Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 11:58:04

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Katarína Veľká II. Vzostup / Екатерина. Взлёт

Katarína Veľká II. Vzostup / Екатерина. Взлёт

Poslaťod Branko126 » Pia 5.1.2018 23:46:16 quicklink

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_161613992_d5ace6.jpg
Info: IMDB | ČSFD

V slovenskom znení: Rebeka Poláková - Марина Александрова (Katarína Veľká), Jakub Janák - Павел Табаков (Pavol Petrovič), Miroslav Trnavský - Сергей Колтаков (Nikita Ivanovič Panin), Juraj Predmerský - Михаил Горевой (Stepan Ivanovič Šeskovskij), Ivan Šandor - Сергей Марин (Grigorij Orlov), Jana Majeská - Алина Томников (Natália Alexejevna), Lukáš Dóza - Владимир Яглыч (Grigorij Potemkin), Henrieta Jančišinová - Любава Грешнова (Sofia Stepanovna Razumovská), Zuzana Kyzeková - Татьяна Лялина (Mária Fjodorovna), Jozef Šimonovič, Vanda Růžičková, Igor Krempaský, Tomáš Horváth, Ján Mistrík, René Jankovič, Martin Mňahončák, Milan Bartošek, Pavel Višňovský, Peter Krajčovič, Jozef Švoňavský, Ján Gallovič, Lukáš Frlajs, Michaela Drotárová, Jakub Abrahám a ďalší.

Zvuk: Marián Ujlaky
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Marica Mináriková
Preklad a dialógy: Andrej Válek
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia slovenského znenia: Štefánia Gorduličová
Vyrobila: RTVS - 2017

Premiéra: 5.1.2018

Súvisí s: Katarína Veľká
Branko126
900+
 
Príspevky: 1036
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18

Re: Katarína Veľká II. Vzostup / Екатерина. Взлёт

Poslaťod lubo » Sob 6.1.2018 19:47:06 quicklink

Veľká škoda výmeny dabérky na hlavnej postave. Úplne táto zmena hlasu zmenila aj samotnú postavu. Z vtipnej, autoritatívnej a temperamentnej Kataríny sa stala nezáživná postava bez autority a ešte miestami aj šušle. Ale tak snáď mala pani Gorduličová vážne dôvody na túto výmenu.

A Milan Bartošek nebol obsadený tiež dobre. Ale oceňujem návrat Lenky Košickej a Lukáša Frlajsa iba kvôli flashbackom a dobrí boli Predmerský, Trnavský, Šándor, Horváth a Mňahončák. A potešil Ján Mistrík.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Katarína Veľká II. Vzostup / Екатерина. Взлёт

Poslaťod PeterSD » Sob 6.1.2018 20:20:18 quicklink

Neviem, či je to forma nejakej recesie, no nie je to prvý a zrejme ani posledný prípad dehonestácie slovenského dabingu. Myslím, že by už aj stačilo.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Katarína Veľká II. Vzostup / Екатерина. Взлёт

Poslaťod davidosik » Sob 14.11.2020 17:00:42 quicklink

Pre "lubo": V čase dabovania II.série predsa herečka Petra Vajdová už dabovať nemohla. Bolo to akurát v dobe, keď mala zdravotné a psychické ťažkosti a úplne sa vymanila z hereckej brandže do úzadia. To bol dôvod, prečo ju museli nahradiť.
Dnes už opät pôsobí na "doskách čo znamenajú svet", avšak do dabingu sa zatiaľ nevrátila. Aspoň ja osobne som ju od doby jej návratu v dabingu ešte nepočul.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Katarína Veľká II. Vzostup / Екатерина. Взлёт

Poslaťod m09 » Ned 15.11.2020 09:38:36 quicklink

Nadviazal by som na kolegu, ktorý povedal pravdu v tom, že Vajdová bola kvôli osobným problémom istý čas mimo dabingu a vo viacerých seriáloch nie len v tomto ju museli preobsadiť. Čo však kolega nezachytil je, že Vajdová je už pomerne dlho späť v dabingu. Za všetky dabingy po jej návrate spomeniem seriál Nočná služba či filmy Inferno, Nebezpečná láskavosť, Justice League,.. Pokiaľ viem Dvojka aktuálne vysiela tretiu sériu Kataríny Veľkej a tam už sa mi zdá, že zase obsadili Vajdovú, ale nie som si istý nejako som si ešte nepozrel z nej ani jednu časť celú vždy stihnem len pár minút. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Katarína Veľká II. Vzostup / Екатерина. Взлёт

Poslaťod Branko126 » Uto 24.11.2020 17:59:56 quicklink

m09 píše: Pokiaľ viem Dvojka aktuálne vysiela tretiu sériu Kataríny Veľkej a tam už sa mi zdá, že zase obsadili Vajdovú, ale nie som si istý nejako som si ešte nepozrel z nej ani jednu časť celú vždy stihnem len pár minút. :)

Ano, v tretej sériu ju dabuje P. Vajdová.
https://www.dabingforum.sk/viewtopic.php?f=123&t=9993
Branko126
900+
 
Príspevky: 1036
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.