Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 19:50:34

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Justice League / Justice League

Justice League / Justice League

Poslaťod Dado » Sob 3.10.2020 23:27:51 quicklink

Justice League.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Martin Mňahončák - Ben Affleck (Bruce Wayne / Batman), Martin Zatovič - Henry Cavill (Clark Kent / Superman), Andrea Karnasová - Amy Adams (Lois Lanová), Petra Vajdová - Gal Gadot (Diana Princeová / Wonder Woman), Tomáš Hallon - Ezra Miller (Barry Allen / Flash), Kamil Mikulčík - Jason Momoa (Arthur Curry / Aquaman), Pavol Plevčík - Ray Fisher (Victor Stone / Cyborg), Peter Rúfus - Jeremy Irons (Alfred), Helena Geregová - Diane Lane (Martha Kentová), Elena Podzámska - Connie Nielsen (kráľovná Hippolyta), Ivan Gogál - J.K. Simmons (komisár Gordon), Milan Bahúl - Ciarán Hinds (Steppenwolf - hlas), Barbora Chlebcová - Amber Heard (Mera), Ján Greššo - Joe Morton (Silas Stone), Michal Hallon - Jesse Eisenberg (Lex Luthor), René Jankovič, Martin Kaprálik, Peter Kollárik, Ľubica Konrádová a ďalší

Vyrobilo: Sunrise Studio pre televíziu Markíza

Premiéra: 3. 10. 2020 (TV Markíza)

Súvisí s:
Muž z ocele, Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, Jednotka samovrahov, Wonder Woman, Wonder Woman 1984, Justice League Zacka Snydera
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Justice League / Justice League

Poslaťod m09 » Ned 4.10.2020 08:44:52 quicklink

Veľmi zaujímavý dabing. V návrhu slovenského znenia filmu Batman vs. Superman som navrhoval presne túto dvojicu Mňahončák, Zatovič a išli ma za to niektorí kolegovia poriadne kritizovať. V návrhu na Justice League som navrhol dvojicu Bruchala, Kobielský. Tvorcovia to obsadili presne naopak :)
Z obsadenia mi prekážali Karnasová a Greššo. Gogál síce nebol zlý no na Mortonovi potom chýbal. Rúfus nebol zlý no Višňovský by bol vhodnejšou voľbou. Zvyšok hodnotím poitívne. Najlepšie z celého obsadenia Vajdovú. :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Justice League / Justice League

Poslaťod Dado » Ned 4.10.2020 17:02:10 quicklink

Doteraz som žil v presvedčení, že dabing je určený divákom, pričom ich zážitok zo sledovania filmu je okrem iného formovaný aj tým, či sa v rámci určitej filmovej série zachováva kontinuita dabingového obsadenia. Televízia neschopná zaistiť jednotné obsadenie a s ňou dabingové štúdiá, ktorých hlavným pracovným heslom je očividne „za žiadnych okolností nepoužiť dabingové spojenie konkurencie“, však na to majú zrejme diametrálne odlišný názor.

Takéto konanie by sa dalo akceptovať za predpokladu, že predtým vzniknuté dabingové spojenia by boli katastrofálne a ich úplné prekopanie by tak bolo prakticky nevyhnutné. V tomto prípade však podľa môjho názoru nie je s výnimkou Petry Vajdovej (a Tomáša Hallona, ak berieme do úvahy aj kratučké cameo Flasha v Jednotke samovrahov) ani jedna z postáv obsadená vhodnejšie, než tomu bolo vo filmoch Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti a Jednotka samovrahov. Vladimír Kobielský nie je úplne ideálnym dabérom Henryho Cavilla. Spojenie tohto herca s hlasom Martina Zatoviča som však na základe predchádzajúcich skúseností už v jednom z návrhov dabingov v minulosti označil za hrozné a včerajšia premiéra Justice League ma v tomto presvedčení iba utvrdila. Rovnako tak nie som najväčším fanúšikom spojenia Jana Wagnerová - Amy Adams, Karnasová mi však bohužiaľ „sadla“ ešte menej. Mňahončák nebol na Afflecka zlou voľbou, no išlo o zbytočné rozbitie zaužívaného spojenia s Bruchalom, ktorý ho dabuje už dlhé roky a táto séria až doteraz nebola výnimkou. K Jeremymu Ironsovi sa snáď ani nemusím vyjadrovať.

