Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 20:57:34

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generation

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod anderson » Pia 4.10.2013 22:03:00 quicklink

puffy píše:... Nevie niekto kto dabuje toho dedka?
http://youtu.be/2rC_EZ_woYM
...


Domnievam sa, že je to Slavo Drozd.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod Jandro » Str 9.10.2013 21:05:12 quicklink

nepoznám hlas Bohuslava Drozda, ale pri tom hlase sme si neboli istí a zdalo sa nám, že by to mohol byť Krivosudský, tak som toho admirála dal teraz Drozdovi, inak v tom seriáli dabuje pochopiteľne aj viacero iných postáv a tak sem dávam len tie, čo viem
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod anderson » Str 9.10.2013 21:51:40 quicklink

Jandro píše:... zdalo sa nám, že by to mohol byť Krivosudský ...


Možem ťa uistiť, že Krivosudský to nie je. Mimochodom niekto kto to sleduje na DajTo by mohol prípadne napísať, aký majú tie súčasné diely dabing. Pár epizód, ktoré údajne Markíza nikdy doteraz nevysielala som si pozrel a dabing sa mi nezdal ako novovyrobený. Tak neviem.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod Jandro » Str 9.10.2013 23:57:39 quicklink

vysielajú to určite s pôvodným dabingom, podľa Dajto to aj dopĺňam, keď pozerám a viem doplniť, nie každého dokážem identifikovať ... neviem koľko častí majú predabovaných, dnes dávali celkovo 82. http://www.imdb.com/title/tt0708714/ nejdú vždy podľa poradia ako boli uvedené časti v USA, dokonca sa im stal "prúser", keď Tasha Yarová v jednej časti zomrela a na ďalší deň vysielali predchádzajúcu časť, kde ešte žila
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod anderson » Štv 10.10.2013 00:16:00 quicklink

Jandro píše:vysielajú to určite s pôvodným dabingom ...


Ja som nenaznačoval, že by niečo predabovali. Iba som niekde počul fámu, že Markíza pri premiére odvysielala zo STAR TREKu len prvé 4. série. Ja si nepamätám, koľko toho odvysielali, ale mal som za to, že to bolo kompletné. Preto som sa pýtal, či niekto nevie aký majú tie v súčasnosti odvysielané epizódy, ktoré by už mali patriť do V. série, dabing, keďže sa mi podľa zvuku a pôvodného obsadenia nezdá, že by bol novovyrobený. ;)
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod Terrano » Ned 3.11.2013 23:56:29 quicklink

Nemá někdo nahraný dvojdíl "The Best of Both Worlds" s Borgy? :(
Já DajTo nemám a pokud neuvidím s SK dabingem, alespoň jeden z mých nejoblíbenějších dílů (nebo dvojdílů), tak mě trefí šlak. Někdy mám pocit, že DajTo je dostupné pro všechny v SR a skoro pro nikoho v ČR. Kéž by to opakovali třeba na Markíze, sakra.
Terrano
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 8.6.2012 01:42:40

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod lubo » Pon 4.11.2013 16:48:15 quicklink

DajTo určite nie je dostupné všade, presnejšie, nie cez všetkých poskytovateľov na Slovensku.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod puffy » Str 6.11.2013 03:20:18 quicklink

anderson píše:Mimochodom niekto kto to sleduje na DajTo by mohol prípadne napísať, aký majú tie súčasné diely dabing. Pár epizód, ktoré údajne Markíza nikdy doteraz nevysielala som si pozrel a dabing sa mi nezdal ako novovyrobený. Tak neviem.


Kedysi davno v predalekej galaxii ;) Markiza odvysielala s Sk dabingom 5 serii TNG a potom nadviazala troma seriami DS9.
Teraz vysielaju na dajto 5. seriu. Podla mna dalsie serie preskocia a daju nejaky iny sci-fi serial. Snad to bude DS9.

