Aktuálny čas je Sob 20.4.2024 04:21:37

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Bez hraníc / Crossing Lines

Bez hraníc / Crossing Lines

Poslaťod stevo12 » Str 2.7.2014 22:15:29 quicklink

Bez hraníc.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. SÉRIA
V slovenskom znení: František Výrostko - William Fichtner (Carl Hickman), Eduard Vitek - Donald Sutherland (Michel Dorn), Peter Rúfus - Marc Lavoine (Louis Daniel), Zuzana Kyzeková - Gabriella Pession (Eva Vittoriaová), Marek Geišberg - Richard Flood (Tommy McConnel), Ján Tréger - Tom Wlaschiha (Sebastian Berger), Judita Bilá - Moon Dailly (Anne-Marie San), Renáta Rundová - Genevieve O'Reilly (Sienna Prideová + ďalšie), Michal Ďuriš - Kevin Clarke, Marek Vašut, Marcel Iures (koroner, člen ostrahy, Alexander Dimitrov + ďalšie), Pavel Hadač - Marc Barbé (komisár Leveaux + ďalšie), Radoslav Kuric - Eddie Jemison (Gerald Wilhoit + ďalšie), Lenka Košická - Johana Munzarova (Shirley Doris Potempa), Ján Greššo - Karel Roden (Lev Marianski + ďalšie), Jana Pilzová - Estelle Lefébure, Kateřina Brožová (Caroline Pelletierová, Madam Ivanoff), Ivana Kivaderová, Silvia Donová, Richard Sanitra, Dominika Geregová, Daniel Výrostek, Dominika Výrostek-Misárová, Ivana Kováčová, Marianna Mackurová, Jaroslav Mottl a ďalší.

Zvuk: Miroslav Lehotský
Produkcia: Lucia Nagyová
Asistentka réžie: Nina Nagyová
Preklad: Peter Sýkora, Veronika Hamšíková
Dramaturgia: Daniela Krausová
Dialógy a réžia slov. znenia: Dušan Kyzek
Vyrobila: RTVS 2014

Premiéra 1. časti - 2.7.2014

2. SÉRIA
V slovenskom znení: František Výrostko - William Fichtner (Carl Hickman), Eduard Vitek - Donald Sutherland (Michel Dorn), Peter Rúfus - Marc Lavoine (Louis Daniel), Zuzana Kyzeková - Gabriella Pession (Eva Vittoriaová), Marek Geišberg - Richard Flood (Tommy McConnel), Ján Tréger - Tom Wlaschiha (Sebastian Berger), Judita Bilá - Lara Rossi (Arabela Seegerová), Jana Pilzová - Carrie-Anne Moss (Amanda Andrewsová), Michal Gazdík - Predrag Bjelac (Anatoly Bardov), Michal Ďuriš, Vladimír Kivader, Jaroslav Mottl a ďalší.

Preklad a dialógy: Ivana Urbanová
Dramaturgia: Daniela Krausová
Réžia slov. znenia: Dušan Kyzek
Vyrobila: RTVS 2015

Premiéra 1. časti - 8.7.2015
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Bez hraníc / Crossing Lines

Poslaťod anderson » Štv 3.7.2014 07:41:52 quicklink

Čakal som, že STV na Fichtnera obsadí Sokola, ale ja osobne by som dal prednosť Stanovi Královi. Ten by na neho v tomto seriáli pasoval dokonale. Inak ma dabing ničím výrazným zatiaľ nerušil a oceňujem kombináciu Vitek - Sutherland.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Bez hraníc / Crossing Lines

Poslaťod anderson » Štv 31.7.2014 06:37:25 quicklink

Prvá séria včera skončila a ako jej najväčší rušivý dabingový prvok by som označil obsadenie vedľajších - a to aj výrazných vedľajších - postáv. Kdekoho si tam "dábol" Ján Greššo, ktorého nezameniteľný hlas stíhal tak Rodena (podľa môjho názoru zlá kombinácia) ako aj kdejakého bezvýznamného policajta či vyšetrujúceho detektíva. No za úplný kiks by som označil - teda ak som naozaj dobre počul - obsadenie Výrostka na Marca Boniniho (stvárnil kolegu tej ryšavej talianskej vyšetrovateľky v podaní G. Pession). Toto by sa s dabérmi hlavných postáv naozaj nemalo robiť a dosť to zráža celkovú úroveň inak pomerne slušného dabingu.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Bez hraníc / Crossing Lines

Poslaťod stevo12 » Štv 31.7.2014 10:13:32 quicklink

Pravdu povediac toho Výrostka v dvojrole som si nevšimol, ale súhlasím, že posledné epizódy mali zle obsadené vedľajšie postavy. Mne najviac rezal uši dabér Genoveseho. Neviem kto to bol, ale nemal hlas na takého záporka. Mohli radšej obsadiť Kožucha, Halása alebo niekoho podobného.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Bez hraníc / Crossing Lines

Poslaťod stevo12 » Štv 9.7.2015 09:49:20 quicklink

Doplnená druhá séria.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Bez hraníc / Crossing Lines

Poslaťod m09 » Ned 16.8.2015 20:12:56 quicklink

Priznám sa že 1.sériu som videl iba v CZ dabingu nejako som to nestíhal sledovať ale 2.sériu som videl celú na RTVS a som veľmi spokojný s dabingom možno to mimo Trégera , Bilej, Kyzekovej nie sú žiadne 'veľké mená'ale u mňa sú dôležité výkony a tie stály za to :)
Dnes som sa dostal k traileru na 3.sériu https://www.youtube.com/watch?v=rKjZHxFxVtY ak to platí tak tam z postávpredchádzajúcich sérii už ostáva len Tréger , Bilá a Vitek. Som už teraz zvedavý ako bude 3.séria vyzerať. :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.