Aby tu náhodou niekto nenadobudol mylný dojem, že sa iba snažím za každú cenu zhodiť prácu štúdia (z ktorého prítomnosti na televíznom poli mám pritom veľkú radosť, keďže jeho dabingy sú v porovnaní s konkurenciou omnoho pestrejšie a nápaditejšie, nehovoriac o obsadzovaní mien, ktoré za iných okolností pre Markízu dabovať nechodia), musím vyzdvihnúť skvelé obsadenie i výkony už spomínanej dvojice Petra Vajdová a Tomáš Hallon. Zároveň oceňujem aj to, že sme nemuseli byť svedkami ďalšieho z radu absurdných experimentov u Jasona Momou; Kamil Mikulčík bol dobrou voľbou a vôbec by som sa nehneval, ak by som mal možnosť vypočuť si ho ako slovenský hlas tohto herca i v budúcnosti.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Justice League / Justice League

Poslaťod PeterSD » Ned 4.10.2020 18:06:01 quicklink

Pre mňa bolo obrovským prekvapením obsadenie Mikulčíka, ktoré bolo geniálne. Sadlo mu to, ako "riťka na šerbeľ" a stotožnil sa naplno s charakterom Aquamana. Dobrý a zároveň drsný rebel so zmyslom pre humor. Potešilo ma obsadenie Vajdovej a T. Hallona. Určite neuškodil ani Mňahončák a Gogál. Ničiteľom bol Bahúl, ten znel tiež dobre. Zvyšné obsadenie nie je pre mňa v poriadku, ale už s tým nič nenarobíme.
Čo sa týka kontinuity, je to smutné. Mala by byť určite zachovaná. Vadilo mi aj obsadenie Rúfusa, no na obranu štúdia musím povedať, že zmena v tomto prípade bola nutná pretože sa vraj Višňovský údajne prestal venovať dabingu a stiahol sa do úzadia. Dôvod nie je známy.
Rozdiel pri zvukovej prezentácii Sunrise Studia oproti Magic Voice bol určite počuteľný. Aj keď sa už Magic Voice snaží na zlepšení pracovať. S rozdielom v obsadení má Dado pravdu. Je to taktiež viditeľné oproti "materskému" štúdiu, širšia a pestrejšia paleta hlasov.
Dabing Justice League hodnotím neutrálne. 50%
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Justice League / Justice League

Poslaťod m09 » Ned 4.10.2020 18:12:13 quicklink

Len niekoľko poznámok ak dovolíte. Tá výhrada, že dodržiavajme spojenia z predchádzajúcich častí mi príde fakt absolútne neférová nakoľko dabingy robilo úplne iné dabingové štúdio a každé dabingové štúdio tak ako aj dabingový režisér si vyzerá spojenia, ktoré sa mu páčia najviac. Ďalej to akože excelentné spojenie Bruchala- Affleck asi až tak excelentné nebude nakoľko kolega PeterSD kritizoval v účtovníkovi Bruchalov výkon. Kombinácia Kobielský - Cavill tiež nebude až taká ideálna nakoľko jeden z kolegov zase kritizoval, že Kobielský je síce profík, ale počuť ho skoro všade. Navyše som celkom fanúšikom kombinácie Zatovič - Caavill fakt mi to sedí.
Dabing by som teda hodnotil určite lepšie ako len na 50 %. :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Justice League / Justice League

Poslaťod Dado » Ned 4.10.2020 19:33:52 quicklink

PeterSD píše:Ničiteľom bol Bahúl, ten znel tiež dobre.

Vďaka za doplnenie, kvôli tej modulácii som jeho hlas nespoznal. :) S tou správou o Višňovskom si ma teraz poriadne zaskočil. Ak je to naozaj pravda, tak mu želám, nech sa mu prípadné problémy, ktoré ho k takémuto rozhodnutiu prinútili, podarí úspešne prekonať.

m09 píše:Len niekoľko poznámok ak dovolíte…

V neférovej pozícii sa tu ocitajú predovšetkým diváci, ktorí sú spotrebiteľmi a takéto nekoordinované postupy výrazným spôsobom ovplyvňujú ich výsledný zážitok z filmov. Nerobím si ilúzie, že by sme sa nadväznosti dočkali pri prechode filmovej série z jednej televízie do konkurenčnej. V rámci jednej televízie by však bez diskusie mal existovať niekto, kto v takýchto prípadoch dokáže štúdiá presne usmerniť, pokiaľ už nie je možné dosiahnuť to, aby dabing celej filmovej série mal na starosti jeden jediný režisér z jednej jedinej dabingovej spoločnosti.

