Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 13:07:59

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show °

Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show °

Poslaťod Piri » Sob 13.7.2013 23:44:53 quicklink

yogi-bear.jpg
Info: IMDB | ČSFD

1. DABING - STV

V slovenskom znení: Marián Slovák (medveď Yogi), Miroslav Noga / Martin Zatovič (Boo Boo), Eduard Vitek / Peter Rúfus (strážca Smith), Karol Machata (rozprávač), Ladislav Konrád / Igor Štefuca (titulky), Július Pántik, Oldo Hlaváček, Ivan Letko, Eduard Bindas, Ivan Krivosudský, Marián Zednikovič, Peter Marcin a ďalší

Spolupracovali: Ivan Králik, Daniela Krausová, Slavomír Straka, Juraj Rózsa, Anna Cicmanová a Eva Galandová
Vyrobili: Štúdiá Excellent a Elste pre Slovenskú televíziu Bratislava - Producentské centrum prevzatých programov - 1993

2. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Marián Slovák (medveď Yogi), Martin Zatovič (Boo Boo), Peter Rúfus (strážca Smith), Vanda Růžičková (Cindy), Bronislav Križan (Brumoš), Ladislav Konrád, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší

Réžia slovenského znenia: Štefánia Gorduličová
Vyrobilo: Štúdio ROKO pre televíziu Markíza
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show

Poslaťod anderson » Ned 14.7.2013 09:32:40 quicklink

V dabingu STV daboval Boo Boo Miroslav Noga. Zatovič ho daboval v dabingu vyrobenom pre Markízu.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show

Poslaťod lubo » Ned 14.7.2013 10:26:28 quicklink

A nie je to tak, že Markíza iba dodabovala diely, ktoré ešte nemali dabing?
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show

Poslaťod anderson » Ned 14.7.2013 11:05:09 quicklink

lubino89 píše:A nie je to tak, že Markíza iba dodabovala diely, ktoré ešte nemali dabing?


Odpoveď na túto otázku by ma tiež zaujímala. Ale naisto viem, že Markíza nikdy nevysielala dabing STV. Podobne by ma toto isté zaujímalo aj pri Šmolkoch a Gumkáčoch.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show

Poslaťod Piri » Ned 14.7.2013 12:39:16 quicklink

toto je odpis prave z casti z STV odvysielanej na TV Markiza :) ani neviem, ze Markiza ma svoje, ale je mozne, ze boli casti, ktore STV nemala a tie Markiza dala nadabovat.

ukazka z casti S01E03 (Kolacovi pirati - Pie Pirates):

obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show

Poslaťod anderson » Ned 14.7.2013 15:25:51 quicklink

Tak potom je to jasné. Markíza teda len dodabovala to čo chýbalo. Vedel by si upreniť aj roky kedy to vysielali na Markíze ? Pretože ja som tam dabing z STV nikdy nezachytil. Inak titulky v dabingu STV by mal čítať Ladislav Konrád.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show

Poslaťod Piri » Ned 14.7.2013 20:31:17 quicklink

to ti uz nepoviem, chodilo to nejak v 90.tych rokoch a pamatam si, ze to chodilo kratko pred alebo po spravach... nasiel som na SME nejake casti, ktore bezali este na STV v 1997 a potom na Markize v 2002.

Markiza teraz vsetky casti reprizuje na TV Dajto od prvej serie, tak uvidime, pokial bude dabing STV a pokial Markizy. smola je, ze neviem ani si nepamatam, ci existuje nejaka cast, kde by bolo povedane obsadenie a vyroba... ani na tejto casti S01E03 nie je obsadenie aj ked je cela...
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show

Poslaťod anderson » Štv 17.10.2013 12:44:21 quicklink

Bolo by dobré urobiť v tejto téme poriadok. Na DajTo! odvysielali (pravdepodobne všetky) epizódy z STV a údaje o dabingu - značne oklieštené - mala tuším iba záverečná trojdielna epizóda YOGIHO NARODENINY. Stabilné obsadenie tvoria okrem Slováka a Nogu ešte Eduard Vitek (správca Smith), Karol Machata (rozprávač) a už zmienený Ladislav Konrád (titulky). V jednotlivých epizódach sa inak vystriedala vtedajšia slovenská herecko - dabérska špička. Napríklad: Július Pántik, Oldo Hlaváček, Ivan Letko, Eduard Bindas, Ivan Krivosudský, Marián Zednikovič, Peter Marcin a ďalší.

Rúfus zjavne patrí do markízáckeho dabingu.
-----------------------------------------------------
Keďže Markíza na odvysielané "STV epizódy" nenadviazala ich vlastnými nadabovanými, zostáva otázka dodabovania alebo predabovania naďalej otvorená. Stále sa mi totiž nezdá, že by v minulosti Markíza dabing STV vysielala.

MEDVEĎ YOGI je inak názov dabingu STV. Hoci v programových vestníkoch, na webe či EPG markíza zanovito uvádza názov Medvedík Yogi.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show

Poslaťod forneus1 » Ned 11.10.2020 00:17:44 quicklink

Vdakabohu za vynalez menom VHS kazeta, aspon to tu trosku ozivim :)

-

V hlavných úlohách účinkovali: Marián Slovák - (medveď Yogi) a Miroslav Noga - (Boo Boo).

Spolupracovali: Ivan Králik, Daniela Krausová, Slavomír Straka, Juraj Rozsa, Anna Cicmanová a Eva Galandová.

Vyrobili: Štúdiá Excellent a Elste pre Slovenskú televíziu Bratislava - Producentské centrum prevzatých programov - 1996(?)

-

(moja nahravka je z toho roku, dabing mozno vznikol aj skorej)
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Medveď Yogi / Medvedík Yogi / The Yogi Bear Show

Poslaťod Mariuss » Štv 22.12.2022 12:59:07 quicklink

Zo starého program som zistil, že tento seriál bežal v premiére na STV1 o 18:50 v roku 1993. Odvysielaných bolo 70 častí a konkrétne 22.12.1993 šla 66 časť s názvom - Nadbytočný medveď. Na základe počtu epizód a aj toho, že o 19:00 už šli správy je teda jasné, že sa vysielali 7-minútové kraťasy. Tých by však mala byť cca stovka - podľa IMDB. Takže cca 30% seriálu slovenský dabing od STV nedostalo (asi ten zvyšok potom dodabovala Markíza)

Výroba tohto legendárneho dabingu teda bola v roku 1993.

Rok výroby, spolu s veľmi cennými Forneusovými informáciami o tvorcoch, som doplnil do profilu a rozdelil som ho tak, ako má byť - na dabing STV a Markízy.

anderson píše:Keďže Markíza na odvysielané "STV epizódy" nenadviazala ich vlastnými nadabovanými, zostáva otázka dodabovania alebo predabovania naďalej otvorená. Stále sa mi totiž nezdá, že by v minulosti Markíza dabing STV vysielala.


Zhodou okolností som pred pár dňami našiel jednu epizódu z Markízy (nahrávka je z dňa 31.07.2000), kde bol odvysielaný dabing STV. Doslova sa v úvodných titulkoch hovorí - "Z amerického seriálu Medveď Yogi, uvádza Slovenská televízia príbeh..."

Čiže v tej dobe ho Markíza nielen že vysielala, ale dokonca ho vysielala aj bez úpravy úvodnej vety (tak ako to napríklad už je zmenené v Piriho príspevku).
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Ďalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.