Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 07:54:37

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Dva a pol chlapa / Two and a Half Men

Re: Dva a pol chlapa / Two and Half man

Poslaťod senti125 » Sob 11.1.2014 17:44:09 quicklink

Kam sa rozutekali všetci pôvodní dabéri po ôsmej sérií? Silvia Petöová už Judith nedabovala pekne dlho, Danicu Jurčovú (Rose) nevynímajúc. Ide o prachy? Alebo ako to v takýchto prípadoch býva?
Napríklad v Dr House-ovi 8. sérií učinkuje Dr. Cameronova (Linda Zemanková) len raz v poslednej časti ...
Jediná časť a dala si tú námahu ju nadabovať rovnako ako Dr Kutner v poslednej časti (Martin Kaprálik) ...

Nechcem ich kritizovať majú dôležitejšie kšefty. Ale musíte uznať že keď sa takto menia hlasy hlavných postáv, nie je možné viac hovoriť o kvalitnom dabingu. Jediné čo schvaľujem je zmena Matúša Krátkeho za Vladimíra Kobielského (Walden).

A ďalšia perlička na záver ... Štúdio Enter svoju prácu fláka. Začnem smiechom (smiechom v sitcome) ktorý je nahratý v ôsmej sérií asi najdokonalejšie (pôvodný smiech z Anglického znenia) . Deviata séria bum! smiech úbohý a umelý. Deviata séria Epizóda 9: Kvalita hovoreného slova akoby klesla z 128 kbps (MP3) na povedzme 96 kbps (MP3), pričom táto kvalita pokračovala až do siedmej časti desiatej série. Na toto taktiež ako pravý audiofil (ako ja :lol: ) prišiel väčšinou každý.
Podotýkam na tieto fakty, keďže sa mi to už prestáva pačíť. Len som chcel vedieť príčinu týchto vecí keďže sa v dabingu ešte celkom dobre neorientujem.
Toť vsio.
senti125
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Ned 22.12.2013 12:26:29

Re: Dva a pol chlapa / Two and Half man

Poslaťod mato46 » Sob 11.1.2014 22:33:14 quicklink

K tomu môžem napísať iba toľko, že ako upadá samotný seriál, tak upadá i jeho dabing.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Dva a pol chlapa / Two and Half man

Poslaťod Piri » Pon 5.5.2014 15:38:34 quicklink

Konrad bol na Dr. Herba urcite tym najlepsim hlasom, charakterovo aj fyzicky. Jozef Vajda ho daboval v drobnych vystupoch, ktore zacal mat v 2. serii, ked zacal mat Herb dlhsie vystupy, zacal ho dabovat Vojtek.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Dva a pol chlapa / Two and Half man

Poslaťod Danieel005 » Uto 22.7.2014 16:45:44 quicklink

7. SÉRIA
Zvukový majster: Tomáš Marczell
Produkcia: Michaela Komorová
Dialógy: Tereza Gogálová
nezistené: Silvia Koleničová, Rudo Lesňák

údaje sú z VOYA, čiže sú overené.
Danieel005
100+
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Str 25.4.2012 20:17:30

Re: Dva a pol chlapa / Two and Half man

Poslaťod padrick » Ned 9.11.2014 11:13:04 quicklink

Vo štvrtok (13.11.2014) štartuje na Markíze premiérová 11. séria. Bodaj by Kutchera daboval Kemka, pretože Kobielský sa, podľa mňa, na túto postavu vôbec nehodil. Lepší bol dokonca aj Krátky.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Dva a pol chlapa / Two and Half man

Poslaťod m09 » Ned 9.11.2014 19:47:05 quicklink

no neviem mne osobne Matúš Krátky nesadol vôbec Vladimír Kobielský sa mi tam celkom hodil ale rešpektujem názory iných toto je len môj názor...je trochu na škodu veci že Rose dabuje Miroslava Drínová a nie Danica Jurčová Drínová má totiž charakteristický tenulinký hlások na ktorý som si dlho zvykal.Môj názor inak je že je to super dabing a nezdá sa mi že by nejako výrazne upadal uvidíme v novej sérii som veľký fanúšik tochto seriálu a veľmi sa na novú sériu teším už teraz :) :D :) :D
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Dva a pol chlapa / Two and Half man

