Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:05:03

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Sopranovci / The Sopranos

Re: Sopranovci / The Sopranos

Poslaťod Mariuss » Sob 1.10.2022 03:01:00 quicklink

Len tak pre zaujímavosť...

Keď Tony pozerá v 4tej sérii film Utečenec, Harrisona Forda v ňom dabuje Miroslav Trnavský (hrôza, ale pobavilo).
Podobne v 5tej sérii, keď pozerá další slávnejší film (Pán prílivu), Nicka Nolteho dabuje Štefan Skrúcaný a Barbaru Streisandovú zasa Judita Bilá (myslím).

Čoskoro budem mať zhliadnutý celý seriál, a tak už pomaly, ale isto možem zhodnotiť tento dabing.

Hneď na začiatok by som rad vyzdvihol obsadenie, ktoré je špičkové. Neviem či som niekedy videl kvalitnejšie obsadený dabing k seriálu.
Rovnako spojenia sú tu naozaj vydarené. Peter Rúfus ako Tony Soprano, Ivan Krivosudský ako Junior Soprano, Vladimír Černý ako Paulie, ale aj Peter Šimun ako excentrický Ralphie... tí sú asi najlepší, no dá sa povedať, že takmer každý hlas je obsadený perfektne (ak nerátam nezmyselné rošády, o ktorých je reč nižšie).

Aby som ale bol férový, tak musím spomenúť aj negatíva. Veľká škvrna tohto dabingu je (miestami až nepochopiteľne) striedanie dabérov na jednotlivých postavách, hlavne v 2. a 3. sérii. Najhoršie dopadol chudák kňaz, ktorého v jednej sérii dabujú snáď 3-4 rôzny herci !!! Podobne je na tom postava Artieho Bucca, ktorú začal dabovat Dušan Szabó (skvelé spojenie), v 2. sérii nastúpil Peter Šimun (nie, ďakujem), aby ho vzápätí nahradil Peter Sklár (nuda). Totálny úlet. A na to, že je ten seriál mládeži neprístupný, mi príde, že sa tam až príliš často používajú slova “poondiatý” a podobne, zatiaľ čo tvrdšie výrazy sú asi opäť raz tabu.

Až na tie rošády v obsadení sa ale (podľa mňa) s prehľadom jedná o jeden z najlepších seriálových dabingov, aké u nás vznikli, a je veľká škoda, že Markíza (nepochopiteľne) nenadabovala aj poslednú sériu.

Keď sa povie meno Peter Rúfus, ako prvé sa mi v hlave vynoria postavy ako Jonathan Kent zo seriálu Smallville, či Harrison Ford v role Indiana Jonesa. No po zhliadnutí Sopranovcov sa mi už vynorí aj Tony Soprano, ktorý s Rúfusovým hlasom znie lepšie ako originál !
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Sopranovci / The Sopranos

Poslaťod Mariuss » Pon 7.11.2022 12:42:05 quicklink

Víťaz Zlatej slučky 2003 v kategórií - Najlepšie nadabovaný seriál. Nedá sa inak, než súhlasiť s týmto výberom poroty :).
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Predchádzajúci

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 11 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.