Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:34:41

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Podivuhodná cesta malého Nilsa Holgerssona s divými husami

Re: Nils Holgersson / Nils no fushigi na tabi

Poslaťod forneus1 » Ned 29.12.2019 03:42:50 quicklink

Krikri píše:
forneus1 píše:
MoonDisney píše:Jojko sa spúšťa v Januári 2020 ako mi to sama TV RiK potvrdila. A tiež chystajú veľa nových seriálov aj od väčších štúdií ako je Nickelodeon a v budúcnosti chcú aj Disney


Ak mas kontakty, skus sa prosim ta spytat aj na ten dabing Nilsa Holgerssona. Naposledy ho davali na TV Global (dnesna Joj) s povodnym dabingom STV asi v roku 2001, cize v archive by to mohli mat.

No tak hlavně že víš, že v r. 2001 běžel na Globalu, ale abys to nahrál, když jsi byl evidentně jediný, kdo tu stanici chytil a ten seriál tam zaregistroval, to tě ani nenapadlo.:( Kdybych já tenkrát přes kabelovku TV Global chytil, teď bych měl Nilse nahraného. Očekávat, že ho STV vytáhne z archivu je zbytečné. Když tak neučinili za celých 28 let, tak teď, s přívalem nových komerčních seriálů na to můžeme tuplem zapomenout.:cry: Psát jim o reprízu Nilse nemá smysl, staré Anime seriály z 80. let už dávno žádná TV v ČR / SR nekupuje. To už spíš koupí tu novou stupidní verzi z roku 2017.
https://www.csfd.cz/film/512886-podivuh ... lgerssona/


No tak ti po case odpoviem: "Mytus" o vysielani Nilsa na Globale mam priamo z TV programu z 25. marca (brezna) 2001 ktory dodnes najdes na stranke denniku SME (davali akurat poslednu 52 epizodu o 9:20 rano): https://www.sme.sk/c/24682/tv-program-nedela-25-3.html
Netusim odkial mas, ze som tu stanicu chytal. Global bola regionalna stanica so sidlom v Kosiciach (druha strana Slovenska), ktora vysielala po antene a po miestnych kablovkach, ja zijem v Bratislave a v kablovke nam vtedy v 2002 Novu nahradili az Jojkou (premenovany Global), Global som nikdy nechytal, tak si nevymyslaj.
Aj tak si stale myslim, ze ked dabing vyrabali v Kosiciach, tak tam aj v archive v "RTVS Studiu Kosice" dodnes ostal, cize hladat ho na Mlynskej doline je zbytocne. Neviem, toto musi vediet niekto priamo z RTVS.
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Nils Holgersson / Nils no fushigi na tabi

Poslaťod Krikri » Pon 30.12.2019 01:46:24 quicklink

No tak to bych rád věděl, pro koho tedy vůbec toho Nilse TV Global vysílala, když tu stanici nikdo v ČR/SR nechytal? Absolutně zbytečně vyhozené peníze za zakoupená vysílací práva. Měli to radši přenechat STV, tam by si toho alespoň někdo všiml a nahrával by. Minimálně určitě já, v r. 2000 jsem STV chytal na kabelovce a občas z ní i něco nahrál.
Sháním v SK dabingu seriály:
Nils Holgersson (STV1 1992)
Tajomstvo Selenitov (STV1 1992)

Výměna za cokoliv z mého archivu 90. let, viz Kri-kri na ČSFD.
Několik ukázek naleznete na mém Youtube kanálu
https://www.youtube.com/user/Madicken2/videos
Obrázok užívateľa
Krikri
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia 22.7.2011 11:42:06
Bydlisko: Brno

Re: Nils Holgersson / Nils no fushigi na tabi

Poslaťod Mariuss » Str 20.12.2023 18:59:31 quicklink

Pridávam krátku ukážku tohto parádneho dabingu z STV roku 1992. Jedná sa o úplný začiatok seriálu - úvod prvého dielu.

