Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:54:46

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generation

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod DubHand » Pia 1.2.2019 07:31:51 quicklink

puffy píše:1x01:
Dušan Szabó - Colm Meaney (Conn/Miles O'Brien)
V prvej epizode sa jeho postava este volala Conn. ;)


Tak doslova sa tak nevolal (hoci mu ešte nevymysleli meno), lebo "conn" je žargónové označenie funkcie. ;) Je to kormidelník, resp. pilot lode, na mostíku. Minimálne Memory Alpha tvrdí, že je to hovorová skratka od "flight controller" alebo pod. A O'Brien najmä v prvej sérii pomerne často pilotuje. Keď v pôvodnom znení postavám v seriáli niekedy prikážu "take the conn", je to to isté, ako keď im niekedy povedia "take the helm" ("vezmite kormidlo/riadenie").

(Čítal som kdesi na českom dabingfore, že český dabing pre DS9 bol veľmi odfláknutý - napr. vznikali situácie, keď niekto zakričal "take the helm" a oni to preložili ako "vezmite si prilbu". :roll: :lol: Ja neviem, možno je to len historka. Ale je na tom kus pravdy, že určitá neobľúbenosť DS9 v Čechách - aspoň u starších Trekkies - bola vraj spôsobená tým nelichotivým televíznym dabingom.)
DubHand
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 8.9.2016 18:08:57

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod DubHand » Ned 3.2.2019 00:08:08 quicklink

Beriem späť ! Tak mi treba, že nekontrolujem poriadne čísla sérií a idem po pamäti... :oops:

Pozrel som na pozíciu "The Inner Light" a ukázalo sa, že je to predposledná epizóda piatej série. Máte teda nakoniec pravdu, že odvysielaných bolo asi len prvých päť sérií a na zvyšné dve nikdy nedošlo. Škoda. Úprimne, rád by som sa v tomto mýlil, ale fakty nepustia !
DubHand
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 8.9.2016 18:08:57

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod puffy » Ned 3.2.2019 21:25:09 quicklink

Tak si sa nakoniec opravil sam.
Z TNG u nas naozal bolo odvysielanych len 5 serii, ktore sa koncili hnusnym cliffhangerom.
DS9 zase odvysielali len 3 serie, takze Worf sa tam este neobjavil.
Viem, ze pamät je casto zradna, ale isty som si len tym, ze Siska daboval Peter Marcin, co mi vtedy vadilo, kedze predtym daboval v TNG Rikera a najviac ma to nastvalo vtedy, ked sa Riker v tretej serii DS9 aj objavil, ale logicky uz s inym daberom.
Obrázok užívateľa
puffy
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Sob 30.4.2011 09:43:21

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod Mariuss » Uto 21.3.2023 11:56:30 quicklink

Premiéra prvej časti na Markíze bola 03.09.1996 o 16:00. TV program uvádzal celkovo 126 častí (prvých 5 sérií).

Škoda že nekúpili rovno všetkých 7 sérií.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Predchádzajúci

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.