Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:43:31

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Priatelia / Friends

Re: Priatelia / Friends

Poslaťod MoonDisney » Štv 17.6.2021 17:19:05 quicklink

Sunrise pripravuje dabing na "Priatelia: Zase Spolu" pre HBO GO :)
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Priatelia / Friends

Poslaťod cyberon » Str 11.8.2021 20:55:26 quicklink

V epizóde 16 desiatej série, je v ľavom kanáli počuť aj pôvodný zvuk. Na HBO GO je to počuť zreteľnejšie než vo verzii, ktorú mám z TV, preto som si to nikdy pred tým nevšimol. Pozrel som všetky série na HBO GO, ale všimol som si to len pri tejto epizóde.

Inak je škoda, že na HBO GO chýba špeciálny dabing pre 3x08 :lol:
Obrázok užívateľa
cyberon
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 30.10.2011 23:30:03

Re: Priatelia / Friends

Poslaťod forneus1 » Str 11.8.2021 22:37:57 quicklink

cyberon píše:Inak je škoda, že na HBO GO chýba špeciálny dabing pre 3x08 :lol:


Myslis "O obrovskom robertkovi, nacitala Stevka"? :D Ten asi existuje zial uz len u stastnych zberatelov na VHS, ku ktorym sa to vtedy dostalo :)
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Priatelia / Friends

Poslaťod Mariuss » Pia 13.8.2021 01:43:35 quicklink

forneus1 píše:
cyberon píše:Inak je škoda, že na HBO GO chýba špeciálny dabing pre 3x08 :lol:


Myslis "O obrovskom robertkovi, nacitala Stevka"? :D Ten asi existuje zial uz len u stastnych zberatelov na VHS, ku ktorym sa to vtedy dostalo :)


Čože ? Aký špeciálny dabing ? Tá epizóda ma dva dabingy ? Lebo čo ja viem tak sa volá "O obrom štuchadle" :D. Škoda že sa ku mne takéto informácie dostanú vždy až vtedy, keď vyhodím zdanlivo nepotrebne VHSky :)
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Priatelia / Friends

Poslaťod anderson » Pia 13.8.2021 08:22:04 quicklink

Podľa môjho názoru je to nesmierne úbohé, ale kto si potrebuje silou mocou túto "raritu" vychutnať, tak prosím:

Kód: Vybrať všetko
https://odysee.com/@KlipFun:1/Neslu%C5%A1n%C3%AD-Priatelia---O-obbrovskom-robertkovi:6?
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Priatelia / Friends

Poslaťod PeterSD » Pia 13.8.2021 14:56:52 quicklink

Priznám sa, že o tomto vulgárnom dabingom som nepočul a dozvedám sa o ňom teraz a som ozaj z toho mimo, že sa herci na toto nechali nahovoriť. To bolo robené na počesť nejakej "udalosti"? Lebo je to asi podobná situácia, keď vyplávala na povrch aféra, kde markíza odvysielala nelichotivý film z 90-tych rokov, kde hralo kopec sk a cz hercov a markíza to potom rýchlo stiahla. To bolo ináč vysielané aj v tv ?
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Priatelia / Friends

Poslaťod Dado » Pia 13.8.2021 16:26:45 quicklink

Toto bolo určite nahrávané len v rámci nejakej srandy počas výroby skutočného dabingu a nejakou zhodou okolností sa to z pôvodne úzkeho kruhu ľudí dostalo pred rokmi na verejnosť. Mimochodom, toto nie je jediný prípad "neslušného dabingu". Existuje minimálne ešte jedna scéna z nejakej telenovely, v ktorej dabovali Emanuel Hason a – ak sa nemýlim – Elena Podzámska.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Priatelia / Friends

Poslaťod anderson » Pia 13.8.2021 16:36:18 quicklink

PeterSD píše:...je to asi podobná situácia, keď vyplávala na povrch aféra, kde markíza odvysielala nelichotivý film z 90-tych rokov, kde hralo kopec sk a cz hercov a markíza to potom rýchlo stiahla...