VIDEO

V intre je ako názov seriálu uvedené - Podivuhodná cesta malého Nilsa Holgerssona s divými husami. Preto sa pýtam... nemal by to byť aj názov tejto témy ? Alebo odkiaľ sa vzal nadpis Nils Holgersson ?
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Nils Holgersson / Nils no fushigi na tabi

Poslaťod anderson » Pia 22.12.2023 11:19:43 quicklink

Už som to niekde písal, ale zopakujem to. Cca 70 minútový zostrih tohto seriálu bol v slovenskom dabingu asi 2x odvysielaný v ČST pred rokom 1989.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Nils Holgersson / Nils no fushigi na tabi

Poslaťod Mariuss » Pia 22.12.2023 14:02:46 quicklink

anderson píše:Už som to niekde písal, ale zopakujem to. Cca 70 minútový zostrih tohto seriálu bol v slovenskom dabingu asi 2x odvysielaný v ČST pred rokom 1989.


Okej, no čo to má spoločné s mojou ukážkou ? Tá je z úvodu 25-minútovej, 1. časti seriálu. Hneď v úvode videa je dokonca jasne počuť "kreslený seriál".
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Nils Holgersson / Nils no fushigi na tabi

Poslaťod anderson » Pia 22.12.2023 14:21:11 quicklink

Neviem o tom, že by som akýmkoľvek spôsobom reagoval na tvoj príspevok. Nerozumiem z akého dôvodu sa k mojej poznámke vôbec vyjadruješ.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Nils Holgersson / Nils no fushigi na tabi

Poslaťod Mariuss » Pia 22.12.2023 16:13:25 quicklink

anderson píše:Neviem o tom, že by som akýmkoľvek spôsobom reagoval na tvoj príspevok. Nerozumiem z akého dôvodu sa k mojej poznámke vôbec vyjadruješ.


Pianko. Rozhodne to ako reakcia vyzerá, ale naťahovať sa o tom nemá zmysel, a už vôbec nie tu. Neviem čo ti sadlo na nos, ale ja sa tu snažím seriózne debatovať o niečom, čo ma naozaj zaujíma. Ak si moju otázku vzal ofenzívne, tak vedz, že tak myslená nebola.

Každopádne, reagoval som preto, aby tá tvoja informácia, ktorá zhodou okolností prišla 2 dni po mojej otázke, nikoho nepoplietla. Názov - Podivuhodná cesta malého Nilsa Holgerssona s divými husami, je uvedený v intre tohto seriálu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Otázka (do pléna) teda ostáva, nemala by sa tak volať aj táto téma ?

Asi bude lepšie keď kontaktujem KriKri-ho, ten možno bude vedieť viac.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Nils Holgersson / Nils no fushigi na tabi

Poslaťod anderson » Pia 22.12.2023 17:12:04 quicklink

Je celkom vtipné, že tu mojej reakcii, ktorá nijakým spôsobom na tvoj príspevok, tobôž na teba, nereagovala venuješ toľko energie. Ale môj svet sa okolo jedného moderátora netočí. Tak piánko.

Apropo, každý kto aspoň v základných obrysoch rozumie písanému textu pochopil všetko čo bolo potrebné.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Nils Holgersson / Nils no fushigi na tabi

Poslaťod Mariuss » Pia 22.12.2023 18:42:12 quicklink

Tak som si to už aj overil. Oficiálny slovenský názov seriálu je skutočne - Podivuhodná cesta malého Nilsa Holgerssona s divými husami.

Na základe toho som zmenil aj názov témy.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Podivuhodná cesta malého Nilsa Holgerssona s divými husa

Poslaťod Krikri » Pia 22.12.2023 19:30:34 quicklink

V úvodním příspěvku jsou informace o dabingu a tvůrcích slovenského znění doplněny pouze podle dílu 43. Rozlúčka s Gorgom. V dílu 27. Bataki v pasci ještě účinkovali: Peter Rašev, Darina Poldaufová, Kveta Stražanová a Tatiana Radeva. Víc dílů bohužel nevlastním a bohužel dodnes nevím, kdo daboval lišáka Smirreho, s ním se asi nedochoval žádný díl.:(
Sháním v SK dabingu seriály:
Nils Holgersson (STV1 1992)
Tajomstvo Selenitov (STV1 1992)

Výměna za cokoliv z mého archivu 90. let, viz Kri-kri na ČSFD.
Několik ukázek naleznete na mém Youtube kanálu
https://www.youtube.com/user/Madicken2/videos
Obrázok užívateľa
Krikri
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia 22.7.2011 11:42:06
Bydlisko: Brno

Predchádzajúci

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.