Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:45:50

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Walking Dead / The Walking Dead

Re: Walking Dead / The Walking Dead

Poslaťod anderson » Pia 22.11.2013 15:09:43 quicklink

lubino89 píše:Čo som zachytil zo včera ...


Ďakujem. Doplnené.

V preklade bolo pár kozmetických chýb, predpokladám, že najmä kvôli rýchlosti s akou to dabujú. Každopádne sa jedná o zatiaľ najrýchlejšiu premiéru amerického TV seriálu v televíznych dejinách Slovenska po roku 1993.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Walking Dead / The Walking Dead

Poslaťod Terrano » Pon 2.12.2013 03:19:03 quicklink

Mě se dabing 4. série zatím líbí.
Jak si myslíte, že to bude s vysíláním? Myslíte, že bude jen první polovina a druhá až pak někdy v únoru, až ji začnou vysílat na AMC nebo to hned odvysílají celé? Nebylo by to totiž poprvé, co by se něco takového stalo. Nevím v které zemi to bylo (moná Rusko, Ukrajina nebo někde jinde), ale vím, že někde měli odvysílaný Stargate Universe dřív než v USA na SyFy.
Terrano
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 8.6.2012 01:42:40

Re: Walking Dead / The Walking Dead

Poslaťod anderson » Pia 7.2.2014 20:58:01 quicklink

Dávam si teraz reprízu I. série na JOJ Plus a okrem odfláknutého prekladu (opätovné prešľapy s "mužmi z Kaukazu" alebo NO GAS - Žiadny plyn - PREBOHA !!!) ma desí aj malý počet dabérov pomerne hlasovo rozsiahlych vedľajších postáv. Taký Kamil Kollárik okrem Yeuna dabuje obvykle aj nejakú tú ďalšiu rolu, čo je u dabéra jednej z kľúčových postáv série neuveriteľne neprofesionálny prístup zo strany tvorcov dabingu.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Walking Dead / The Walking Dead

Poslaťod Dado » Pia 7.2.2014 21:26:12 quicklink

Na to, aký má dabing aspoň podľa mňa kvalitný výber dabérov, som bol tiež šokovaný z niektorých chýb, to naozaj ani nie sú nejaké menšie nedostatky, ktoré sa zvyknú stať pri nepozornosti. Minimálne pri dvoch postavách sa stalo, že v ich premiérových častiach daboval niekto úplne iný, ako v tých nasledujúcich, raz (to som to už raz niekde písal) dokonca dvaja dabéri dabovali jednu postavu v rámci jedinej časti a ten preklad, ako spomínaš, je tiež občas katastrofa. Z tej prvej časti prvej série si okrem spomínaného "no gas" pamätám ešte jednu vec, keď pri rozhovore Ricka so Shanom bola fráza "It's like she's pissed at me all the time..." preložená v štýle "Je to, akoby na mňa močila...". Veď tú vetu preloží ešte aj Google Translator viac menej správne, takže tu už naozaj neviem, ako mohla prekladateľka vypustiť niečo takéto.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Walking Dead / The Walking Dead

Poslaťod Terrano » Štv 13.2.2014 03:37:47 quicklink

Dado513 píše:...pri rozhovore Ricka so Shanom bola fráza "It's like she's pissed at me all the time..." preložená v štýle "Je to, akoby na mňa močila...". Veď tú vetu preloží ešte aj Google Translator viac menej správne, takže tu už naozaj neviem, ako mohla prekladateľka vypustiť niečo takéto.


Jo, tohle jsem taky nechápal, jak mohli až takhle podělat ten překlad... ale v těch nových dílech se mi to zdá už lepší.., tedy rozhodně lepší než na začátku 1. série.

Neví někdo kdy bude 4. série pokračovat... nebo alespoň jestli bude zase tak brzy jako první půlka?
Terrano
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 8.6.2012 01:42:40

Re: Walking Dead / The Walking Dead

Poslaťod Terrano » Sob 18.4.2015 22:39:54 quicklink

Jak to vypadá s 5.sérií? Bude hned po čtvrté?
Terrano
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 8.6.2012 01:42:40

Re: Walking Dead / The Walking Dead

Poslaťod Dado » Sob 24.10.2015 01:25:09 quicklink

Menšie doplnenie k 5. sérii:
Jana Wagnerová - Alanna Masterson (Tara Chamblerová), Zuzana Kyzeková – Sonequa Martin-Green (Sascha), Matúš Krátky - Lawrence Gilliard Jr. (Bob Stookey), Michal Klučka - Andrew J. West (Gareth), Elena Podzámska - Christine Woods (dôstojníčka Dawn Lernerová), René Jankovič - Erik Jensen (Dr. Steven Edwards)

Ak si dobre spomínam, vo 4. sérii daboval Abrahama Miroslav Trnavský, Eugenea zase Michal Hallon. Toho tiež v 5. sérii dabuje niekto iný, dabéra som však určiť nedokázal.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Walking Dead / The Walking Dead

Poslaťod anderson » Sob 24.10.2015 14:24:50 quicklink

Dado513 píše:René Jankovič - Erik Jensen (Dr. Steven Edwards)


Neviem, ale si si tymto spojenim isty? Mne to - priznam sa - ako Jankovič neznelo, ale samozrejme, mozem sa mylit.

Inak za doplnenie dakujem.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Walking Dead / The Walking Dead

Poslaťod Dado » Sob 24.10.2015 14:33:57 quicklink

Neviem, či sa táto postava objavila aj v niektorej z predchádzajúcich častí série, no vo štvrtej to bol podľa mňa určite Jankovič. Každopádne, epizóda sa dá zadarmo zhliadnuť v archíve, takže by som bol za to, nech sa na to radšej ešte niekto pozrie, aby sme mali istotu.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Walking Dead / The Walking Dead

Poslaťod mato46 » Sob 24.10.2015 15:58:19 quicklink

mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

PredchádzajúciĎalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.