Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 13:34:11

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Sherlock / Sherlock

Re: Sherlock / Sherlock

Poslaťod Jack2410 » Pia 9.12.2016 13:38:10 quicklink

anderson píše:http://medialne.etrend.sk/televizia/rtvs-dotiahla-prava-na-noveho-sherlocka-ponukne-ho-zarovno-s-bbc.html

Som zvedavy ako zvladnu dabing. Dufam, ze ta rychlost neuberie ani na kvalite slovenskej verzie a ani na poslovenceni dolezitych titulkov a informacii.


To som aj ja veľmi zvedavý, že ako to dopadne. A neviete niekto náhodou, ako to bude s tým Vianočným špeciálnym dielom, ktorý vyšiel už minulý rok? Odvysielajú ho teraz alebo ho rtvs úplne odignorovala? :-/
Jack2410
100+
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Sherlock / Sherlock

Poslaťod ladno » Pia 9.12.2016 20:06:51 quicklink

Jack2410 píše:
anderson píše:http://medialne.etrend.sk/televizia/rtvs-dotiahla-prava-na-noveho-sherlocka-ponukne-ho-zarovno-s-bbc.html

Som zvedavy ako zvladnu dabing. Dufam, ze ta rychlost neuberie ani na kvalite slovenskej verzie a ani na poslovenceni dolezitych titulkov a informacii.


To som aj ja veľmi zvedavý, že ako to dopadne. A neviete niekto náhodou, ako to bude s tým Vianočným špeciálnym dielom, ktorý vyšiel už minulý rok? Odvysielajú ho teraz alebo ho rtvs úplne odignorovala? :-/

Tá bude odvysielaná 26. decembra. :)
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Sherlock / Sherlock

Poslaťod Branko126 » Str 28.12.2016 14:29:21 quicklink

Doplnenie k tretej sérii:

2. Znamenie troch
V slovenskom znení: René Jankovič - Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes), Juraj Kemka - Martin Freeman (Dr. John Watson), Zuzana Kocúriková - Una Stubbs (pani Hudsonová), Júlia Horváthová - Loo Brealey (Molly Hooperová), Dušan Szabo - Rupert Graves (inšpektor Lestrade), Igor Krempaský - Mark Gatiss (Mycroft Holmes), Elena Podzámska - Amanda Abbington (Mary Morstanová), Zuzana Kyzeková - Vinette Robinson (seržantka Sally Donovanová), Michaela Kapráliková - Alice Lowe (Tessa), Daniela Mackovičová - Yasmine Akram (Janine), Štefan Rychtárech, Jakub Ružička, Vladimír Hajdu a další.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Branislav Frajka
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Patricia Kubovská
Preklad: Rudolf Lesňák
Dialógy: Viera Remeňová
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Pavel Gejdoš
Vyrobil: Rozhlas a televízia Slovenska © 2014

3. Posledná prísaha
V slovenskom znení: René Jankovič - Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes), Juraj Kemka - Martin Freeman (Dr. John Watson), Zuzana Kocúriková - Una Stubbs (pani Hudsonová), Júlia Horváthová - Loo Brealey (Molly Hooperová), Dušan Szabo - Rupert Graves (inšpektor Lestrade), Igor Krempaský - Mark Gatiss (Mycroft Holmes), Elena Podzámska - Amanda Abbington (Mary Watsonová ), Roman Matisko - Andrew Scott (James Moriarty), Ján Gallovič - Lars Mikkelsen (Charles Magnussen), Daniela Mackovičová - Yasmine Akram (Janine), Tatiana Radeva - Lindsay Duncan (lady Smallwoodová), Peter Rúfus, Štefan Martinovič, Jeanette Švoňavská a další.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Branislav Frajka
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Patricia Kubovská
Preklad: Rudolf Lesňák
Dialógy: Viera Remeňová
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Pavel Gejdoš
Vyrobil: Rozhlas a televízia Slovenska © 2014
Branko126
900+
 
Príspevky: 1036
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18

Re: Sherlock / Sherlock

Poslaťod Branko126 » Pon 2.1.2017 00:58:03 quicklink

4. SÉRIA

1. Šesť Thatcheriek
V slovenskom znení: René Jankovič - Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes), Juraj Kemka - Martin Freeman (Dr. John Watson), Zuzana Kocúriková - Una Stubbs (pani Hudsonová), Júlia Horváthová - Loo Brealey (Molly Hooperová), Dušan Szabo - Rupert Graves (inšpektor Lestrade), Igor Krempaský - Mark Gatiss (Mycroft Holmes), Elena Podzámska - Amanda Abbington (Mary Watsonová ), Roman Matisko - Andrew Scott (James Moriarty), Tatiana Radeva - Lindsay Duncan (lady Smallwoodová), Eva Matejková - Marcia Warren (Vivien), Tomáš Horváth - Sacha Dhawan (Ajay), Marek Ťapák - Charles Edwards (David Welsborough), Katarína Križanová - Amanda Root (Emma Welsboroughová), Miroslav Trnavský, Barbora Chlebcová, Zuzana Kyzeková, Jeanette Švoňavská, Martin Vitek, Peter Kollárik (titulky a komentáre) a další.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Réžia: Pavel Gejdoš
Vyrobila: RTVS 2016

Premiéra: 1.1.2017
Branko126
900+
 
Príspevky: 1036
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18

Re: Sherlock / Sherlock

Poslaťod Prochous » Pon 2.1.2017 01:21:49 quicklink

1. Šesť Thatcheriek
Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Marián Ujlaky
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Patricia Kubovská
Preklad: Jasna Navrátilová
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Pavel Gejdoš
Vyrobila: RTVS 2016
Obrázok užívateľa
Prochous
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 27.12.2016 19:01:42
Bydlisko: Brno

Re: Sherlock / Sherlock

Poslaťod Keyal » Pon 2.1.2017 19:44:32 quicklink

Rád by som sa spýtal pani Jasnej, prečo nepreložili potitulkovú scénu (ktorá je tiež asi pomôcka pre Sherlocka k ďalšiemu pokračovaniu) správne a miesto toho len zopakovali "Zachráň Johna, Sherlock." ???
Keyal
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned 4.12.2016 04:01:58

Re: Sherlock / Sherlock

Poslaťod anderson » Uto 3.1.2017 13:20:33 quicklink

Keyal píše:Rád by som sa spýtal pani Jasnej, prečo nepreložili potitulkovú scénu (ktorá je tiež asi pomôcka pre Sherlocka k ďalšiemu pokračovaniu) správne a miesto toho len zopakovali "Zachráň Johna, Sherlock." ???


Toto ma absolútne šokovalo. :shock:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Sherlock / Sherlock

Poslaťod ladno » Pia 6.1.2017 14:16:17 quicklink

anderson píše:
Keyal píše:Rád by som sa spýtal pani Jasnej, prečo nepreložili potitulkovú scénu (ktorá je tiež asi pomôcka pre Sherlocka k ďalšiemu pokračovaniu) správne a miesto toho len zopakovali "Zachráň Johna, Sherlock." ???


Toto ma absolútne šokovalo. :shock:

Osobne si myslím, že toto bol prekladateľský zámer. Angličania používajú výraz "You have to go to hell and back", keď chcú povedať, že ťa čaká náročná práca, že na dosiahnutie svojich cieľov potrebuješ "ísť do pekla a naspäť". Ja som túto anglickú narážku pochopil takto, akurát na Slovensku pri vyslovení "Choď do pekla" máme na mysli iba urážku. V kratučkej potitulkovej scéne nebol priestor na to, aby túto myšlienku rozviedli, preto pani prekladateľka iba zopakovala "Zachráň Johna, Sherlock". Môžem sa mýliť, ale pokiaľ to bolo tak, ako som to pochopil i ja, tak je to veľmi sofistikovaný preklad.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Sherlock / Sherlock

Poslaťod anderson » Pia 6.1.2017 18:32:16 quicklink

Choď do pekla je jednoducho Choď do pekla. Co to ma spolocne s frazou HELL AND BACK ak tu chyba sirsi kontext? Ved nic take tam nezaznelo. Nepoznam samozrejme vyvoj serialu v jeho najnovsich castiach, ale o "sofistikovanosti" takehoto prekladu si dovolim hlboko zapochybovat. - Kazdopadne, nepozeral niekto cesku verziu ? Ako to prelozili oni ?
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Sherlock / Sherlock

Poslaťod Prochous » Pia 6.1.2017 18:34:30 quicklink

"Jdi do hajzlu, Sherlocku."
Obrázok užívateľa
Prochous
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 27.12.2016 19:01:42
Bydlisko: Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.