A aby to bolo kompletne tak doplnim, ze Sk dabing maju aj tieto filmy: 1,2,3,4,8,9,10 + ten novy shit od Abramsa.

Terrano: skus trochu smejdit po warez strankach. Povaluju sa tam nadherne remasterovane 1080p ripy jak s CZ tak s SK dabingom.
Obrázok užívateľa
puffy
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Sob 30.4.2011 09:43:21

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod puffy » Uto 10.12.2013 16:14:48 quicklink

Takze po skonceni piatej serie zacali znova vysielat prvu seriu.
Skoda. Na chvilu som veril, ze sa snad po 17 rokoch konecne dockame 6-7. serie.
Obrázok užívateľa
puffy
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Sob 30.4.2011 09:43:21

Re: Star Trek: Nová generácia / Star Trek: The Next Generati

Poslaťod DubHand » Pia 1.2.2019 07:18:26 quicklink

Viem, že sa tu o TNG či NG už dávnejšie nediskutovalo, ale chcel by som poznamenať, že minimálne v premiérovom vysielaní odvysielali aj šiestu sériu TNG. Nadabovaná teda určite bola.

A odkiaľ to viem ? Cca krátko predtým, než prestali vysielať diely premiérovo v druhej polovici 90. rokov, si jasne spomínam na diel, v ktorom Picarda zasiahne signál z neznámej mimozemskej sondy a potom sa mu sníva o živote medzi príslušníkmi zaniknutej civilizácie, ktorá tu sondu vytvorila. Po skončení toho dlhého sna sa prebudí z kómy a je späť na mostíku (kde v reáli ubehla asi len polhodina), no pamätá si ten zvláštny zážitok. A ja si zas na ten diel pamätám najmä vďaka dvom scénam, ktoré mi utkveli v pamäti: Keď Picarda zasiahne sonda, a keď v sne už ako vetchý starček sleduje odlet tej dávnej sondy z povrchu planéty. Prečo toto všetko opisujem ? Lebo je to epizóda "The Inner Light", 19. epizóda šiestej série. Takže minimálne v tých premiérových rokoch šiestu sériu odvysielali, aspoň raz. Alebo aspoň niekoľko epizód z nej.

Podľa mňa ju museli vysielať chronologicky, lebo o pár epizód neskôr skončila a ja som už TNG na našich obrazovkách nevídal. Akurát som ako náhradu pozeral DS9 alebo Babylon 5, ale až kým nezačali o niečo neskôr vysielať aj TNG kinofilmy, už som Picarda a spol. viac nevidel. :cry: :-)

TNG som v českom dabingu dodnes nikdy nevidel, v 90. rokoch som ho videl jedine v slovenskom znení na Markíze (a v pôvodnom znení prvýkrát až v minulom desaťročí). Pamäť síce vie človeka oklamať, ale ja si na veľa vecí viem výrazne pamätať, a na epizódy, ktoré ma vtedy dávno zaujali, si pamätám dobre.

----

Apropo, s odstupom rokov, keď sledujem seriál najčastejšie v pôvodnom znení a zaspomínam si na domáci dabing spred 20 rokov, o to viac ma teší obsadenie. Dali sa na ňom záležať. Romančíkovo dabovanie Stewarta vždy poteší, a taký Jožo Švoňavský ako Data a už nebohý pán Križan ako Worf boli trefou do čierneho.

Ak sa niekedy dostanete k vytvoreniu profilu pre DS9, pamätám si akurát, že odvysielali prvých pár sérií a kapitána Siska daboval Matej Landl. (Podľa mňa veľmi dobrá voľba.) Predpokladám, že O'Briena a Worfa dabovali tí istí herci. Dabingový názov bol "Star Trek: Vesmírna stanica DS9", to si jasne pamätám z úvodných titulkov. Ale to je všetko, čo si pamätám.
DubHand
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 8.9.2016 18:08:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.