Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 16:42:19

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animated..

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod arual » Str 29.9.2021 00:27:52 quicklink

davidosik píše:Čo sa týka tejto kanadskej animovanej verzie z roku 2000--- tú si veľmi dobre pamätám ja!!! Dávala to IBA Markíza v rámci relácie KAKAO hneď po Princeznej Sissi (anim.seriál z r.1997, ktorý vysielalo i Fox Kids- v slov.dabingu Sissi nadabovala Lenka Košická) a boli to roky 2002 az 2003 -- to uz neviem naisto.
Obe seriály Markíza aj opakovala a dabingy vznikli pre Markízu , nie pre STV.
Ešte doteraz si s kamošmi pamätáme úvodnú zvučku z oboch anime seriálov. Akurát, že do tohto dňa som si myslel,ze Annu v tejto kreslenej verzii dabovala Monika Hilmerová a nie Henrieta Jančišinová.


Jéj, tak to ďakujem za objasnenie. Pokiaľ sa to vysielalo v rámci Kakaa, tak je jasné, prečo to nešlo dohľadať v dobových programoch. Pridám tam teda údaje o televízii a približné roky.

Princeznú Sissi si veľmi dobre pamätám z FoxKids, no nevedela som o jej vysielaní v slovenčine. Kanadskú Annu registrujem zo začiatkov stanice Minimax. Tento víkend sa mi podarilo dohľadať jeho skoré vysielanie kvôli inému seriálu a zistila som, že Annu (ktorú tuším dabovala Pavlína Dytrtová) začali vysielať v 2005. Výroba mohla prebehnúť v 2004-2005, tým pádom by náš dabing bol dokonca starší. Po rokoch si však z českého vysielania pamätám iba dej niektorých epizód a matne tú Pavlínu, za ktorú by som ale ruku do ohňa nedala. České nahrávky som nikde nenašla, na ich Dabingfóre dodnes k Anne nemajú ani tému. Bez tej jedinej slovenskej epizódy, ktorú som našla na úložisku už snáď pred... 7-8 rokmi? ... by som o našom dabingu dodnes nevedela.

Epizódu "Skutočná priateľka" tam dodnes možno nájsť a mnou identifikované hlasy overiť. (Mne Anna znie ako Jančišinová, ale prípadne opravím.)

EDIT: Až teraz som v sekcii návrhov na doplnenie dabingov našla tvoj príspevok z 2016, kde Annu a čiastočné obsadenie spomínaš. :D Neviem, prečo som na to nenatrafila skôr - tým by sa objasnilo to vysielanie na Markíze. Nevadí, podarilo sa to pridať i bez toho, aby sme o sebe vedeli.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod davidosik » Str 29.9.2021 19:18:30 quicklink

arual píše:
arual píše: Kanadskú Annu registrujem zo začiatkov stanice Minimax. Tento víkend sa mi podarilo dohľadať jeho skoré vysielanie kvôli inému seriálu a zistila som, že Annu (ktorú tuším dabovala Pavlína Dytrtová) začali vysielať v 2005. Výroba mohla prebehnúť v 2004-2005, tým pádom by náš dabing bol dokonca starší. Po rokoch si však z českého vysielania pamätám iba dej niektorých epizód a matne tú Pavlínu, za ktorú by som ale ruku do ohňa nedala. České nahrávky som nikde nenašla, na ich Dabingfóre dodnes k Anne nemajú ani tému. Bez tej jedinej slovenskej epizódy, ktorú som našla na úložisku už snáď pred... 7-8 rokmi? ... by som o našom dabingu dodnes nevedela.


Áno, o vysielaní kanadskej Anny aj v Čechách na Supermaxe, som tiež vedel, resp. počul. Ešte počas základky som mal aj spolužiakov, ktorí tento seriál pozerali zrovna práve na Supermaxe, nie na našej Markíze, no väčšina mojich známych-vrátane mňa- si ho pamätajú viac z obdobia Kakaa na Markíze, kde bežal 2x a premiéra už vážne neviem, či bola 2001/02, ale opakované to myslím bolo v 2003 (naposledy).
Zo Supermaxu si ja osobne pamätám len na legendárnu "Mouchu" -- na žiadne iné seriály z tohto kanálu si už nepamätám. Okrem toho, obdobie, keď sme doma mali Supermax a pozerávali na ňom Mouchu, muselo prebiehať asi skôr než roky 2004-05. Tipujem to opät na roky 2001/02, resp. možno "03". Neskôr sme už ten program z neznámej príčiny nechytali.

Ano, tento dabing bude na 99% starší ako český, ale taktiež musím dodat, že aj japonská aninovaná Anna--okrem premiéry na Markíze v roku 1996 (v 1998 ju už naposledy opakovali; Overenie z dobových programov EUTV)--vraj bežala aj na nejakom českom kanáli. Neviem, či sa opät nejedná o Supermax v starších rokoch, ale nie som o tom vôbec presvedčený. Podla diskusie/komentárov na csfd, ale aj na dávnych web stránkach, ked som si ako fanúšik románu študoval všetky existujúce verzie Anny, som natrafil na české komentáre, ktoré potvrdzujú o vysielaní (aj) japonskej Anny taktiež v Čechách.

arual píše:Epizódu "Skutočná priateľka" tam dodnes možno nájsť a mnou identifikované hlasy overiť. (Mne Anna znie ako Jančišinová, ale prípadne opravím.)


