Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 12:46:02

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animated..

Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animated..

Poslaťod arual » Uto 26.1.2021 19:33:48 quicklink

Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animated Series

anna-zo-zeleneho-domu-anime.jpg
INFO: IMDb | ČSFD | FDb

V slovenskom znení: Henrieta Jančišinová - Bryn McAuley (Anna Shirleyová), Eva Matejková - Patricia Gage (Marilla Cuthbertová), ? - Wayne Robson (Matej Cuthbert), Tatiana Pauhofová - Emily Hampshire (Diana Barryová), Michal Klučka - Ali Mukaddam (Gilbert Blythe), Katarína Križanová - Dalene Irvine (Felicity Kingová), Tomáš Hallon - Kyle Fairlie (Felix King), Eva Landlová - Anne Anglin (Peg Bowenová), Monika Hilmerová (?) - Bryn McAuley (spev úvodnej piesne) a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza v rámci relácie Kakao

Odvysielané zhruba v 2002-2003.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod arual » Str 27.1.2021 15:05:48 quicklink

O existencii slovenského dabingu tejto rozprávky by som nevedela nebyť jedinej epizódy, ktorá je už niekoľko rokov dostupná na známom úložisku. Zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť, kedy a na akom programe bol tento seriál vysielaný - najpravdepodobnejšie asi na STV. Z toho, ako mlado tam znejú Pauhofová a Klučka - ale hlavne malý Tomáš Hallon, by som tipovala rok výroby do 2005 (môžem sa aj mýliť, zvuk je trochu skreslený).

Pri pátraní v starých programoch som zatiaľ nenatrafila na zmienku o tomto seriáli. Zarazilo ma však niečo iné. Program zo 17.4.1998 a 24.4.1998 spomína vysielanie seriálu Anna zo Zeleného domu na Markíze. Pri zázname zo 17.4. je spomenuté, že ide o 20. epizódu z 50 a dá sa tiež vyvodiť, že jedna trvá zhruba 25 min. Dlhodobo sa venujem adaptáciám Anny zo Zeleného domu, preto viem s istotou povedať, že tento seriál má len 26 epizód a premiéru v Kanade mal až v roku 2000. S najväčšou pravdepodobnosťou tak ide o anime adaptáciu Akage no An (1979), ktorá naozaj má 50 epizód, trvajúcich zhruba 25 min. Netušila som, že aj táto verzia bola niekedy vysielaná v našom prostredí, no záznamy z 1998 by tomu nasvedčovali.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod forneus1 » Str 27.1.2021 21:25:58 quicklink

arual píše:Pri pátraní v starých programoch som zatiaľ nenatrafila na zmienku o tomto seriáli. Zarazilo ma však niečo iné. Program zo 17.4.1998 a 24.4.1998 spomína vysielanie seriálu Anna zo Zeleného domu na Markíze. Pri zázname zo 17.4. je spomenuté, že ide o 20. epizódu z 50 a dá sa tiež vyvodiť, že jedna trvá zhruba 25 min. Dlhodobo sa venujem adaptáciám Anny zo Zeleného domu, preto viem s istotou povedať, že tento seriál má len 26 epizód a premiéru v Kanade mal až v roku 2000. S najväčšou pravdepodobnosťou tak ide o anime adaptáciu Akage no An (1979), ktorá naozaj má 50 epizód, trvajúcich zhruba 25 min. Netušila som, že aj táto verzia bola niekedy vysielaná v našom prostredí, no záznamy z 1998 by tomu nasvedčovali.


V early 90's tesne po rozdeleni bola doba, kedy STV nakupovala japonske a koproducnojaponske serialy od "anime" studia Nippon Animation (po vzore ceskej TV Premiera (dnes Prima), ktora nakupovala serialy od Toei Animation). Vysielali sa tu napriklad nedavno po 100 rokoch reprizovany Vevericiak Risko (1994?), Pinocchio (1993) alebo Alica v krajine zazrakov (1995/6) a dalsie.
Kedze spominanu Annu zo zeleneho domu takisto vyrobilo Nippon Animation, je dost mozne ze bola v baliku a ze bola takisto na STV v prvych rokoch vysielana. Je zname aj to, ze Markiza v zaciatkoch preberala tieto japonske rozpravky od STV (napr. Vevericiak Risko bol reprizovany na Markize v 1997 vramci Kakaa), cize toto nieje vobec vylucene a je kludne mozne, ze Anna ma slovensky dabing, o ktorom vobec nevieme.
Konieckoncov o tychto dabingoch z prvych rokov STV vela znameho nieje, samotny legendarny Medved Yogi sa skompletizoval iba minuly rok, ked som uplnou nahodou dostal kazetu na ktorej bol nahraty kusok zaverecnej casti.

