Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:32:29

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Fargo / Fargo (2014)

Fargo / Fargo (2014)

Poslaťod Dado » Ned 24.4.2016 14:26:40 quicklink

Fargo (seriál).jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. SÉRIA
V slovenskom znení: Peter Kočiš - Billy Bob Thornton (Lorne Malvo), Petra Vajdová - Allison Tolman (Molly Solversonová), Ivan Šandor - Colin Hanks (Gus Grimly), Vladimír Hajdu - Martin Freeman (Lester Nygaard), Alfréd Aczel - Bob Odenkirk (Bill Oswalt), Pavel Višňovský - Keith Carradine (Lou Solverson), Tomáš Horváth - Joshua Close (Chaz Nygaard), Richard Stanke - Oliver Platt (Stavros Milos), Martin Zatovič - Adam Goldberg (pán Numbers), Stanislav Král - Peter Breitmayer (Ben Schmidt), Barbora Chlebcová - Julie Ann Emery (Ida Thurmanová), Zuzana Kyzeková - Kate Walsh (Gina Hessová), Vanda Růžičková - Susan Park (Linda Parková), Ján Mistrík - Barry Flatman (Wally Semenchko), Ondrej Kaprálik - Keegan-Michael Key (Bill Budge), Martin Mňahončák - Jordan Peele (Webb Pepper), Martin Vitek - Tom Musgrave (Bo Munk) + Paul Braunstein (Lenny), Tomáš Hallon - Glenn Howerton (Don Chumph), René Jankovič - Shawn Doyle (Vern Thurman), Tatiana Kulíšková - Kelly Holden Bashar (Pearl Nygaardová), Miroslav Trnavský - Brian Markinson (Bruce Gold), Roman Pomajbo - Kevin O'Grady (Sam Hess), Peter Krajčovič - Stephen Root (Burt Canton), Dominika Žiaranová - Helena Mattsson (Jemma Stalonová), Ladislav Konrád, Ľubica Konrádová, Igor Štefuca (titulky) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Marián Ujlaky
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Marica Mináriková
Preklad a dialógy: Juliana Urbančoková
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Štefánia Gorduličová
Vyrobila: RTVS - 2016

Premiéra od: 16.4.2016

2. SÉRIA
V slovenskom znení: Ivan Šandor - Patrick Wilson (Lou Solverson), Peter Rúfus - Ted Danson (Hank Larsson), Matúš Krátky - Jesse Plemons (Ed Blumquist), Zuzana Porubjaková - Kirsten Dunst (Peggy Blumquistová), Tatiana Radeva - Jean Smart (Floyd Gerhardtová), Martin Kaprálik - Bokeem Woodbine (Mike Milligan), Daniela Mackovičová - Cristin Milioti (Betsy Solversonová), René Jankovič - Zahn McClarnon (Hanzee Dent), Marián Labuda ml. - Angus Sampson (Bear Gerhardt), Martin Hronský - Jeffery Donovan (Dodd Gerhardt), Kristína Svarinská - Rachel Keller (Simone Gerhardtová), Frencien Bauer - Allan Dobrescu (Charlie Gerhardt), Ivan Gogál - Brad Garrett (Joe Bulo), Ján Mistrík - Michael Hogan (Otto Gerhardt), Stanislav Král - Keir O'Donnell (Ben Schmidt), Hana Gajdošová - Elizabeth Marvel (Constance Hecková) + Ann Cusack (Irma Mundtová), Dušan Szabó - Mike Bradecich (Skip Sprang), Pavol Plevčík - Ryan O'Nan (Ricky G), Lukáš Dóza - Kieran Culkin (Rye Gerhardt), Ivan Vojtek ml. - Terry Kinney (Gibson), František Kovár - Bruce Campbell (Ronald Reagan), Pavol Topoľský - Wayne Duvall (Jeb Cheney), Peter Makranský - Dan Beirne (Sonny Greer), Juraj Predmerský, Martin Vitek, Igor Štefuca (titulky) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Marián Ujlaky
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Marica Mináriková
Preklad a dialógy: Lucia Paulínyová Kozáková, Eva Grožáková
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Štefánia Gorduličová
Vyrobila: RTVS - 2016