O tejto slov.epizóde samozrejme roky viem. Naposledy sme ju pozerali v rámci nostalgie v 2013 na vysokoškolskom intráku s kamošmi.
Teraz, ako píšeš, a spätne si dabing rekapitulujem v hlave, je to ozaj asi Jančišinová.

Ale tá úvodná zvučka: Cítila som, príde deň-ten deň- život môj rozjasní...Keď nájdem to, čo dávno chcem, svet krásny, svet úžasný...Tiež túžim mať velký dom, pri ňom sad aj záhradu- to je môj sen...Nájsť niekoho, kto má ma rád, dnes mám už ten svet to viem. Vy chceli ste chlapca a prišlo k vám dievča-hneď som sa začala triasť a báť...Kráľovná nie som len sirota útla, čo túži tiež vlastnú rodinu mať. Pracovať viem hoci priveľa rozprávam, o všetkom s vami sa podeliť chcem...Budem Vás ľúbiť a budem Vás poslúchať-len povedzte prosím že zostat tu smiem. Nesiem vám smiech a svet plný snov; Môžete vstúpiť, miesto tu mám, kto otvorí srdce tiež so mnou smie ísť-tiež nikdy nebude sám. Ja s vami chcem byť, navždy ľúbiť vás budem, a srdce a lásku vám dám...

- je podla mna 99% Hilmerová.... :) :) :)
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod davidosik » Str 29.9.2021 19:26:17 quicklink

eduard55555 píše:Áno, tento dabing sa vysielal iba na Markíze. Niekde na VHS na povale by som nejaké časti našiel. :D


Wuaaau a vedel by si byť - niekedy ked bude čas--až taký ochotný, že by si vynaložil námahu a tie vhs časti nahral na známe úložisko??? :o :o :o :D :D :D Rád by som si tento nádherný seriál ešte raz pozrel. Najviac by som chcel vidiet 1epizódu, kde si Anna dnes už legendárne zafarbí vlasy na zeleno,alebo jedna taká epizóda s Mathewovými guľóčkami, keď mali nejaké preteky. Rád by som si toto všetko pripomenul, bol to aj dosť poučný seriál a následne sa aspon môže doplnit dabing. A samozrejme, neviem ako u ostatných, ale za mna to isto nemusíš natahovat na nekaký HD formát alebo inak zdigitalizovaný formát. Bolo by super, kebyže je to nahraté priamo z markízy aj z jej logom.... :)
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod arual » Str 29.9.2021 20:35:18 quicklink

Púšťala som si tú úvodnú pieseň viackrát, porovnávala s Ferdom Mravcom, kde Hilmerová spievala úvodnú pieseň... Istá si celkom nie som, no napokon... je to vyrobené dávno, kvalita nahrávky tiež spraví svoje a Hilmerovej singing voice nemám tak napočúvaný. Zatiaľ ju tam pridám, no budem rada za ďalšie potvrdenie. (V tejto epizóde tiež vystupujú učiteľka Kingová, Victoria a dve vŕby. Tieto hlasy som dosiaľ neidentifikovala.)

davidosik píše:Najviac by som chcel vidiet 1epizódu, kde si Anna dnes už legendárne zafarbí vlasy na zeleno,alebo jedna taká epizóda s Mathewovými guľóčkami, keď mali nejaké preteky. Rád by som si toto všetko pripomenul, bol to aj dosť poučný seriál a následne sa aspon môže doplnit dabing. A samozrejme, neviem ako u ostatných, ale za mna to isto nemusíš natahovat na nekaký HD formát alebo inak zdigitalizovaný formát. Bolo by super, kebyže je to nahraté priamo z markízy aj z jej logom.... :)


To ide o epizódy "Carrots!" a "Marbles!", 1. a 20. časť seriálu. Vtipné je, že ja si tieto dve tiež pamätám najlepšie, no z vysielania Minimaxu. :D Okrem nich ešte "A Square Peg!" (kde sa Anna stratí v snežnej búrke, zachráni ju Peg Bowenová a požičia jej svoje nohavice) a "No Anne is an Island" (kde si Anna s Dianou založia svoj klub).

