Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:03:14

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Účtovník / The Accountant

Účtovník / The Accountant

Poslaťod Jakub55 » Ned 20.9.2020 11:46:23 quicklink

Účtovník.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Pavel Bruchala - Ben Affleck (Christian Wolff), Zuzana Porubjaková - Anna Kendrick (Dana Cummingsová), Juraj Predmerský - J.K. Simmons (Raymond King), Martin Kaprálik - Jon Bernthal (Brax), Ján Greššo - Jeffrey Tambor (Francis Silverberg), Lucia Hurajová - Cynthia Addai-Robinson (Marybeth Medinaová), František Kovár - John Lithgow (Lamar Blackburn), Tatiana Kulíšková - Jean Smart (Rita Blackburnová), Miroslav Trnavský - Andy Umberger (Ed Chilton), Natália Kóšová - Alison Wright (Justine), Ján Tréger - Jason Davis (neurológ), Pavel Višňovský - Robert C. Treveiler (otec mladého Chrisa), Linda Zemánková - Mary Kraft (mama mladého Chrisa), Martin Zatovič - Fernando Chien (Sorkis), Rastislav Sokol - Alex Collins (Simon Dewe), Dušan Szabó - Victor McCay (IRS agent + titulky), Michal Domonkoš - Richard Pearson (Gordon Amnduson), Marián Lipták - Ron Prather, Gary Basaraba, Michael Beasley (Frank Rice, Don, agent), Dagmar Sanitrová - Susan Savoie (Dolores Riceová), Dušan Vaňo - Gregory Alan Williams, Randall Taylor (tajomník, muž na pohrebe), Jozef Domonkoš - Tait Fletcher (únosca), Andrea Mazúrová - Kelly Collins Lintz, Viviana Chavez, Carrie Walrond Hood (Helen, agentka, mama chlapca), Romana Orlická, Tibor Vokoun a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza a TV Dajto


Premiéra: 19.09.2020 (TV Markíza)
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1082
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57

Re: Účtovník / The Accountant

Poslaťod Mariuss » Pon 21.9.2020 16:12:30 quicklink

Vždy ma poteší keď ku skvelému filmu vznikne aj skvelý slovenský dabing. Bruchala, Kovár, Kaprálik sú najlepšie možné voľby na hercov, na ktorých tu boli obsadení (žiaľ Hason na Afflecka už asi nepripadá do úvahy). No aj celkovo... ani jeden hlas mi na danú postavu nevadil, a takmer všetci protagonisti vo filme boli obsadení perfektne. Super práca.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Účtovník / The Accountant

Poslaťod PeterSD » Uto 22.9.2020 08:32:22 quicklink

Mne sa dabing celkovo taktiež páčil, ale musím vytknúť dve veci a to Bruchalov výkon a cenzúrovanie.
Bruchala vždy bol, je a bude "drevený" v dabingu. Nie je veľmi technicky zdatný, nevie až tak prejaviť emóciu. Ale ako náhrada v dabingoch markízy to asi musí stačiť. Ktovie, ako by to zvládol Mňahončák alebo Dangl (škoda, že ho už nepočuť).
Čo sa týka cenzúrovania, tv si to, samozrejme, nemohla odpustiť. Evidujem zatiaľ iba jednu vystrihnutú scénu, a to na konci, keď sa bitka bratov skončí a objaví sa John Lithgow. Keď Affleck vystrelí, vtedy to seknú a nasleduje ďalšia scéna.
Takéto veci sa predtým nikdy nediali, fakt tomu nechápem. Ani jedna tv toto nerobí.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Účtovník / The Accountant

Poslaťod m09 » Uto 22.9.2020 09:55:19 quicklink

Výborný dabing z hľadiska obsadenia. Problém Bruchalu je ten, že je strašne málo obsadzovaný a tým pádom nenaberie po technickej stránke až také skúsenosti. Myslím si, že Mňahončák by to zvládol úplne v pohode. V samotnom dabingu ma najviac potešila Porubjaková. Bolo prekvapivé, že práve Markíza sa v tomto prípade rozhodla využiť jojkárku skvelú kombináciu Porubjaková - Kendrick. Ako už bolo spomínané obsadenie je skvelé a nezachytil som žiaden rušivý moment. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Účtovník / The Accountant

Poslaťod Mariuss » Str 23.9.2020 20:30:58 quicklink

Ja som zachytil ešte jednu vystrihnutú scénu, a síce v záverečnej prestrelke keď tam vykukoval ten černoch a Ben ho dal dole z odstrelovačkou. Tiež mi to prišlo riadne odveci a nechápem tomu, hlavne ak pár záberov predtým bol detailný pohľad na chlapa s dierou v hlave...
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 39 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.