Bol zistený blokovací softvér reklám!

Niektoré interaktívne funkcie ani sociálne moduly nemusia správne fungovať. Odporúčame vám pre túto stránku pridať výnimku.

Aktuálny čas je Pia 23.8.2019 22:47:42

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 2700! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Cudzinka / Outlander

Cudzinka / Outlander

Poslaťod arual » Str 24.6.2015 16:49:46

Obrázok
INFO: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. SÉRIA
V slovenskom znení: Elena Podzámska - Caitriona Balfe (Claire), Pavol Plevčík - Sam Heughan (Jamie Fraser), Martin Kaprálik - Tobias Menzies (Frank Randall/Black Jack Randall), Matej Landl - Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Martin Mňahončák - Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Martin Hronský - Grant O'Rourke (Rupert Mackenzie), Peter Sklár - Stephen Walters (Angus Mhor), Miroslav Trnavský - Gary Lewis (Colum MacKenzie), Lívia Bielovič - Lotte Verbeek (Geilis Duncanová), Ondrej Kaprálik - Finn Den Hertog, Lochlann O'Mearáin (Willie, Horrocks), Ľudmila Mandžárová - Annette Badland (pani Fitzgibbonsová), Judita Bilá - Aislín McGuckin, Laura Donnelly (Letitia MacKenzieová, Jenny Fraserová), Tomáš Horváth - Steven Cree (Ian Murray), Dušan Szabó - Simon Callow (vojvoda zo Sandringhamu), Rastislav Sokol - Douglas Henshall (Taran MacQuarrie), Juraj Predmerský - Tim McInnerny (otec Bain), Michal Hallon - Tom Brittney (Jeremy Foster), Ladislav Konrád - James Fleet (reverend Wakefield), Katarína Križanová - Tracey Wilkinson, Lynsey-Anne Moffat (pani Grahamová, pani Baxterová), Peter Krajčovič - Martin Brodie (Seorise Ward), Pavel Bruchala - John Heffernan (Lord Thomas), Zuzana Kyzeková - Diana Gabaldon (Iona MacTavishová), František Kovár (sudca), Matúš Krátky (vojak), ??? - Bill Paterson (Ned Gowan), ??? - Nell Hudson (Laoghaire Mackenzie), Štefan Mandžár (titulky + komentár) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Alexander Žibritovský, Peter Granec
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Erika Košová
Preklad a dialógy: Hilda Hučínová, Elena Grohová
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza - 2015

Premiéra: 30.6.2015 na DOMA

2. SÉRIA
V slovenskom znení: Elena Podzámska - Caitriona Balfe (Claire), Pavol Plevčík - Sam Heughan (Jamie Fraser), Martin Kaprálik - Tobias Menzies (Frank Randall/Black Jack Randall), Martin Mňahončák - Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Michal Dutka/Michal Hallon - Andrew Gower (Bonnie Prince Charlie), Bianka Bucková - Rosie Day (Mary Hawkinsová), Milan Bahúl - Dominique Pinon (majster Raymond), Dušan Szabó - Simon Callow (vojvoda zo Sandringhamu + titulky), Miroslav Málek - Stanley Weber (gróf St. Germain), Jana Wagnerová - Claire Sermonne (Louise de Rohan), Magdaléna Košická - Frances de la Tour (matka Hildegarde), Peter Kollárik - Marc Duret (Duverney), Rastislav Sokol - Robert Cavanah (Jared Fraser), Štefan Mandžár - Niall Greig Fulton (Monsieur Forez), Miroslava Belancová - Nell Hudson (Laoghaire MacKenzie), Miroslav Trnavský - Gary Lewis (Colum MacKenzie), Judita Bilá - Laura Donnelly (Jenny Fraserová), Marián Andrísek - Steven Cree (Ian Murray), Vladimír Jedľovský - Clive Russell (lord Lovat), Ľubica Konrádová - Margaret Fraser (pani Crooková), Lucia Vráblicová - Maureen Beattie (Maisri), ??? - Laurence Dobiesz (Alex Randall), ??? - Romann Berrux (Fergus), ??? - Graham McTavish (Dougal MacKenzie), ??? - Stephen Walters (Angus Mhor), ??? - Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), ??? - Lotte Verbeek (Gillian Edgars), ??? - Sophie Skelton (Brianna Randallová), ??? - Richard Rankin (Roger Wakefield) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Igor Karas, Peter Granec, Juraj Solan
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Miroslava Belancová, Mária Graňáková-Peciarová, Ľubica Rajčany
Preklad a dialógy: Hilda Hučínová, Elena Grohová
Dramaturgia: Katarína Valentková
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza

Premiéra: 31.1.2019 na DOMA
arual
100+
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Cudzinka / Outlander

Poslaťod arual » Str 1.7.2015 15:33:54

Hodnotenie po 2. odvysielaných epizódach: Musím povedať, že zatiaľ som celkom spokojná. Outlander som začala nedávno pozerať v originálnom znení a mám to ešte čerstvo v pamäti. Je to seriál, ktorý najlepšie vyznie v origináli, keďže postavy sa navzájom identifikujú práve podľa anglického a škótskeho prízvuku - a to sa stráca v dabingu. Napriek všetkému tento počin dopadol oveľa lepšie, ako som čakala.

Pôvodne som tipovala, že Claire nadabuje Petra Vajdová - keďže tá v poslednej dobe dabuje hlavnú ženskú postavu v každom druhom seriáli. Vybrali Podzámsku, ktorej rola sedí, na Caitrionu Balfe sa skvelo hodí. No kým sa 43-ročná Podzámska hodí na (v čase natáčania) 34-ročnú Caitrionu, problém nastane, keď si človek uvedomí, že postava Claire má len 27 rokov. Už Caitrione je ťažko uveriť tento vek, keďže vyzerá staršie než na 27. A Podzámskej hlasu ani na chvíľu neuverím, že má 27 rokov. (Ten istý prípad nastal tento rok vo filme Šťastlivec, kde 55-ročný Stanislav Král daboval 38-ročného Jaya Fergusona, ktorý hral len 25-ročného Keitha.) Aby som to zhrnula, človek verí slovenskému hercovi, keď si dosadí hlas na zahraničnú tvár a radšej sa nezamýšľa nad vekom postavy.

Zvyšné postavy sú fajn nadabované, hlavne ma potešilo, že na Jamieho nebol obsadený Tomáš Horváth - mám rada jeho hlas, no ako správne niekto minule podotkol, ten už dabuje úplne všade. Plevčík je zatiaľ dobrý a ničím neruší. Martin Kaprálik sa celkom dobre zhostil oboch postáv - Česi v tomto prípade použili dvoch dabérov, jedného na Franka a druhého na Black Jacka (podobne ako Slováci v Upírskych denníkoch, kde dve postavy hrané Ninou Dobrev dabovali Porubjaková a Kyzeková).

Veľmi sa mi páči aj nahovorenie úvodných titulkov a prečítanie názvu epizódy - takto bolo určovanie niektorých postáv oveľa ľahšie, keďže mená hercov v intre (a teda aj nahovorené titulky) sa menia z epizódy na epizódu. Už dlho som to vv žiadnom seriáli nepočula a celkom ma to potešilo.

Jediná chyba, nad ktorou som sa pozastavila: Postavy v tomto seriáli hovoria po anglicky a galsky. Galčina nie je prekladaná ani v anglickej verzii, aby sa ukázalo, že tejto reči Claire nerozumie. Niekedy postavy povedia vetu po galsky, prejdú do angličtiny a hneď na to opäť do galčiny. Takto to bolo aj vo včerajšej druhej epizóde a 2x sa stalo, že anglické vety neboli preložené a nadabované do slovenčiny. Konkrétne, keď sa zjavila pani Fitzgibbonsová a vravela: "Ye'll all be needing breakfast, I reckon. Plenty in the kitchen. Away in, and feed yerselves." Potom ešte neskôr pri scéne v stajni.
arual
100+
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Cudzinka / Outlander

