Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:33:30

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Tom a Jerry / Tom and Jerry °

Tom a Jerry / Tom and Jerry °

Poslaťod Jandro » Pia 15.6.2012 13:28:13 quicklink

Tom a Jerry serial.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - ČST, STV
V slovenskom znení: Stanislav Dančiak (Tom), Miroslav Noga (Jerry), Magda Paveleková (domáca pani), Peter Debnár (Spike), Peter Krajčovič, Dušan Kaprálik, Zdena Studenková, Eva Krížiková, Boris Farkaš, Karol Machata, Dušan Blaškovič, Jozef Cút, Marta Žuchová, Andrej Hryc, Deana Horváthová

Úvodnú pieseň naspieval: Miroslav Noga

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Ing. Gregor Makarian
Produkcia: Daniel Chmúrny
Preklad: Zuzana Pántiková
Dialógy: Daniela Rajtárová
Réžia slovenského znenia: Juliana Ďurišová
Vyrobila: Hlavná redakcia prevzatých programov pre Československú televíziu Bratislava - 1989


2.DABING - TV MARKÍZA
V slovenskom znení: Martin Kaprálik (Tom), Jana Daňová (Jerry), Lucia Vráblicová (domáca pani), Zuzana Kapráliková (Nibles / kačiatko), Marián Lipták, Szidi Tobias, Anton Vaculík, Štefan Mandžár (titulky+komentáre) a ďalší.

Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobila: televízia Markíza

Súvisí s:
Tom a Jerry
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Tom a Jerry / Tom and Jerry

Poslaťod Jandro » Pia 15.6.2012 13:33:47 quicklink

škoda, že po tomto znení sa akoby zľahla zem ... domácu pani dabovala buď Paveleková alebo Šalagová a psa Rúfus alebo Hryc, ale to si nie som istý
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Tom a Jerry / Tom and Jerry

Poslaťod anderson » Pia 15.6.2012 13:52:03 quicklink

Jandro píše:škoda, že po tomto znení sa akoby zľahla zem ... domácu pani dabovala buď Paveleková alebo Šalagová a psa Rúfus alebo Hryc, ale to si nie som istý


Zem sa nezľahla. Iba dabing odpočíva v archíve STV pre ktorú bol v 90-tych rokoch vyrobený. Potom existuje ešte dabing pre Markízu, ale nemám potuchy kto tam daboval, nakoľko obe televízie odvysielali rozdielny počet epizód, z rôznych období. A myslím, že ani jedna TV to neuviedla kompletné.
-------------------------------
STV uviedla najmä najstaršie epizódy a na Markíze titulky čítal Mandžár.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Tom a Jerry / Tom and Jerry

Poslaťod Peter » Pia 15.6.2012 15:11:37 quicklink

Domácu pani dabovala Magda Paveleková, Spikea Peter Debnár. Ďalej hrali: Peter Krajčovič, Dušan Kaprálik, Zdena Studenková, Eva Krížiková, Boris Farkaš, Karol Machata, Dušan Blaškovič, Jozef Cút, Marta Žuchová

Na slovenskom znení spolupracovali: Ing. Gregor Makarian, Daniel Chmúrny, Zuzana Pántiková, Dana Rajtárová, Juliana Ďurišová
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Tom a Jerry / Tom and Jerry

Poslaťod Jandro » Sob 16.6.2012 13:32:33 quicklink

vďaka za doplnenie ... ukážka by sa nenašla? ;)
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Tom a Jerry / Tom and Jerry

Poslaťod Peter » Ned 17.6.2012 15:59:52 quicklink

Určite by sa našla, mám na kazete asi 15 častí. Len moje technické zručnosti sú obmedzené.
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Tom a Jerry / Tom and Jerry

Poslaťod anderson » Štv 16.8.2012 11:24:31 quicklink

Doplnenie pôvodného dabingu:

Andrej Hryc, Deana Horváthová

Ešte dodám, že STV uviedla nielen najstaršie (a podľa mňa aj najlepšie epizódy), ale aj neskoršie tzv. české bedřichovské epizódy.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Tom a Jerry / Tom and Jerry

Poslaťod mimirnolittle » Ned 28.7.2013 13:03:15 quicklink

v tom markizáckom dabingu dabuje tomovu pani Lucia Vráblicová
Obľúbené dáberky: Ľ.Mandžárová, E.Matejková, M.Sládečková, Z.Vačková, O.Šalagová, E.Landlová, K.Brychtová, Z.Tlučková
Obľúbení dáberi: M.Trnavský, M.Miezga, D.Jamrich, P.Rúfus, M.Landl, P.Sklár
mimirnolittle
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 14.4.2013 21:10:59

Re: Tom a Jerry / Tom and Jerry

Poslaťod PeterSD » Str 11.2.2015 20:57:47 quicklink

Téma upravená a doplnený 2. dabing.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Tom a Jerry / Tom and Jerry

Poslaťod anderson » Uto 3.3.2015 14:03:13 quicklink

Videl som v týchto dňoch zopár najstarších epizód na DajTo a dovolím si dať do pozornosti krutú skutočnosť, že Markíza tento seriál dosť amatérsky prestrihala, inými slovami scenzurovala :!: Porovnal som si to s VHS nahrávkou, ktorú mám z dávnejšieho vysielania Markízy aj STV a je to naozaj HNUS. Ak už títo pomätenci cenzurujú aj takýto neškodný kreslený seriál a pri tom úplne bez problémov kedykoľvek uprostred dňa odvysielajú napríklad DVA A POL CHLAPA, čo naozaj nie je nič pre deti, tak už nenáchadzam slová.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Ďalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.