Cize toto je dost mozne ze existuje, ale viac nam povie asi iba archivne oddelenie RTVS...
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod arual » Str 27.1.2021 23:16:10 quicklink

Vďaka za odpoveď, vidím teda, že je to ešte zamotanejšie. O seriáloch Nippon Animation mám ako-také povedomie práve z čias, keď som sledovala spomínanú anime Annu online (v japončine a s anglickými titulkami). No o existencii dabingu k Riškovi a Alici som sa dozvedela až tu na fóre, čo ma príjemne prekvapilo. Nepredpokladala som, že sa u nás niekedy staré Nippon produkcie vysielali - no napokon, nemala som to odkiaľ vedieť, v tej dobe som bola príliš malá nato, aby som si to pamätala. :D

Neodvážim sa tipovať, či bola anime Anna najprv vysielaná na STV a následne reprízovaná na Markíze v 1998. Prípadne či bola zakúpená priamo Markízou, bez akéhokoľvek vysielania na STV. Zatiaľ je minimálne fajn vedieť, že je veľmi pravdepodobné, že tento seriál bol na Slovensku vysielaný, a to dokonca zrejme v slovenčine.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod fofo16 » Štv 28.1.2021 10:15:07 quicklink

Japonská Anna sa naozaj vysielala, ako malý chlapec som na tom fičal :D Pamätám si ale, že ja som to sledoval nie v rámci Kakaa, ale chodilo to cez letné prázdniny niekedy okolo obeda-poobede (pamätám si to celkom presne, lebo som letné prázdniny trávil u babky a hneď ako som sa naobedoval som si utekal pustiť Annu). Vysielala to vtedy buď Markíza, alebo STV1, už si naozaj nie som istý.
Žiaľ, čo sa dabingu týka, nepamätám si z neho absolútne nič - bol som vtedy decko, možno som ani netušil, čo slovo dabing znamená :lol: Bola to ale veľmi pekná rozprávka, veľmi rád by som si ju ešte pozrel.
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod forneus1 » Pia 29.1.2021 15:52:58 quicklink

arual píše:Neodvážim sa tipovať, či bola anime Anna najprv vysielaná na STV a následne reprízovaná na Markíze v 1998. Prípadne či bola zakúpená priamo Markízou, bez akéhokoľvek vysielania na STV. Zatiaľ je minimálne fajn vedieť, že je veľmi pravdepodobné, že tento seriál bol na Slovensku vysielaný, a to dokonca zrejme v slovenčine.


Dost pravdepodobne to bol dabing vyrobeny STV spolu s ostatnymi a Markiza ho len prebrala. Markiza mala "japonske obdobie" az podstatne neskor (po roku 2000/1/2), kedy vznikli dabingy napr. na Princeznu Mononoke, Metropolis, k prvym trom Pokemon filmom atd. A to sa jednalo iba o filmy, na serialy si velmi nepamatam.

CSFD este tvrdi, ze serial vysielal legendarny Supermax, cize dokonca musi existovat aj CZ dabing. Ale dost pochybujem ze by CZ dabing pouzila Markiza, Markiza si davala vzdy zalezat na tom aby programy pre deti isli v slovencine a STV uz detto, cize tuto moznost uplne vylucujem.

fofo16 píše:Japonská Anna sa naozaj vysielala, ako malý chlapec som na tom fičal :D Pamätám si ale, že ja som to sledoval nie v rámci Kakaa, ale chodilo to cez letné prázdniny niekedy okolo obeda-poobede (pamätám si to celkom presne, lebo som letné prázdniny trávil u babky a hneď ako som sa naobedoval som si utekal pustiť Annu). Vysielala to vtedy buď Markíza, alebo STV1, už si naozaj nie som istý.
Žiaľ, čo sa dabingu týka, nepamätám si z neho absolútne nič - bol som vtedy decko, možno som ani netušil, čo slovo dabing znamená :lol: Bola to ale veľmi pekná rozprávka, veľmi rád by som si ju ešte pozrel.


Wau, super, diky za info. Tak si myslim, ze je teda na mieste urobit z toho temu (zatial do Neoverenych dabingov) :)
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod fofo16 » Pia 29.1.2021 21:44:20 quicklink

forneus1 píše:Wau, super, diky za info. Tak si myslim, ze je teda na mieste urobit z toho temu (zatial do Neoverenych dabingov) :)

Neviem prečo do neoverených. Keď raz píšem, že dabing k tomu existoval, tak existoval a je to overená informácia, mám na práci úplne iné veci ako si vymýšľať neexistujúce dabingy tu na fóre (to tu mali na starosti iní členovia). Každopádne, nepamätám si jeden jediný hlas, takže zakladať tému je zbytočné bez žiadnej relevantnej informácie.
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod forneus1 » Sob 30.1.2021 03:11:38 quicklink

fofo16 píše:
forneus1 píše:Wau, super, diky za info. Tak si myslim, ze je teda na mieste urobit z toho temu (zatial do Neoverenych dabingov) :)

Neviem prečo do neoverených. Keď raz píšem, že dabing k tomu existoval, tak existoval a je to overená informácia, mám na práci úplne iné veci ako si vymýšľať neexistujúce dabingy tu na fóre (to tu mali na starosti iní členovia). Každopádne, nepamätám si jeden jediný hlas, takže zakladať tému je zbytočné bez žiadnej relevantnej informácie.


Nepochopil si ma, ani nahodou netvrdim ze si vymyslas. Ale kedze si nepamatas ani jedneho dabera, tak je lepsie to hodit do tej sekcie nech to casom niekto, kto bude vediet viac informacii doplni.
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod davidosik » Pon 27.9.2021 23:57:57 quicklink

Čo sa týka tejto kanadskej animovanej verzie z roku 2000--- tú si veľmi dobre pamätám ja!!! Dávala to IBA Markíza v rámci relácie KAKAO hneď po Princeznej Sissi (anim.seriál z r.1997, ktorý vysielalo i Fox Kids- v slov.dabingu Sissi nadabovala Lenka Košická) a boli to roky 2002 az 2003 -- to uz neviem naisto.
Obe seriály Markíza aj opakovala a dabingy vznikli pre Markízu , nie pre STV.
Ešte doteraz si s kamošmi pamätáme úvodnú zvučku z oboch anime seriálov. Akurát, že do tohto dňa som si myslel,ze Annu v tejto kreslenej verzii dabovala Monika Hilmerová a nie Henrieta Jančišinová.
Čo sa týka pôvodnej Japonskej animovanej Anny, o ktorej tu diskutujete --tú som nikdy nevidel , ale vedel som ešte z cias študovania Eurotelevízií,ze aj tá u nás bežala na Markíze, no že by ju niekedy predtym vysielala i STV a Markíza by to len prebrala, si dovolím pochybovať, nakoľko nikde pred rokom 1996 som serial v TV programe nezaznamenal.
Okrem toho, vyššie spomínané japonské seriály neboli jediné, čo Markíza vysielala. Rovnako v roku 2000 nechala vyrobiť slov.dabing k vynikajúcej anime sérií Rozprávky bratov Grimmovcov (Grimm's fairy tale Classics 1987) , ktorú aj v Česku vysielala Premiéra a ktorú spoločne ako japonskú Annu, Markíza vysielala cez pracovný týžden doobeda a v roku 2001 --kedy sme to s kamošmi pozerávali---to opakovala v rámci Kakaa. Slov.dabing k tomu zháňam už roky a v minulosti sa mi na nejakom webe Dimasu podarilo vypátrať, že to údajne Dimas vyrobil slov.dabing ku kresleným Rozprávkam bratov Grimmovcov.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Anna zo Zeleného domu / Anne of Green Gables: The Animat

Poslaťod eduard55555 » Uto 28.9.2021 19:45:01 quicklink

Áno, tento dabing sa vysielal iba na Markíze. Niekde na VHS na povale by som nejaké časti našiel. :D
eduard55555
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 5.5.2016 15:42:27

Ďalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 12 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.