa dočkáme aj reprízy v Open Matte.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Votrelec: Vzkriesenie / Alien: Resurrection

Poslaťod Mariuss » Pon 30.12.2019 23:55:19 quicklink

:shock: :shock: :shock:

Tak ja som teda o existencii slovenského dabingu k tejto kultovej sérii absolútne nemal ani potuchy, o to viac som teraz šokovaný a šťastný. Votrelec je jedna z mojich najobľúbenejších sérií vôbec, a dlho som premýšľal o tom, aká je to škoda, že na to nevznikol slovenský dabing. A teraz večer prídem domov po 8 dňoch z hôr, rozbalím si darčeky, ktoré na mňa čakali pod stromčekom, sadnem si konečne v kľude k PC a skoro ma vykotí z kresla :D Toto je presne to, čo mám rád na slovenskom dabingu, že je to ako objavovať dávno stratené poklady :)

Ďakujem ti Peter, mal som skvelý deň...a teraz je úplne geniálny !

Je nejaká šanca že aj prvé tri diely majú slovenský dabing ? Logiku by to malo...predsa len nadabovať len štvrtý diel ?

A som veľmi rád, že to robil práve Lenox, pozrel som si prvú polhodinku a ten dabing je neskutočný. Skvelý dabing ku kultovému filmu a ešte v žánri sci-fi-horor..a rovno Votrelec, proste paráda.
Ak sa raz objavia dabingy k prvým trom Votrelcom a Predátorom 1 a 2, tak umriem ako šťastný človek :lol:
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Votrelec: Vzkriesenie / Alien: Resurrection

Poslaťod PeterSD » Uto 31.12.2019 00:23:35 quicklink

Tak žiaľ, prvé tri časti boli zakaždým odvysielané iba s cz dabingom. Jediná štvrtá časť bola nadabovaná, ale zahalená prachom. Vznikol dabing ešte aj k AvP a AvP 2 a taktiež k Predátorom z roku 2010.
Konkrétne túto časť sa mi podarilo zachovať a je už aj k dispozícii.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Votrelec: Vzkriesenie / Alien: Resurrection

Poslaťod Mariuss » Uto 31.12.2019 00:55:48 quicklink

PeterSD píše:Tak žiaľ, prvé tri časti boli zakaždým odvysielané iba s cz dabingom. Jediná štvrtá časť bola nadabovaná, ale zahalená prachom. Vznikol dabing ešte aj k AvP a AvP 2 a taktiež k Predátorom z roku 2010.


Myslel som si... a je to veľká škoda. Kulíšková ako Weaver vo Votrelcovi je splnený sen snáď každého fanúšika scifi-hororu a sk dabingu. Mať tak všetky diely po slovensky... Ach. Ak by som mal menovať jeden film, resp. sériu pri ktorej ma mrzí že nemá starý, kvalitný, slovenský dabing, tak je to Votrelec...a hneď po ňom Predátor.

PeterSD píše:Konkrétne túto časť sa mi podarilo zachovať a je už aj k dispozícii.


Viem, najprv som si to všimol na úložisku a tak som hneď letel sem... patrí ti za to obrovská vďaka nie len odo mňa.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Votrelec: Vzkriesenie / Alien: Resurrection

Poslaťod fajnes » Pia 3.1.2020 22:19:27 quicklink

Skvelé, že sa ti podarilo k dabingu dostať, pravdepodobne si ho zachránil ako posledný. :) Čo sa týka repríz Votrelcov 1-4, filmy od Foxu má roky rokúce výhradne TV JOJ, ktorí majú výhradne aj zmluvu s majiteľom Foxu, Disney. Niekde som postrehol, že tá zmluva s Disneym už do budúcna nemusí platiť, ale to sa zatiaľ nijako nepotvrdilo.

Takže celkovo by som bol k repríze Votrelcov 1-4 na Markíze vysoko skeptický. Ani na JOJ séria nebola v češtine už 10 rokov a keby aj náhodou vzniknú nejaké dealy Markíza/DIsney/Fox, tak to vidím nereálne. Mimo premiér/nových filmov vysiela Markíza už roky doslova tie isté staré filmy dokola a na obmieňanie archívnych filmov narozdiel od sesterských Nova/Nova Cinema prakticky rezignovali (obrovská škoda vzhľadom na ich bohatú knižnicu dabingov).
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Votrelec: Vzkriesenie / Alien: Resurrection

Poslaťod Mariuss » Sob 17.9.2022 16:45:07 quicklink

Na STV1, okolo roku 2005, s českým VHS dabingom.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.