Ako som viackrát spomínala tuto na fóre, knižnej Anne a jej adaptáciám sa venujem už roky. Keďže nebolo možné nájsť slovenské a české nahrávky, hľadala som originál. To sa ukázalo byť ešte ťažšie. Istý čas bola v angličtine dostupná práve epizóda "Skutočná priateľka", a to na YouTube na kanáli Sullivan Entertainment. Zaujímalo by ma, či autor slovenského záznamu použil obraz z tohto videa. Ostatných 25 častí sa nedalo v angličtine nikde nájsť. Časom sa zjavili turecké, arabské a ruské nahrávky, z ktorých som pred rokmi pre IMDb dávala dokopy anglický voice cast. (Objavili sa i nahrávky z kanadskej stanice Qubo, ktorá seriál vysielala v 2013. Tie sa na YouTube dlho neohriali.) Pre mňa jedinou možnosťou, ako sa dostať k epizódam a rozumieť im, bolo objednať si oficiálne DVD. Z neznámych dôvodov sa však Sullivan Entertainment rozhodlo vydať len 18 častí, po 2 na jednom DVD. Zvyšných 8 som i tak nemala k dispozícii. Sullivan Entertainment neskôr spustilo vlastnú streamovaciu platformu, Gazebo TV, kam v 2017 konečne nahralo celú Annu, dokonca vo vylepšenej animácii (i keď vo formáte 16:9 namiesto pôvodného 4:3).

Tým chcem povedať len toľko, že je nesmierne náročné dostať sa k akémukoľvek obrazovému záznamu Anny a pokiaľ neunikla z Gazebo TV (o čom neviem, lebo táto platforma nie je známa a animovaná Anna je pomerne prehliadaná), tak nebude ani na čo natiahnuť zvukovú stopu. Čiže tak či tak to zvádza k použitiu markizáckeho videozáznamu.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod davidosik » Str 29.9.2021 21:30:19 quicklink

Nahrávku som si opätovne stiahol a ten ženský strom "naľavo"--je podľa môjho sluchu buď Lena Košická (Lenka Košická staršia) alebo Elena Petrovická. Jedna z týchto dvoch dabériek. Akože, môžem sa mýlit, ale na 99% to bude jedna z nich. Najlepšie by bolo, kebyže by si nahrávku pozrel/vypočul nejaký administrátor a ten potvrdil alebo vyvrátil moju domnienku. No v určitých momentoch mi ten strom znie ako Lena Košická.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod davidosik » Uto 19.10.2021 14:05:10 quicklink

davidosik píše:
arual píše:Princeznú Sissi si veľmi dobre pamätám z FoxKids, no nevedela som o jej vysielaní v slovenčine.


Chcem sa poďakovať každému jednému archivárovi za uchovávanie týchto dobových nahrávok. Dnes som na YT našiel poslednú 52.epizódu Princeznej Sissi v slovenčine (žial-bez úvodnej i záverečnej zvučky).

Hlavnú postavu Sissi (na moje prekvapenie) nahovorila Katarína Šulajová a nie Lenka Košická,ako sa mi zdalo-tá naspievala asi úvodnú znelku, keď si rekapitulujem jej slová. Franza dabuje Martin Zatovič, Helenu Katarína Križanová, Sissinho otca Marián Slovák, Grófa Arkasya Miroslav Trnavský, Cisárovnú Žofiu Oľga Solárová.

( https://www.youtube.com/watch?v=OQix8b4Svt0 )

Zvyšok veľmi identifikovať neviem--ten falošný Franz (so správnym menom Fritz) je zrejme Vlado Kobielský.
Oba seriály- Sissi i Anna- mali premiéru v roku 2001 (to som kedysi dávnejšie našiel aj v dobových programoch SME), reprízu mali v roku 2003, ako spomínam vyššie.

A môže sa tu vytvoriť téma.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod fofo16 » Str 20.10.2021 08:45:59 quicklink

davidosik píše:Cisárovnú Žofiu Oľga Solárová.

Je to Alena Michalidesová. Franz je podľa mňa Roman Matisko.
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod davidosik » Str 20.10.2021 12:09:57 quicklink

Opravujem sa . V Sissi dabuje Franza Roman Matisko (pomýlil som si len meno dabéra, ale myslel som vtedy Matiska).

PS: Co sa Úvodnej zvučky k Anne týka- ak to nie je Hilmerová, s používatelom mathew sme zistili, že hlas celkom znie aj ako Zuzana Kapráliková.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod arual » Pon 25.10.2021 13:08:00 quicklink

davidosik píše:Zvyšok veľmi identifikovať neviem--ten falošný Franz (so správnym menom Fritz) je zrejme Vlado Kobielský. Oba seriály- Sissi i Anna- mali premiéru v roku 2001 (to som kedysi dávnejšie našiel aj v dobových programoch SME), reprízu mali v roku 2003, ako spomínam vyššie.

A môže sa tu vytvoriť téma.


Téma vytvorená. Potvrdzujem Matiska, Michalidesovú a Kobielskeho. Zatovič sa tam nakoniec predsa vyskytuje, ale ako princ Karol. Ešte sa mi podarilo identifikovať Konráda (Metternich), Miezgu (Murgaš a iné postavy) a Bindasa (spojenec Sissi, no neviem meno). Medzi deťmi som asi započula malého Tomáša Hallona, no nie som si celkom istá.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Predchádzajúci

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.