Premiéra od: 3.9.2016

3. SÉRIA
V slovenskom znení: Ivan Šandor - Ewan McGregor (Emmit Stussy / Ray Stussy), Michaela Šálek-Drotárová - Carrie Coon (Gloria Burglová), Rebeka Poláková - Mary Elizabeth Winstead (Nikki Swangová), Vladimír Hajdu - David Thewlis (V.M. Varga), Lukáš Dóza - Goran Bogdan (Yuri Gurka), Vladimír Kobielský - Michael Stuhlbarg (Sy Feltz), Henrieta Jančišinová - Olivia Sandoval (Winnie Lopezová), Viktor Vrbiar - Graham Verchere (Nathan Burgle), Martin Vitek - Andy Yu (Meemo) + Niko Koupantsis (Dennis), Martin Zatovič - Mark Forward (Donny Mashman), Martin Hronský - Shea Whigham (Moe Dammick), Martin Kaprálik - Hamish Linklater (Larue Dollard) + Billy Bob Thornton (komentár v štvrtej časti), Tomáš Horváth - Thomas Mann (Thaddeus Mobley), Štefan Kožka - Fred Melamed (Howard Zimmerman), Zuzana Kyzeková - Francesca Eastwood (Vivian Lordová), Matej Landl - Ray Wise (Paul Marrane), Přemysl Boublík - Rob McElhenney (strážnik Oscar Hunt), Peter Kollárik, Ľubica Konrádová, Ladislav Konrád, Jeanette Švoňavská, Ján Mistrík, Igor Štefuca (titulky) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Marián Ujlaky
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Marica Mináriková
Preklad a dialógy: Eva Grožáková
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Štefánia Gorduličová
Vyrobila: RTVS - 2017

Premiéra od: 13.1.2018

4. SÉRIA
V slovenskom znení: Miroslava Grožáková - E'myri Crutchfield (Ethelrida Pearl Smutny), Martin Zatovič - Chris Rock (Loy Cannon), Barbora Chlebcová - Jessie Buckley (Oraetta Mayflowerová), Michal Hallon - Ben Whishaw (Rabbi Milligan), Peter Marcin - Jason Schwartzman (Josto Fadda), Matúš Krátky - Salvatore Esposito (Gaetano Fadda), Igor Krempaský - Jack Huston (Odis Weff), Ján Gallovič - Andrew Bird (Thurman Smutny), Elena Podzámska - Anji White (Dibrell Smutny), Ivan Vojtek st. - James Vincent Meredith (Opal Rackley), Patrik Vyskočil - Matthew Elam (Lemuel Cannon), Michal Klučka - Jeremie Harris (Leon Bittle), Ivan Gogál - Glynn Turman (Doctor Senator), Dušan Szabó - Gaetano Bruno (Constant Calamita), Miroslav Trnavský - Stephen Spencer (Dr. David Harvard), Milan Bahúl - Tommaso Ragno (Donatello Fadda), Ľubica Očková - Diana Boos, Suellen Burton, Janet Ulrich Brooks (slečna Hagbloomová, pani Mattie Willová, Chianna Faddová), Tibor Vokoun - Torrey Hanson (riaditeľ Rice Criscoe), Petra Gažíková-Lángová - Eileen Niccolai, Lucy Carapetyan (slečna Frenchová, sestra Tapleyová), Ladislav Konrád - William Dick (Clayton Winckle), Barbara Kelíšková - J. Nicole Brooks (Buel Cannonová), Helena Geregová - Karen Aldridge (Zelmare Roulettová), Lenka Debnárová - Kelsey Asbille (Swanee Cappsová), Michaela Šálek-Drotárová - Katie Kershaw (Dessie Gillisová), Peter Sklár - Eric Slater (Milvin Gillis), Peter Krajčovič - Nick Di Brizzi Jr. (Paolo Endrizzi), René Jankovič - Sean Fortunato (Antoon Dumini), Martin Hronský a ďalší

Vyrobilo: Sunrise Studio pre HBO - 2021

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Fargo / Fargo (2014)

Poslaťod ladno » Pia 6.5.2016 00:52:09 quicklink

Dabing je zatiaľ skvelý, drží si vysoký štandard. :) Ústredné postavy majú hlasy vybrané bezchybne, kombinácie Hajdu - Freeman i Kočiš - Thornhon prekvapili viac než príjemne, výborné výkony. I vedľajšie hlasy sú obsadené perfektne, oceňujem, že sa zatiaľ ani pri jednej postave hlasy nemenili. Jediné, čo by som trochu vytkol dabingu, je malý počet zboristov, ešte aspoň jeden ženský hlas navyše by nebol na škodu. :) A preklad a dialógy sú tiež výborné, akurát občas sa podarí zaperliť - neviem si napríklad predstaviť, ktoré dieťa by použilo spojenie "Idem si niečo kúpiť do výdajového automatu." :D Okrem toho som však veľmi spokojný, som rád, že to obsadenie dopadlo dobre.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Fargo / Fargo (2014)

