Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 01:17:09

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Derrick / Derrick

Re: Derrick / Derrick

Poslaťod anderson » Štv 19.1.2023 18:07:43 quicklink

Pri poslednej repríze - ktorá ešte dobieha - sa RTVS dopracovala z pôvodných 71 na terajších 84 epizód nadabovaných do slovenčiny. Bohužiaľ opäť raz musím dramaturgiu a aj nás divákov sklamať. Okrem stále neodvysielaných epizód v pôvodnom ČST dabingu, totiž aj tak z archívu "nevyhrabali" všetko a minimálne im chýba ešte 13 epizód dabovaných okolo roku 1995-96 na Kolibe. Áno čítate dobre. STV si dala 13 epizód z Derricka vyrobiť aj na Kolibe. Opäť v réžii J. Šudu. Ak Boh a archív RTVS dajú, tak pri ďalšej repríze sa niektorí z nás možno konečne dožijú kompletne odvysielaných všetkých po slovensky dabovaných častí. Hrôza...
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Derrick / Derrick

Poslaťod janik » Ned 22.1.2023 14:24:53 quicklink

Neviete niekto, prečo v niektorých častiach dabuje Fritza Weppera (Harry Klein) Jozef Vajda a niektorých Milan Kňažko?

Pochopil by som, keby sa jeden nahradil druhého, ale v zotriedenom zozname častí nenachádam logiku, lebo raz dabuje Kňažko a raz Vajda. Na začiatku dabuje Vajda, potom z ničoho nič v 15. častich Poplach v revíri dabuje Kňažko, potom zasa Vajda. V 81. časti Niet rajskej záhrady oddabuje 15 častí Kňažko a následne zase Vajda.

A čomu vôbec nerozumiem, v niekoľkých častiach, kde dabuje Weppera Kňažko, dabuje Vajda iné postavy, takže dôvodom zrejme nebola nejaká indispozícia Vajdu, napr. 83 Sestra, 84 Talianova smrť, 96 Rodinné koncerty.

Vieto niekto vysvetliť?
janik
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 22.1.2023 14:06:34

Re: Derrick / Derrick

Poslaťod anderson » Ned 22.1.2023 16:03:01 quicklink

Vysvetlenie je prosté. V dabingu epizód vyrobených pre ČST dabuje Weppera Kňažko. Po novembri 1989 sa Kňažko začal venovať politike a nahradil ho Vajda. A ako som už písal, ČST nezačala Derricka vysielať od prvej epizódy a následne vyberala epizódy selektívne (cca 4 epizódy ročne). RTVS pri repríze zvolila vysielanie chronologické a tak vznikol tento "mišmaš". Nerozumiem ani spôsobu, ktorým sa nakupovali epizódy po ére ČST, ale horšie než toto, je to čo som písal v mojom predošlom príspevku. Navyše som si spomenul, že keď začala Derricka kedysi vysielať JOJ Plus, tak mám dojem, že tiež nejaké epizódy dodabovali. Takže ostáva zásadná otázka, prečo nám RTVS pri repríze neustále ponúka neúplný sortiment po slovensky nadabovaných epizód a nie všetko! Na čo akože čakajú?
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Predchádzajúci

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.