Ani omylom to nie je podobná situácia a je potrebné nešíriť v tejto téme ďalšie mýty, ktoré s dabingom ani nesúvisia. V prípade onoho "nelichotivého" filmu išlo o absolútne neškodnú softerotickú produkciu firmy Playboy a štedro zaplatení účinkujúci (napr. aj Katka Brychtová) sa domnievali, že na územie Slovenska a Česka sa nikdy nedostane. Samozrejme bola to naivita, keďže najprv to odvysielala NOVA a potom MARKÍZA. A rozhodne to nestiahli, naopak bulvárnymi článkami si sledovanosť pekne priživili.

Dado píše:...Mimochodom, viem ešte o jednom takomto neslušnom dabingu. išlo o scénu z nejakej telenovely, v ktorej dabovali Emanuel Hason a – ak sa nemýlim – Elena Podzámska.


Mám taký dojem, že v prípade onej telenovely nešlo priamo o vulgárny dabing, ale skôr o to, že v záverečných titulkoch nikto nekontroval technické odbavenie vysielania a nejaký uvedomelý pracovník Markízy nevedomky do vysielania pomerne vulgárne kvalitu onej telenovely okomentoval. :lol:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Priatelia / Friends

Poslaťod forneus1 » Pia 13.8.2021 16:39:07 quicklink

anderson píše:Podľa môjho názoru je to nesmierne úbohé, ale kto si potrebuje silou mocou túto "raritu" vychutnať, tak prosím:

Kód: Vybrať všetko
https://odysee.com/@KlipFun:1/Neslu%C5%A1n%C3%AD-Priatelia---O-obbrovskom-robertkovi:6?


Vdaka, celkom pekne prenasadenie do HD obrazu. Vyzera ze aj so zvukom sa dotycny vyhral (aspon ho dost odsumil narozdiel od nahravky, ktoru mam ja).

PeterSD píše:Priznám sa, že o tomto vulgárnom dabingom som nepočul a dozvedám sa o ňom teraz a som ozaj z toho mimo, že sa herci na toto nechali nahovoriť. To bolo robené na počesť nejakej "udalosti"? Lebo je to asi podobná situácia, keď vyplávala na povrch aféra, kde markíza odvysielala nelichotivý film z 90-tych rokov, kde hralo kopec sk a cz hercov a markíza to potom rýchlo stiahla. To bolo ináč vysielané aj v tv ?


Jooooj, ved normalne sa nudili v studiu a nahrali si srandu pre kamaratov a kolegov :lol: Nic vazne a uz vobec to nikdy neslo v TV, jedina kopia co sa dostala na net je nakopirovana priamo z Betacamu zo Studia Roko (v dolnej casti obrazu bezi po cely cas TCR a pocitadlo).

Tu mas zase parodiu na tu telenovelu s Emanuel Hason a Elena Podzámska : https://www.youtube.com/watch?v=iFLHwheSsBc

A ako dalsi bonus, toto by mal byt tusim Peter Krajčovič : https://www.youtube.com/watch?v=4LpiY2zecm4

A tym filmom mas namysli asi "Vasnive znamosti". Hej, to je v celku zaujimavy film co sa tyka obsadenia, ale myslim si ze si to nikdy nepozriem :D
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Priatelia / Friends

Poslaťod Dado » Pia 13.8.2021 16:58:37 quicklink

anderson píše:Mám taký dojem, že v prípade onej telenovely nešlo priamo o vulgárny dabing, ale skôr o to, že v záverečných titulkoch nikto nekontroval technické odbavenie vysielania a nejaký uvedomelý pracovník Markízy nevedomky do vysielania pomerne vulgárne kvalitu onej telenovely okomentoval. :lol:


Na ten komentár ku "kvalitám" telenovely si tiež spomínam. :D V tomto prípade išlo ale konkrétne o scénku, odkaz na ktorú sem o príspevok vyššie hodil forneus.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

PredchádzajúciĎalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.