Poslaťod Dado » Sob 3.9.2016 23:40:47 quicklink

Doplnené informácie po odvysielaní prvej epizódy druhej série. Obsadenie je opäť veľmi dobré, zo všetkých by som po prvej časti vyzdvihol skvelú Zuzanu Porubjakovú. Som však veľmi sklamaný z obsadenia Ivana Šandora. Inde by ma to veľmi neprekvapilo, no na STV a najmä v réžii pani Gorduličovej by mi ani nenapadlo, že herec, ktorý daboval hlavnú postavu v prvej sérii, následne nadabuje inú hlavnú postavu v sérii ďalšej. Nebyť tohto prešľapu, nemal by som zatiaľ žiadne výhrady, no toto mne osobne značne pokazilo výsledný dojem.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Fargo / Fargo (2014)

Poslaťod m09 » Ned 4.9.2016 06:15:40 quicklink

Výborný dabing tak ako prvá séria aj tá druhá. K tomu čo spomínal kolega treba povedať že tá postava ktorú daboval Šandor v 1.sérii už v 2.sérii nehrá. Prešľap by to bol až vtedy keby tomu tak bolo. Navyše sa Šandor k obom postavám skvelo hodil a podal výborný výkon. Aby som ale predsa pridal výhradu je to obsadenie Rúfusa na Dansona tam ak už Farkaš nebol dostupný bolo by dobré obsadiť Višňovskeho.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Fargo / Fargo (2014)

Poslaťod anderson » Ned 4.9.2016 09:52:52 quicklink

Šandor na Wilsona sedí perfektne (to keď som pozeral MUŽA S POSLANÍM, kde ho daboval Kaprálik, mal som pocit, ze to neprezijem), na Colina Hanksa podľa mňa absolútne nie. Neobsadenie Farkasa, navyse na STV, je viac nez divne. Inak sa to da prezit, a oproti ceskej verzii z MGM/AMC je to o niekolko tried vyssie. Ale do dokonalosti to ma zial daleko.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Fargo / Fargo (2014)

Poslaťod Dado » Ned 4.9.2016 10:39:09 quicklink

Je to len môj názor, no myslím, že to, či sa postava objaví alebo neobjaví v tejto sérii (Hanks má paradoxne v 2. sérii malé cameo, hoci, ak ma pamäť neklame, tak bez replík), je úplne irelevantné. Na Slovensku máme dosť hercov, ktorí sa angažujú v dabingu (hoci to tak vďaka niektorým režisérom, ktorí s obľubou točia úzky okruh dabérov v každom dabingu, nemusí vyzerať), takže by určite nebol problém prinajmenšom zariadiť, aby sa hlasy hlavných postáv v rámci dvoch za sebou idúcich sérií neopakovali. K samotnému spojenie Šandor-Wilson samozrejme žiadne vážne výhrady nemám, no to je v tomto prípade už úplne inou témou.

Čo sa týka Dansona, jeho účinkovanie v CSI ma minulo (rovnako ako všetky rôzne odrody tejto kriminálnej telenovely), takže Fargo bolo po veľmi dlhom čase prvým počinom, kde som ho videl v hlavnej úlohe. A pri všetkej úcte k Borisovi Farkašovi a jeho hereckému a dabingovému umeniu, spojenie jeho hlasu s týmto hercom mi teda príliš vydarené nepríde. V porovnaní so skutočným Dansonovým hlasom by sa ešte asi dala nájsť vhodnejšia voľba ako Rúfus, no nie je tam žiadny markantný rozdiel a to, čo Rúfusovi chýba v tomto smere, podľa mňa dokáže bez problémov nahradiť dlhoročnými dabingovými skúsenosťami.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Fargo / Fargo (2014)

Poslaťod stevo12 » Pon 10.10.2016 21:19:44 quicklink

V tretej sérii si hlavnú dvojúlohu strihne Ewan McGregor, tak snáď bude u Šandora platiť "do tretice všetko dobré". :lol:
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Fargo / Fargo (2014)

Poslaťod Dado » Uto 11.10.2016 20:06:37 quicklink

Ešte pred dabingom 2.série som premýšľal nad tým, kto okrem Šandora by mohol prepožičať McGregorovi hlas (osobne sa mi pozdával napríklad Ján Tréger zo Star Wars I-III), no vzhľadom na súčasné okolnosti mi je to už srdečne jedno. Vlastne by si ho naozaj mohol zobrať na starosť Šandor, rovnako ako ďalšie hlavné postavy, pokiaľ sa dočkáme nových sérií. Mohli by sme to potom označiť za trademark slovenského znenia tohto seriálu. :D
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Fargo / Fargo (2014)

Poslaťod stevo12 » Str 17.1.2018 23:44:42 quicklink

Tak predsa len Ivan Šandor - Ewan McGregor (Emmit Stussy / Ray Stussy) :)
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Fargo / Fargo (2014)

Poslaťod MoonDisney » Str 19.5.2021 02:11:49 quicklink

Sunrise pripravuje 4. sériu pre HBO GO :)
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Ďalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.