Poslaťod PeterSD » Štv 2.7.2015 08:30:07

Doplnil som štáb.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár
PeterSD
Moderátor
 
Príspevky: 1776
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55

Re: Cudzinka / Outlander

Poslaťod fofo16 » Pia 3.7.2015 14:59:17

Včera som kúsok zahliadol. Na hlavnú postavu by sa mi perfektne hodila Kristína Turjanová, nakoľko herečka sa mi na ňu fyzicky podobá ;) Ale som rád, že Podzámska opäť dabuje, pretože pred pár rokmi, keď sa intenzívne venovala točeniu seriálov, ju až tak veľmi počuť nebolo.
fofo16
300+
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Cudzinka / Outlander

Poslaťod arual » Sob 4.7.2015 00:54:01

Podoba tam je a Turjanová by to aj hlasovo priblížila veku postavy. Ale ako som vravela, Podzámska je zatiaľ vo svojej úlohe výborná, takže tam nemám námietky. Čo sa ale týka podoby, viacero ľudí, čo poznám (a musím priznať, že aj ja) vidí podobu medzi Geilis a Zuzanou Šebovou. Tie dve sa naozaj podobajú a bola som zvedavá, či nebude obsadená. Nakoniec je tam Bielovič, s ktorej identifikáciou mám večný problém - má taký... nie že nevýrazný, ale... menej charakteristický hlas. Ak by nebola spomenutá v intre, tak by som tu dala 3 otázniky - keď ju počujem, vôbec neviem, o koho ide.
arual
100+
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Cudzinka / Outlander

Poslaťod fofo16 » Sob 4.7.2015 15:03:11

arual píše:Nakoniec je tam Bielovič, s ktorej identifikáciou mám večný problém - má taký... nie že nevýrazný, ale... menej charakteristický hlas.

Sranda, podľa mňa má Bielovič teda dosť charakteristický hlas - taký "mačací" (neviem to bližšie vysvetliť :lol: ). Ale asi to teda každý vnímame inak 8-)
fofo16
300+
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Cudzinka / Outlander

Poslaťod arual » Ned 5.7.2015 00:52:44

Nemám ju až tak napočúvanú. Väčšinu hercov mám v uchu od detstva, vtedy sa u nás vo veľkom počúvali rozprávkové CD nahovorené slovenskými hercami a pamätám si, ako som si vždy čítala obsadenie a priraďovala si hlasy k menám. Meno Bielovič/Sabolová som počas éry čítania záverečných titulkov nezachytila (aspoň si to nepamätám) a o jej fungovaní v dabingu som sa dozvedela až tu na fóre. Dovtedy som o nej nepočula a jej hlas som nepoznala. Teraz sa mi ťažko chytá, lebo ani poriadne neviem, ako znie jej hlas. Keď pozerám film/seriál, neviem, že je to ona a keď sa to neskôr dozviem na fóre, už si to neviem vybaviť. Veľká škoda, že tu tak málo hercov má vo svojich profiloch ukážku hlasu. Bola by to veľká pomoc, napríklad aj pri menej známych hlasoch alebo nováčikoch.
arual
100+
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Cudzinka / Outlander

Poslaťod arual » Uto 5.2.2019 22:45:15

Momentálne je v premiére vysielaná druhá séria. I keď ju pravdepodobne vyrobili po viac ako 3 rokoch od premiéry prvej, hlavné obsadenie a aj epizódne postavy zatiaľ ostali zachované. Titulky však po novom číta Dušan Szabó (namiesto Štefana Mandžára). Kým v prvej sérii boli záverečné titulky počas vysielania odstrihnuté, včerajšia epizóda druhej série bola odvysielaná s titulkami.

Edit - druhú sériu som sledovala po 9. epizódu, teraz som však mimo Slovenska a nemám možnosť vidieť posledné časti. Pokiaľ ich neskôr nenájdem online, tak nebudem schopná doplniť niektoré z postáv vystupujúcich v posledných 4 častiach. Uviedla som ich v príspevku. Ak by niekto vedel, rada ich sem doplním.
arual
100+
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.