Aktuálny čas je Uto 16.4.2024 07:35:04

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

Poslaťod Jakub55 » Pon 17.8.2020 08:42:04 quicklink

Batman vs. Superman: Dawn of Justice

Batman vs. Superman Úsvit spravodlivosti.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Pavel Bruchala - Ben Affleck (Bruce Wayne / Batman), Vladimír Kobielský - Henry Cavill (Clark Kent / Superman), Jana Wagnerová - Amy Adams (Lois Laneová), Marek Fašiang - Jesse Eisenberg (Lex Luthor), Tatiana Kulíšková - Diane Lane (Martha Kentová), Ivan Gogál - Laurence Fishburne (Perry White), Pavel Višňovský - Jeremy Irons (Alfred Pennyworth), Dagmar Sanitrová - Holly Hunter (senátorka Finchová), Lenka Prokopová - Gal Gadot (Diana Princeová / Wonder Woman), Ján Kroner - Kevin Costner (Jonathan Kent), Miroslav Trnavský a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza a TV Dajto


Premiéra: 16.8.2020

Súvisí s:
Muž z ocele, Jednotka samovrahov, Wonder Woman, Justice League, Wonder Woman 1984, Justice League Zacka Snydera
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1083
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti /

Poslaťod anderson » Pon 17.8.2020 22:06:28 quicklink

Janka Kronera by som nedokázal na prvé počutie identifikovať, ale podobne ako u Emanuela Hasona by som si želal aby už bol v poriadku a vrátil sa do dabingových štúdií natrvalo. Harrison Ford alebo George Clooney myslím potrebujú jeho hlas ako soľ. --- K obsadeniu poviem len toľko, že som rád za Bruchalu, bez neho si fakt Afflecka nedokážem predstaviť a u Supermana mohli tvorcovia dabingu hľadať aj neopočúvanejší hlas. Mladých hercov máme dosť. Proti Kobielskemu nič nemám, je to profík, ale ten človek v súčasnosti bez ladu a skladu dabuje kohokoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek. Podobne ako Szabó. Chcelo by to trošku striedmejší výber pri superhrdinoch i ostatných rolách.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

Poslaťod arual » Štv 20.8.2020 00:19:32 quicklink

Vďaka informácii, že v tomto filme dabuje aj Janko Kroner, som si pozrela reprízu, aby som vystriehla tú jeho scénu. Naozaj si nepamätám, kedy som ho naposledy počula v niečom novom. Cítiť, že jeho hlas nie je taký, ako kedysi; intonácia je miestami iná. Zároveň znie miestami tak... kovovo? Akoby tú nahrávku veľmi zvláštne upravovali. V každom prípade, som rada aj za tento počin. (Čo sa týka Hasona, toho som videla ako epizódnu postavu v slovenskom Komisárovi Rexovi. Ak by som nevedela, ako vyzerá, podľa hlasu ho nespoznám.)

Ešte mi napadá jedna postava, ktorá tu chýba - Gal Gadot (Wonder Woman). V jej prípade však nebola kontinuita dodržaná, keďže ju nedabovala Petra Vajdová, ako v nedávnej premiére filmu Wonder Woman, ale iná herečka - predpokladám, že Lenka Prokopová, no nie som si úplne istá.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

Poslaťod m09 » Pon 21.9.2020 15:10:02 quicklink

Chcel by som reagovať na tú poznámku kolegu andersona o Kobielskom. V minulom roku (dabingy premiérovo odvysielané v roku 2019) daboval až v troch. Jednak je to seriál Nočná služba jednak filmy 22 míľ a Deadpool. Ostatné dabingy kde sme ho mohli počuť budú už aj 2 a viac rokov staré. Ide o to, že Kobielský okrem hosťovania v SND účinkuje aj v Oteckoch a Dobre vedieť. Pre nabité pracovné povinnosti daboval predsa len o niečo menej. V tomto roku ho vďaka koronakríze možno budeme zase počuť viac v dabingu a menej vídavať v televízii ale ktovie. :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.