Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 00:19:08

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

W.I.T.C.H. - Čarodejnice / W.I.T.C.H.

W.I.T.C.H. - Čarodejnice / W.I.T.C.H.

Poslaťod arual » Štv 4.2.2021 21:29:16 quicklink

48371_9db36f.jpg
INFO: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. SÉRIA

V slovenskom znení: Andrea Karnasová - Donatella Fanfani (Will Vandomová), Henrieta Jančišinová - Francesca Bielli (Irma Lairová), Jana Wagnerová - Tosawi Piovani (Taranee Cooková), Zuzana Dančiaková - Emanuela Pacotto (Cornelia Haleová), Vanda Růžičková - Marcella Silvestri (Hay Lin), Ivan Šandor - Simone d'Andrea (Caleb), Zuzana Porubjaková - Elisabetta Spinelli (Elyon Brownová), Miroslav Trnavský - Marco Balzarotti (Phobos), Alfréd Aczel - Diego Sabre (Cedric), Ľubica Očková-Konrádová - Caterina Rochira (Yan Lin), Dušan Kaprálik - Graziano Galoforo (Blunk), Kamil Kollárik - Patrizio Prata (Matt Olsen), Ladislav Konrád - Lorenzo Scattorin (Aldarn), Michaela Drotárová (?) - Loredana Nicosia (Miranda), Magdaléna Košická (riaditeľka Knickerbocherová), René Jankovič, Milada Rajzíková, Soňa Norisová (titulná pieseň), Rastislav Sokol (titulky) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Ing. Peter Granec
Produkcia: Jana Polakovičová
Asistentka réžie: Zlatica Krčeková
Preklad: Peter Turanský
Dialógy: Soňa Ronajová
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Ján Štrbák
Vyrobilo: Štúdio Enter pre televíziu Markíza

2. SÉRIA

V slovenskom znení: Zuzana Porubjaková - Donatella Fanfani (Will Vandomová), Barbora Chlebcová - Francesca Bielli (Irma Lairová), Jana Wagnerová - Tosawi Piovani (Taranee Cooková), Zuzana Dančiaková - Emanuela Pacotto (Cornelia Haleová), Vanda Růžičková - Marcella Silvestri (Hay Lin), Ivan Šandor - Simone d'Andrea (Caleb), Kamil Kollárik - Patrizio Prata (Matt Olsen), Michaela Drotárová - Elisabetta Spinelli (Elyon Brownová), Dušan Kaprálik - Graziano Galoforo (Blunk), Ľubica Očková-Konrádová - Caterina Rochira (Yan Lin), Klára Dubovicová (?) - Cristina Giolitti (Nerissa), Štefan Kožka - Ivo De Palma (Frost), Michal Klučka - Patrizio Prata (Shagon), Michal Hallon - Luca Bottale (Uriah), Michal Domonkoš - Davide Albano (Nigel), Zuzana Šebová - Patrizia Scianca (Susan Vandomová), Kristína Svarinská (?) - Serena Clerici (Lilian Haleová), Eduard Bindas (Herbert Olsen, Zacharias Lyndon), Milada Rajzíková, Soňa Norisová (titulná pieseň), Rastislav Sokol (titulky) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Ing. Peter Granec
Produkcia: Jana Polakovičová
Asistentka réžie: Zlatica Krčeková
Preklad: Peter Turanský
Dialógy: Daniela Krausová, Soňa Ronajová
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Štefánia Gorduličová
Vyrobilo: Štúdio Enter pre televíziu Markíza

Odvysielané zhruba v 2007-2008.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: W.I.T.C.H. / W.I.T.C.H.

Poslaťod arual » Štv 4.2.2021 23:41:23 quicklink

Tému by som nezaložila nebyť tejto nahrávky epizódy 2x21, kde sa v posledných pár sekundách (čas 20:54) záznam z TV Nova mení na ten markizácky. Tento seriál som sledovala zhruba v rokoch 2007-2008, kedy ho vysielala spolu s Klubom Winx práve Markíza - v sobotu skoro ráno, okolo 6:00.

Po rokoch si z dabingu, žiaľ, veľa nepamätám. V tom čase som však bola veľký fanúšik W.I.T.C.H. komiksov a zapisovala som si všetko W.I.T.C.H.-related, vrátane slovenského znenia zo záverečných titulkov. Či ten papierik ešte niekde mám, neviem. Čo však môžem potvrdiť je, že aj po rokoch si pamätám, že na ňom bola Zuzana Dančiaková - a vďaka tejto ukážke už viem, ktorú postavu dabovala.

Po vzore z českého Dabingfóra som použila meno z pôvodného, talianskeho znenia.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: W.I.T.C.H. - Čarodejnice / W.I.T.C.H.

Poslaťod Sophomore » Štv 18.2.2021 15:16:19 quicklink

Haha aj ja si najviac a stopercentne pamätám jedine Dančiakovú :D Ale ak ma pamäť neklame, tak môžeme prihodiť aj Zuzku Porubjakovú ako Will
Naj dabérky Lucia Hurajová, Gabriela Škrabáková, Szidi Tobias, Božidara Turzonovová, Zuzana Fialová, Marta Sládečková, Zuzana Krónerová
Sophomore
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv 19.7.2012 10:55:26

Re: W.I.T.C.H. - Čarodejnice / W.I.T.C.H.

Poslaťod arual » Štv 18.2.2021 17:29:53 quicklink

Vďaka, tiež mám dojem, že tam Porubjaková bola. :) Mne sa ešte vybavuje Růžičková ako Hay Lin, no nie som si úplne istá.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: W.I.T.C.H. - Čarodejnice / W.I.T.C.H.

Poslaťod fireman2 » Ned 21.3.2021 23:03:42 quicklink

Irma- Henrieta Jančišinová , Taranee- Jana Wagnerová?? . Will- Andrea Karnasová , Elion- Zuzana Porubjáková
fireman2
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 20.5.2016 15:08:28

Re: W.I.T.C.H. - Čarodejnice / W.I.T.C.H.

Poslaťod fireman2 » Uto 23.3.2021 17:58:11 quicklink

Menšia oprava :D Will v druhej serii je Zuzana Porubjaková a v prvej Karnasová ... a Elion asi tympadom nebude Porubjakova ..a Caleb asi Ivan Šandor :)
fireman2
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 20.5.2016 15:08:28

Re: W.I.T.C.H. - Čarodejnice / W.I.T.C.H.

Poslaťod arual » Uto 23.3.2021 19:07:35 quicklink

Upravené a doplnené.

EDIT: Dostali sa ku mne nahrávky dvoch častí druhej série, dokonca s kompletnými záverečnými titulkami. Potvrdzujem tak Ružičkovú, Porubjakovú a Wagnerovú, rovnako tak Šandora. Jančišinovú v druhej sérii vystriedala Chlebcová, nevylučujem ani iné zmeny.

Elyon mi znie ako Drotárová. Pár postavami si úplne nie som istá, preto pri nich zatiaľ nechám otáznik.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron