Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:31:55

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Eufória / Euphoria

Eufória / Euphoria

Poslaťod MoonDisney » Ned 7.2.2021 23:07:16 quicklink

163558327_b0e367.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. SÉRIA
V slovenskom znení: Kristína Svarinská - Zendaya (Rue Bennettová), Marek Fašiang - Angus Cloud (Fezco), Michal Hallon - Zak Steiner (Aaron Jacobs), Miloslav Kráľ - Eric Dane (Cal Jacobs), Miroslava Drínová - Alexa Demie (Madeline "Maddy" Perezová), Matúš Krátky - Jacob Elordi (Nathaniel "Nate" Jacobs), Bianka Bucková - Barbie Ferreira (Katherine "Kat" Hernandezová), Gabriela Škrabáková - Nika King (Leslie Bennettová), Tamara Grožáková - Storm Reid (Gia Bennettová), Dominika Žiaranová - Hunter Schafer (Jules Vaughnová), Dávid Hartl - Algee Smith (Christopher McKay), Miroslava Grožáková - Sydney Sweeney (Cassie Howardová), Daniel Ratimorský - Colman Domingo (Ali), Katarína Brychtová - Paula Marshall (Marsha Jacobsová), Katarína Križanová - Alanna Ubach (Suze Howardová), Martin Mňahončák - John Ales (David Vaughn), Marek Suchitra - Austin Abrams (Ethan Lewis), René Jankovič - Jeremiah Birkett, Cranston Johnson (riaditeľ Hayes, Frederick McKay), Helena Geregová - Elpidia Carrillo, Marsha Gambles (Sonia Perezová, slečna Marsha), Dušan Szabó - Larry Joe Campbell (poručík Wilson), Peter Kollárik - Jeff Pope (Johnny_Unite_USA), Juraj Hrčka - Sean Martini (Minako), Kristína Turjanová - Mercedes Colon (pani Hernandezová), Přemysl Boublík - Shiloh Fernandez, Nick Blood (Trevor, Gus Howard), Michal Kaprálik - Keean Johnson (Daniel), Jakub Ružička - Lukas Gage (Tyler Clarkson), Lukáš Dóza - Nat Faxon (Rick), Tatiana Kulíšková - Lauren Weedman (Dr. Mardy Nicholsová), Martin Vitek, Zuzana Kyzeková, Martina Kapráliková, Štefan Richtárech, Ľubica Očková, Juraj Predmerský, Ján Greššo a ďalší.

Zvuk: Erich Sedlák
Asistentka réžia: Erika Košová
Preklad: Zuzana Konečná
Úprava: Ivo Gogál
Produkcia: Rastislav Jakubek
Réžia slovenského znenia: Michal Hallon
Vyrobilo: Sunrise Studio pre HBO - 2020

Premiéra: 7.2.2021 na HBO GO

2. SÉRIA
V slovenskom znení: Kristína Svarinská - Zendaya (Rue Bennettová), Dominika Žiaranová - Hunter Schafer (Jules Vaughnová), Marek Fašiang - Angus Cloud (Fezco), Lukáš Krčmár - Javon 'Wanna' Walton (Ashtray), Tomáš Majláth - Dominic Fike (Elliot), Matúš Krátky - Jacob Elordi (Nathaniel "Nate" Jacobs), Miroslava Drínová - Alexa Demie (Madeline "Maddy" Perezová), Miroslava Grožáková - Sydney Sweeney (Cassie Howardová), Miloslav Kráľ - Eric Dane (Cal Jacobs), Michal Hallon - Zak Steiner (Aaron Jacobs), Katarína Brychtová - Paula Marshall (Marsha Jacobsová), Marek Suchitra - Austin Abrams (Ethan Lewis), Natália Kóšová - Barbie Ferreira (Katherine "Kat" Hernandezová), Gabriela Škrabáková - Nika King (Leslie Bennettová), Tamara Grožáková - Storm Reid (Gia Bennettová), Dávid Hartl - Algee Smith (Christopher McKay), Michaela Šáleková - Chloe Cherry (Faye), Dagmar Sanitrová - Martha Kelly (Laurie), Daniel Ratimorský - Colman Domingo (Ali), Katarína Križanová - Alanna Ubach (Suze Howardová), Peter Makranský - Tyler Chase (Custer), Romana Orlická - Sophia Rose Wilson (BB), Kamil Kollárik - Henry Eikenberry (Derek), Sára Suchovská - Veronica S. Taylor (Bobbi), Jakub Gécz - Demetrius 'Lil Meech' Flenory (Travis), Adela Mojžišová - Izabella Alvarez (Marta), Ondrej Kaprálik - Elias Kacavas (mladý Cal), Jana Valocká - Kathrine Narducci (Starká), Andrea Karnasová - Minka Kelly (Samantha), Miroslava Belancová - Eden Rose Ginsberg (Hallie), Erik Koníček - Mason Shea Joyce (malý Fezco), Martin Vitek - Melvin Estes (Bruce), Radka Kopriva, Martina Dolná, Andrej Kováč, Ladislav Konrád, Roman Čisár, Michal Blaho, Štefan Kajzer, Kristína Grolichová, Nina Martinkovičová, Ľubica Konrádová, Emanuela Dobšovičová, Michal Candrák a ďalší.

Zvuk: Erich Sedlák
Asistentka réžia: Erika Košová
Preklad: Zuzana Konečná
Úprava: Ivo Gogál
Produkcia: Rastislav Jakubek
Réžia slovenského znenia: Michal Hallon
Vyrobilo: Sunrise Studio pre HBO - 2022

Premiéra: 14.3.2022 na HBO MAX
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Eufória / Euphoria

Poslaťod forneus1 » Pon 8.2.2021 01:59:49 quicklink

Tak toto si radsej ani nezapnem lebo sa asi dogrciam.

Svarinska na Zendayu? To seriozne vazne? Nehovoriac o vekovom rozdiele, Svarinsku si na ziadnu cernosku nedokazem predstavit. Tu mali byt obsadene mlade herecky cerstvo zacinajuce v dabingu, obsadenie dabingovych "stalic" je pre mna obrovskym sklamanim.

Velmi by ma este zaujimal preklad, kedze serial obsahuje jednak obrovske mnozstvo nadavok (a kedze zjemnovanie je u nas bezne, tak sa bojim ze taka tristvrtina z nich sa v dabingu stratila) a tzv. "millennialsky slang", s ktorym maju starsi prekladatelia naozaj problemy. Ked sa to objavi na znamom ulozisku suborov, tak zhodnotim viac.
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Eufória / Euphoria

Poslaťod Dado » Pon 8.2.2021 18:04:46 quicklink

Osobne by som až taký kritický v tomto prípade nebol. Vekový rozdiel tu nehrá žiadnu rolu, Svarinská je síce o 7 rokov staršia, no už dlhé roky znie navlas rovnako. Okrem toho, rozdiel medzi jej hlasom a skutočným hlasom Zendaye určite nie je taký dramatický, aby sme toto spojenie so slovami plnými znechutenia okamžite hádzali do koša. Nehovoriac o tom, že už v minulosti ju podľa mňa dokázala veľmi slušne nadabovať v kinodabingoch Spider-Manov.

Tiež som za to, aby v dabingu dostávali šancu aj menej opočúvané mladé hlasy. Ale nie som si istý, či by bolo správne, aby sa mladé herečky, ktoré v dabingu ešte len začínajú, učili dabovať na hlavných úlohách celosvetovo úspešných seriálov.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Eufória / Euphoria

Poslaťod Mariuss » Uto 9.2.2021 02:44:37 quicklink

Forneus nemaj boja. Dabing je skvelý :) Svarinská je super. Rovnako sú zachovane aj nadávky a slang. Toto je iná úroveň dabingu na aký sme zvyknutí z našich staníc. Aspoň ja mám teda ten pocit. Určite by som tieto nové HBOčkové dabingy zaradil do vysokého nadpriemeru nášho dabingu.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Eufória / Euphoria

Poslaťod forneus1 » Uto 9.2.2021 19:41:20 quicklink

Dado píše:Osobne by som až taký kritický v tomto prípade nebol. Vekový rozdiel tu nehrá žiadnu rolu, Svarinská je síce o 7 rokov staršia, no už dlhé roky znie navlas rovnako. Okrem toho, rozdiel medzi jej hlasom a skutočným hlasom Zendaye určite nie je taký dramatický, aby sme toto spojenie so slovami plnými znechutenia okamžite hádzali do koša. Nehovoriac o tom, že už v minulosti ju podľa mňa dokázala veľmi slušne nadabovať v kinodabingoch Spider-Manov.


Opakujem, dabing som este nepocul, je mozne ze hlas dala trosku dole (podobne ako v CZ dabingu Tereza Terberova) a budem milo prekvapeny.

Dado píše:Tiež som za to, aby v dabingu dostávali šancu aj menej opočúvané mladé hlasy. Ale nie som si istý, či by bolo správne, aby sa mladé herečky, ktoré v dabingu ešte len začínajú, učili dabovať na hlavných úlohách celosvetovo úspešných seriálov.


Ono to hlavne sedi aj k tomu serialu, kedze realne vsetky hlavne herecky a herci (okrem Zendayi) v tom seriali defacto debutovali (ak neratam nejake male role vo filmoch predtym). Uspesnost serialu sa nemeria podla obsadenia znamych hercov ;)

Mariuss píše:Forneus nemaj boja. Dabing je skvelý :) Svarinská je super. Rovnako sú zachovane aj nadávky a slang. Toto je ina úroveň dabingu na aký sme zvyknutý z našich staníc. Aspoň ja mám teda ten pocit. Určite by som tieto nové HBOčkové dabingy zaradil do vysokého nadpriemeru našeho dabingu.


Tak podla reakcii (hlavne z CSFD) aj CZ dabing dopadol "hodne spatne" a to je pritom aj popri originale dost pocuvatelny. Kolise tam sice preklad (vela millennialov dnes hovori "poloanglickocesky/slovensky" a slovne spojenia ako napr. "By the way" by sa tu konkretne nemali prekladat vobec lebo vsetci im rozumeju a prave ten preklad znie potom smiesne), ale inak vyber hlasov bol dost dobry.

Uvidim, ked to od niekoho vyzobrem a pozriem, tak napisem rozsiahlejsiu recenziu.
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Eufória / Euphoria

Poslaťod PeterSD » Štv 11.2.2021 18:58:28 quicklink

Eufória špeciál / EUPHORIA SPECIAL 2020 tiež na HBO GO.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Eufória / Euphoria

Poslaťod janecek » Pia 12.2.2021 12:18:23 quicklink

Marek Fašiang - Angus Cloud (Fezco), Michal Hallon - Zak Steiner (Aaron Jacobs), Miloslav Kráľ - Eric Dane (Cal Jacobs), Miroslava Drínová - Alexa Demie (Madeline "Maddy" Perez), Matúš Krátky - Jacob Elordi (Nathaniel "Nate" Jacobs), Bianka Bucková - Barbie Ferreira (Katherine "Kat" Hernandez), Gabriela Škrabáková - Nika King (Leslie Bennett), Tamara Grožáková - Storm Reid (Gia Bennett), Dominika Žiaranová - Hunter Schafer (Jules Vaughn), Dávid Hartl - Algee Smith (Christopher McKay), Miroslava Grožáková - Sydney Sweeney (Cassie Howard), Daniel Ratimorský - Colman Domingo (Ali), Katarína Brychtová - Paula Marshall (Marsha Jacobs), Katarína Križanová - Alanna Ubach (Suze Howard), Martin Mňahončák - John Ales (David Vaughn), Marek Suchitra - Austin Abrams (Ethan Lewis), René Jankovič - Jeremiah Birkett, Cranston Johnson (riaditeľ Hayes, Frederick McKay), Helena Geregová - Elpidia Carrillo, Marsha Gambles (Sonia Perez, slečna Marsha), Dušan Szabó - Larry Joe Campbell (poručík Wilson), Peter Kollárik - Jeff Pope (Johnny_Unite_USA), Juraj Hrčka - Sean Martini (Minako), Kristína Turjanová - Mercedes Colon (pani Hernandez), Přemysl Boublík - Shiloh Fernandez, Nick Blood (Trevor, Gus Howard), Michal Kaprálik - Keean Johnson (Daniel), Jakub Ružička - Lukas Gage (Tyler Clarkson), Lukáš Dóza - Nat Faxon (Rick), Tatiana Kulíšková - Lauren Weedman (Dr. Mardy Nichols), Martin Vitek, Zuzana Kyzeková, Martina Kapráliková, Štefan Richtárech, Ľubica Očková, Juraj Predmerský, Ján Greššo
janecek
100+
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Štv 21.7.2011 12:20:40

Re: Eufória / Euphoria

Poslaťod Sophomore » Uto 11.1.2022 22:14:31 quicklink

Tento seriál som dlho odkladal pretože som chcel vidieť práve slovenskú verziu. Tešil som sa na netelevízny dabing, ale zatiaľ je to pre mňa sklamanie roka.
Svarinská je výborná, k tomu absolútne nemám čo. Ostatní herci po väčšine veľmi nevýrazní, to naozaj mladá generácia neprináša žiadne zaujimavé farby hlasov? Pretože všetci teenageri sa mi tam hlasovo zlievajú do obrovskej šedi.
Škrabáková, Kráľ a Križanová taktiež výborní.
Najväčší problém mám ale s prekladom, ktorý evidentne nerobil mladý človek. Alebo robil, ale mladý človek ktorý sa nerozpráva s mladými ľuďmi a nepozná ich slovník. Už sme sice pokročili k tomu, že slová typu jebať kurva piča sa do dabingu dostali ale druhý level vedieť ako ich použiť. Minimálne vyskloňovať sa dajú tieto slová na sto spôsobov a občas tam ten nasilu vložený vulgarizmus v tvare v akom by ho v živote nikto nepoužil, vie stašne zatrhať uši. A hlavne keď už mám možnosť tie vulgarmizy používať tak aký má zmysel potom cenzurovať? A ešte spôsobom ktorý nás vracia na najviac slovenský televízny level aký môže byť.
Príklad, v tretej časti dievča blokuje rad v školskej jedálni. V češtine: Nevykecávej se kurva! V slovenčine: Kopni do vrtule moja!
Hmm.. okej.
Naj dabérky Lucia Hurajová, Gabriela Škrabáková, Szidi Tobias, Božidara Turzonovová, Zuzana Fialová, Marta Sládečková, Zuzana Krónerová
Sophomore
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv 19.7.2012 10:55:26

Re: Eufória / Euphoria

Poslaťod forneus1 » Str 7.9.2022 21:16:30 quicklink

https://refresher.sk/121029-VIDEO-Tvrde ... be-postavy

Niekto az teraz objavil slovensky dabing Euforie a po Instagrame sa zacali sirit jeho ukazky. No, ja za seba musim povedat ze z ukaziek som zatial celkom prijemne prekvapeny. Preklad pomerne dodrzany, vulgarizmy zachovane (velka rarita v slovenskom dabingu bohuzial), hlasy k postavam celkom sedia, dokonca ani ta Svarinska neznie na Zendayu tak zle ako som si myslel. Asi si budem musiet uz konecne ten HBOMax predplatit :)

Ukazka priamo na Instagrame:
https://www.instagram.com/p/CiLskirohaZ/
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Eufória / Euphoria

Poslaťod dementus996 » Str 21.9.2022 16:09:47 quicklink

2. SÉRIA
V slovenskom znení: Kristína Svarinská - Zendaya (Rue Bennett), Dominika Žiaranová - Hunter Schafer (Jules Vaughn), Marek Fašiang - Angus Cloud (Fezco), Lukáš Krčmár - Javon 'Wanna' Walton (Ashtray), Tomáš Majláth - Dominic Fike (Elliot), Matúš Krátky - Jacob Elordi (Nathaniel "Nate" Jacobs), Miroslava Drínová - Alexa Demie (Madeline "Maddy" Perez), Miroslava Grožáková - Sydney Sweeney (Cassie Howard), Miloslav Kráľ - Eric Dane (Cal Jacobs), Michal Hallon - Zak Steiner (Aaron Jacobs), Katarína Brychtová - Paula Marshall (Marsha Jacobs), Marek Suchitra - Austin Abrams (Ethan Lewis), Natália Kóšová - Barbie Ferreira (Katherine "Kat" Hernandez), Gabriela Škrabáková - Nika King (Leslie Bennett), Tamara Grožáková - Storm Reid (Gia Bennett), Dávid Hartl - Algee Smith (Christopher McKay), Michaela Šáleková - Chloe Cherry (Faye), Dagmar Sanitrová - Martha Kelly (Laurie), Daniel Ratimorský - Colman Domingo (Ali), Katarína Križanová - Alanna Ubach (Suze Howard), Peter Makranský - Tyler Chase (Custer), Romana Orlická - Sophia Rose Wilson (BB), Kamil Kollárik - Henry Eikenberry (Derek), Sára Suchovská - Veronica S. Taylor (Bobbi), Jakub Gécz - Demetrius 'Lil Meech' Flenory (Travis), Adela Mojžišová - Izabella Alvarez (Marta), Ondrej Kaprálik - Elias Kacavas (mladý Cal), Jana Valocká - Kathrine Narducci (Starká), Andrea Karnasová - Minka Kelly (Samantha), Miroslava Belancová - Eden Rose Ginsberg (Hallie), Erik Koníček - Mason Shea Joyce (malý Fezco), Martin Vitek - Melvin Estes (Bruce), Radka Kopriva, Martina Dolná, Andrej Kováč, Ladislav Konrád, Roman Čisár, Michal Blaho, Štefan Kajzer, Kristína Grolichová, Nina Martinkovičová, Ľubica Konrádová, Emanuela Dobšovičová, Michal Candrák a ďalší

Zvuk: Erich Sedlák
Asistentka réžia: Erika Košová
Preklad: Zuzana Konečná
Úprava: Ivo Gogál
Produkcia: Rastislav Jakubek
Réžia slovenského znenia: Michal Hallon
Vyrobilo: Sunrise Studio pre HBO - 2022
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín


Späť na VoD dabingy seriálov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.