Názory ostatných užívateľov fóra rešpektujem. S tými spomenutými sa navyše aj stotožňujem. Je však nezmyselné stavať ich do pozície faktov, ktoré by mali vyvracať moje osobné postrehy. Mimochodom, tu by som ťa chcel požiadať, aby si moje názory v budúcnosti neohýbal tak, ako sa ti to pre tvoju „argumentáciu“ hodí. Pokiaľ totiž viem, nikde som spojenie Bruchala - Affleck neoznačil za excelentné a rovnako tak som ani kombináciu Kobielský - Cavill neopísal ako ideálnu.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Justice League / Justice League

Poslaťod anderson » Ned 4.10.2020 20:11:01 quicklink

Súhlasím s Dadom. Viac písať nie je potrebné. Tieto dabingy, ktoré v súčasnosti vznikajú zhodnotí až história, ktorej sa už ja možno ani nedožijem. Samozrejme, za predpokladu, že tú spleť nikdy nekončiacich a zbytočných redabingov niekto vôbec odsleduje. Dovolím si však zopár postrehov. Na Slovensku sa na kontinuitu kašle, na Slovensku sa kašle na spätých dabérov, na Slovensku si každá TV - s občasnou výnimkou RTVS - robí VŽDY a ku všetkému vlastný dabing... čo je choré, nakoľko to takmer nikdy neznamená posun ku kvalite (čo v súvislosti s vyššie spomenutými skutošnosťami je viac menej očakávateľné), na Slovensku - podľa toho ako to sledujem - sú dabingové štúdiá vo vojnovom stave a dokážu "prečúrať" nielen overené a fungujúce dabingové spojenia, ale aj dramaturgiu, na Slovensku dabingová dramaturgia NEEXISTUJE a ak existuje je v hlbokej kríze,... Mohol by som takto pokračovať donekonečna, ale bolo by to zbytočné. Slovami klasika "na Slovensku je to tak".
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Justice League / Justice League

Poslaťod mato46 » Ned 4.10.2020 21:20:25 quicklink

anderson píše: na Slovensku si každá TV - s občasnou výnimkou RTVS - robí VŽDY a ku všetkému vlastný dabing... čo je choré


Tu by som somenul, ze "v tom" nie sme sami, bratia Cesi su tiez schopni k jednemu filmu vyrobit tri az styri dabingy...
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Justice League / Justice League

Poslaťod m09 » Pon 5.10.2020 08:29:55 quicklink

Musím súhlasiť s matom46. Keď si pozriete alebo už aj sledujete české dabingforum viete, že je to tak. Bežný počet českých dabingov toho istého filmu je dva až päť dabingov. Kolegovi Dadovi chcem odporučiť, aby si môj príspevok prečítal ešte raz lebo som písal ako kolega PeterSD v diskusii k filmu Účtovník kritizoval Bruchalov výkon.
S čím ale musím absolútne nesúhlasiť je to čierne pesimistické videnie kolegu andersona, ktorý sa snaží navodiť dojem, že nič sa nespravilo všetko je zlé situácia je katastrofálna. Už mi tu chýbala len klišé fráza o prázdnej špajzi. Veľa dabingov sa v skutočnosti podarilo (za všetky vydarené spomeniem tie posledné vysielané Účtovník alebo Anna). Veľa redabingov má svoj zmysel a sú skutočne lepšie ako pôvodný dabing (za všetky úspešné redabingy spomeniem Frajeri vo Vegas alebo Oblivion: nevedomý). Je pravda a to kolega anderson trafil klinec po hlavičke, že stále vznikajú aj prepadáky medzi dabingami a že veľa redabingov je úplne zbytočne robených na nič. Len toto zovšeobecňovanie, že všetko je zlé nič sa nespravilo mi nepríde úplne fér. Slovenskému dabingu sa toho veľa podarilo. Dokázalo sa urobiť veľa kvalitných dabingov a držím tvorcom slovenského dabingu palce. Nehovoriac o tom, že vďaka súčasnej koronakríze to vôbec nemá ľahké.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Justice League / Justice League

Poslaťod Dado » Pon 5.10.2020 13:06:37 quicklink

Dado píše:Názory ostatných užívateľov fóra rešpektujem. S tými spomenutými sa navyše aj stotožňujem.


Vyššie máš citáciu z môjho predchádzajúceho komentára, na základe ktorej je zrejmé, že som tvoju parafrázu Petrovej kritiky neprehliadol. Preto akosi nerozumiem odporúčaniu, aby som si tvoj komentár ešte raz prečítal.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.