Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:24:26

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Medzi nebom a zemou / Verte - neverte / Beyond Belief: Fact…

Re: Medzi nebom a zemou / Verte - neverte / Beyond Belief: F

Poslaťod Mariuss » Str 28.4.2021 21:25:26 quicklink

Dado píše:V zozname dabérov z 1. časti 2. série (tá, ktorá je ako jediná na YT) je pár nezrovnalostí. V prvom príbehu podľa mňa Rogera nedabuje Bartoň; znie mi to trochu ako Bohuslav Drozd, ale nie som si istý, keďže jeho hlas poznám asi len z dabingu Zelenej míle. V treťom príbehu by som Edith tipoval skôr na Evu Landlovú, Michelle zase nie je Ľubica Trégerová, ale Zuzana Vačková. Vo štvrtom príbehu by Eddie mohol byť Andrej Bičan, ale nech si to niekto ešte radšej pozrie a potvrdí, prípadne vyvráti moju domnienku (+ dopĺňam: Ľubica Očková - Jodie Mann (lekárka)). A v piatom príbehu dabuje inžiniera (skôr by som tú profesiu preložil ako technik či zvukár, ale to je iba detail) Martin Zatovič, nie Roman Matisko.


Počúvaj ty máš barz dobrý sluch :D. Ja som nad niektorými hlasmi hodiny dumal, že kto to môže byť, porovnával som to so všetkými možnými dabingovými hercami z iných nahrávok, a nakoniec príde Dado a mi to tu raz dva vysvetli jak sa veci majú :D. Klobúk dole, že to tak vieš rozoznať. Idem to poopravovať. Forneusovi som tiež písal, že to nebudem mať asi všetko presne, tak nech občas mrkne očkom na moje príspevky, lebo určite budu upravované. Evu Landlovú som ani netušil že ma taký hlas podobný Krížikovej, som myslel že je mladšia, ale teraz keď ju počúvam na youtube, tak je to ona. Dobre vedieť do budúcna. Na Vačkovú som tiež úplne zabudol, vďaka za pripomenutie, vedel som že mi je ten hlas strašne známy, ale nejako som bol presvedčený že to je Trégerová. Ten Bičan sa i mne pozdáva, ale v niektorých vetách mi ho to pripomína, v iných nie. Matisko vs. Zatovič, zase, veľmi podobné hlasy, a zase až keď si mi to teraz povedal, tak už i jam tam počujem toho Zatoviča :D. Tiež som tam chcel dať termín zvukár, ale aby to nebolo, že si sám vymýšľam povolania, tak som sa riadil oficiálnym znením z imdb, ale tak zmením aj to, znie to tak lepšie. Vďaka, poopravujem to, a aj do budúcna aspoň budem vedieť, lebo tie hlasy sa tam budú opakovať. Rovno pozriem ešte raz aj ostatné časti, čo som doplnil.

Ešte by si mi mohol poradiť, kto dabuje v piatom príbehu toho starého s kravatou čo tam na konci nabehne ? Na 99,9% je to ten istý hlas, čo dabuje vo filme Asterix a Obelix - Misia Kleopatra, jedného z pirátov, konkrétne pravú ruku ich kapitána Červenú bradu. Ten hlas sa opakuje vo viacerých častiach seriálu, tak by to dosť pomohlo, keby sme vedeli priradiť aj ten hlas.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Medzi nebom a zemou / Verte - neverte / Beyond Belief: F

Poslaťod Dado » Ned 2.5.2021 18:14:09 quicklink

Až tak by som svoj sluch nepreceňoval; medzi tými hlasmi, ktoré poznám ešte z detstva, sa ako-tak dokážem orientovať, ale napríklad dabéri, ktorí začali dabovať len v posledných rokoch, sú pre mňa často španielskou dedinou. :D Preto – ako aj v tomto prípade – pri dopĺňaní informácií radšej dopredu napíšem, že si niektorými menami nie som istý.

Ten hlas z piateho príbehu mi je známy, ale v tejto chvíli ho nedokážem priradiť ku konkrétnemu menu. Ak mi niečo napadne, tak dám určite vedieť. :)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Predchádzajúci

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.