Poslaťod senti125 » Ned 28.12.2014 13:58:23 quicklink

11. séria zvládnutá skoro výborne...
Zmena umelého smiechu na "reálnejší" prospela, len niekedy ho dávajú slabo, či vôbec vo výlučne vtipných scénkach. Rozhodne neschvaľujem scénku s pesničkou "Blurred Lines", kde by som radšej nechal pôvodné znenie na tých pár sekúnd :lol: .
Kobielský s Krempaským sú zladení no najviac si cením návrat Silvie Petöovej v epizóde s Judith.
Chýbala mi však Danica Jurčová na poste Rose. Ináč to bola séria po technickej stránke zvládnutá takmer na jednotku aj keď ten seriál už nie je čo býval. A musím dodať, že ani pri vynikajúcom dabingu seriálu Kurz Sebaovládania sa tento seriál na obrazovkách dlho neohreje. Markíze navrhujem kúpiť seriál od CBS "Mom", má dobré ambície a aj sledovanosť.
senti125
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Ned 22.12.2013 12:26:29

Re: Dva a pol chlapa / Two and Half man

Poslaťod m09 » Pia 17.7.2015 11:33:05 quicklink

11.séria bola z hľadiska dabingu skutočne takmer dokonalá no 12.séria by mala byť záverečnou sériou seriálu .Seriál Kurz sebaovládania už skončil taktiež.Ja si však na rozdiel od kolegu senti125 myslím že Markíza má tých seriálov čo sa vysielajú kúpených asi najviac zo všetkých troch televízii .Má všetky typy seriálov má kriminálky:NCIS,NCIS los angeles zrejme kúpi aj ncis New Oreleans,myšlienky vraha,... ale aj sitkomy napríklad Teoria veľkého tresku,2 baby na mizine,Fotrove husté hlášky ,...Všetky 3 televízie zvládzajú konkurenčný boj a je si z čoho vyberať.Taktiež musím dodať že seriály majú v slovenskom dabingu takmer vždy vynikajúce prevedenie vo filmoch sa stane že sa občas nepodarí nejaký ten dabing no v seriály si také niečo nepamätám. :)
Teším sa na ďalšie úspečné dabingy slovenských filmov a seriálov :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Dva a pol chlapa / Two and Half man

Poslaťod Dado » Pia 17.7.2015 14:55:28 quicklink

Keď už padla zmienka o tých seriáloch, niekomu možno stačí to, čo si spomenul, no z môjho uhla pohľadu sa seriály nedelia len na kriminálky (tie vysielané sú svojimi kvalitami obyčajne nanajvýš ľahko nadpriemerné) a sitcomy. Naše televízie až na nejaké výnimky už skutočne špičkové seriály buď nedokážu odvysielať celé (krásnym príkladom je Breaking Bad) alebo nemajú ani len najmenší záujem o ich zakúpenie, hoci peňazí by už len z toho neúnosného množstva reklám mohli mať habadej. Prednosť tak dávajú v lepšom prípade vyššie uvedeným žánrom, v tom horšom iba nejakým lacným talianskym, tureckým a juhoamerickým brakom (ktorým samozrejme nezabudnú robiť už niekoľko týždňov pred premiérou obrovskú reklamu a ospevovať ich ako úžasné megahity, ktoré si získali srdcia všetkého živého i neživého po celom vesmíre), ktoré sa bohužiaľ u priemerného televízneho diváka asi tešia omnoho väčšej obľube.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Dva a pol chlapa / Two and Half man

Poslaťod m09 » Pia 17.7.2015 17:22:57 quicklink

Samozrejme kolega má pravdu existuje viacero druhov seriálov ale Markíza všetky tie druhy má.Má kriminálky ktoré opakovať nebudem .Má telenovaly napr.Feriha.Má sitkomi ktoré už ttiež písať nebudem.Má dá sa povedať fantasy/mysteriozne seriály napr.Uprírske denníky .Tv joj má okrem tých sitkomov asi všetko ostatné.RTVS ide skôr po Talianskychh či Britských seriáloch ale na trhu je stále veľa seriálov rôzneho zamerania.Seriálov ktoré sa vysielajú a divák (ktorí sa podľa môjho názoru nedelia na priemerných a nadpriemerných)s má z čoho vyberať.Na rozdiel od kolegu si nemyslím že by seriálov tých kvalitných bolo vysielaných menej .O špičkovej kvalite slovenského dabingu v týchto seriáloch už ani opakovane nehovorím.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

PredchádzajúciĎalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron