Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:02:28

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Murphy Brownová / Murphy Brown

Murphy Brownová / Murphy Brown

Poslaťod Jandro » Pia 9.12.2011 11:28:00 quicklink

Obrázok
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. SÉRIA
V slovenskom znení: Tatiana Radeva - Candice Bergen (Murphy Brownová), Štefan Bučko - Charles Kimbrough (Jim Dial), Jozef Švoňavský - Joe Regalbuto (Frank Fontana), Dagmar Sanitrová - Faith Ford (Corky Sherwoodová), Richard Stanke - Grant Shaud (Miles Silverberg), Zoro Laurinc - Robert Pastorelli (Eldin Bernecky) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza - 1996


5. SÉRIA

V slovenskom znení: Tatiana Radeva - Candice Bergen (Murphy Brownová), Štefan Bučko - Charles Kimbrough (Jim Dial), Jozef Švoňavský - Joe Regalbuto (Frank Fontana), Dagmar Sanitrová - Faith Ford (Corky Sherwoodová), Richard Stanke - Grant Shaud (Miles Silverberg), Zoro Laurinc - Robert Pastorelli (Eldin Bernecky), Ivan Gogál - Julius Carry (Mitchell Baldwin), Ján Klimo, Peter Barták (titulky) a ďalší

Spolupracovali: Marián Štubňa, Michaela Komorová, Pavel Gubčo, Monika Kraupová, Miroslava Brezovská, Soňa Ronajová a Bohumil Martinák
Pripravilo: Štúdio DIMAS pre Televíziu Markíza

10. SÉRIA

V slovenskom znení: Tatiana Radeva - Candice Bergen (Murphy Brownová), Štefan Bučko - Charles Kimbrough (Jim Dial), Jozef Švoňavský - Joe Regalbuto (Frank Fontana), Dagmar Sanitrová - Faith Ford (Corky Sherwoodová), Ivan Laca (policajt), Dušan Tarageľ (Dan z Telemarketu), Peter Barták (titulky) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza - 2001
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Murphy Brownová / Murphy Brown

Poslaťod anderson » Str 18.1.2012 14:04:15 quicklink

Potvrdzujem ZORA LAURINCA. Na 100%.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Murphy Brownová / Murphy Brown

Poslaťod Mariuss » Pia 30.12.2022 01:25:02 quicklink

O tomto dabingu sa mi podarilo zistiť pár cenných informácií, na základe ktorých som opravil a doplnil profil seriálu.

1. séria bola vysielaná na Markíze koncom roku 1996 o 19:30 (info z dobového programu). Rok výroby dabingu k 1. sérií je teda známy.
Posledná 10 séria sa na Markíze vysielala od júla 2001 (mám nahrávku 1. epizódy 10. série).
Celý seriál bol teda odvysielaný v rozmedzí rokov 1996 - 2001 a v tom období sa teda vyrábal aj dabing.

Takisto mám aj jednu časť z 5. série, ktorá ma nahrané aj záverečné titulky.

V slovenskom znení účinkovali: Tatiana Radeva, Richard Stanke, Štefan Bučko, Dagmar Sanitrová, Jozef Švoňavský, Zoro Laurinc, Ján Klimo, Ivan Gogál, Peter Barták (titulky) a ďalší

Pripravilo: Štúdio DIMAS pre Televíziu Markíza
Spolupracovali: Marián Štubňa, Michaela Komorová, Pavel Gubčo, Monika Kraupová, Miroslava Brezovská, Soňa Ronajová a Bohumil Martinák

Do roku 1999 sa pre dané štúdio používal názov DAVAY (aj keď niektoré dabingy na VHS zo začiatku 90tych rokov, ako Luskáčik atď, obsahujú názov DIMAS), po tomto roku už to bol len DIMAS. Dabing 5. série teda mohol vzniknúť niekedy na prelome tisícročia.

Nakoľko v 5. aj 10. sérií číta titulky Peter Barták, je isté, že minimálne 5. až 10. sériu vyrábal DIMAS. A pravdepodobne vyrobil dabing k celému seriálu. Ak to tak je, potom 1. sériu vyrobil DAVAY v roku 1996, réžia: Bohumil Martinák - no to už je iba môj dohad.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Murphy Brownová / Murphy Brown

Poslaťod anderson » Pia 30.12.2022 10:39:40 quicklink

Mariuss píše:...Do roku 1999 sa pre dané štúdio používal názov DAVAY (aj keď niektoré dabingy na VHS zo začiatku 90tych rokov, ako Luskáčik atď, obsahujú názov DIMAS), po tomto roku už to bol len DIMAS...


Toto samozrejme nie je pravda. Štúdio DIMAS a distribučná firma DAVAY sú dve absolútne odlišné veci. Kým DIMAS myslím ešte existuje, DAVAY už - mám pocit - že zanikol. Každopádne aj keby nie, DIMAS a DAVAY sú dve absolútne nezávislé veci. To, že DIMAS vyrobil bezpočet dabingov pre DAVAY je samozrejme fakt.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Murphy Brownová / Murphy Brown

Poslaťod Mariuss » Pia 30.12.2022 13:36:41 quicklink

anderson píše:
Mariuss píše:...Do roku 1999 sa pre dané štúdio používal názov DAVAY (aj keď niektoré dabingy na VHS zo začiatku 90tych rokov, ako Luskáčik atď, obsahujú názov DIMAS), po tomto roku už to bol len DIMAS...


Toto samozrejme nie je pravda. Štúdio DIMAS a distribučná firma DAVAY sú dve absolútne odlišné veci. Kým DIMAS myslím ešte existuje, DAVAY už - mám pocit - že zanikol. Každopádne aj keby nie, DIMAS a DAVAY sú dve absolútne nezávislé veci. To, že DIMAS vyrobil bezpočet dabingov pre DAVAY je samozrejme fakt.


Asi sme sa nepochopili. Nehovorím že DAVAY a DIMAS je to isté, to samozrejme nie je.
Myslel som to tak, že do roku 1999 sa (až na pár výnimiek pri originálnych VHS) pri vyrobenom dabingu danej firmy používal ako výrobca "Firma DAVAY", a niekedy v tom roku, a po ňom, sa už používala len " Spoločnosť DIMAS", ktorá sa od DAVAY-u osamostatnila.
Pointa ale platí. Od roku 1999, kedy vznikla s.r.o. - čka DIMAS, sa názov DAVAY definitívne prestal používať, čo znamená že 5. séria Murphy Brownovej vznikla niekedy v roku 1999, alebo neskôr.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.