Bol zistený blokovací softvér reklám!

Niektoré interaktívne funkcie ani sociálne moduly nemusia správne fungovať. Odporúčame vám pre túto stránku pridať výnimku.

Aktuálny čas je Sob 24.8.2019 13:33:58

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 2700! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Dabing ako zamestnanie

Dabing ako zamestnanie

Poslaťod RebiKa » Pia 12.5.2017 08:37:38

Či je možný dabing ako zamestnanie? Bohužiaľ dnes je šanca stať sa dabérom celkom malá. Prednosť majú hlavne deti, ktorí rastú a potrebujú sa neustále dopĺňať.

Dostať sa do dabingu vo viacmenej akomkoľvek veku je pekelne ťažké, režiséri nechcú pracovať s novými ľuďmi, pretože je to pre nich práca navyše, aj keď sú to ľudí z divadla alebo s hereckou školou. Zo súčasných dabérov tí nikto veľmi nepomôže, pretože to nie je moc v ich silách a navyše, prečo si vytvárať konkurenciu... Neostane nič iné, než sa jednoducho usilovne snažiť :) Hľadať štrbinky, kontakty, nedať sa odradiť ani po desiatym odmietnutia... a medzitým to chce na sebe pracovať - ​​dramaťák nestačí, musíš perfektne hovoriť, skúšať si to len tak doma... Ukecej kamarátov (jedného, ​​čo to vie s počítačom) a urobte si doma pre radosť amatérskej dabing, čo nie je až tak zložitý. Až sa dostaneš k lahodnému režisérovi, ponúkni sa, že budeš robiť zbory zadarmo.
Proste ak to naozaj chceš, musíš za to bojovať. Aktívne, nie len tým, ženapíšeš "Ja by som chcela ..."
Cesta vedie cez režisérov.

Keď človek niečo naozaj veľa chce, tak to dosiahne, ale musí preto niečo urobiť. Niektorí začali bez toho, aby sa kohokoľvek zanli a mali akúkoľvek protekciu či kontakty a sa nakoniec dostali k práci v dabingu (aj keď teda nie k dabovaniu). V podstate stačilo len založiť internetový stránky o dabingu a bolo to :) To teraz zľahčuju, ale fakt si nemylsim, že by to bolo až tak nemožné, skôr to je o tom fakt ten cieľ. Ale nerobte si o tú profesiu nejaké ružové vidiny, tá práca nie je jednoduchá a keď si tým chcete zarábať na chleb, musíte byť sakra aký dobrý, aby ste mali dostatok pracovných ponúk (musíte byť schopný na prvý pokus, bez toho aby ste film pred tým videli danú repliku nadabovať ) a tiež sa zmieriť s prácou o sviatkoch, večeroch a víkendoch a na vilu s bazénom si dabovaním nikdy nezarobíte, na druhú stranu vám môže byť odmenou počuť svoje meno v televízii a mať pocit z dobre odvedenej práce, aj keď na každym internetovym serveri budú všade písať, že dabing je zločin. Pokiaľ ide o tie herecké školy, tak je to podľa mňa len o kontaktoch, stretnete tam staršieho spolužiaka, učiteľa, kterej vás raz privedie do štúdia, zkusej vás amožná ešte niekedy dostanete druhú šancu, ale tie školy ako takej túto hereckú profesiu skôr ignorujú (sú tam len krátke rýchlokurzy, že si počas nasledujúcich pár dní skúsite) ale nejaké naozajstnú výučby dabingu sa bohužiaľ nedočkáte. Bohužiaľ aj televízia, kde na to ten čas a možnosti sú v tomoto ohľade zlyháve a to minimum nových dabingových talentov, ktoré sa raz za čas objaví, je potom odkojené v súkromných štúdiách.
RebiKa
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 12.5.2017 08:14:28

Re: Dabing ako zamestnanie

Poslaťod anderson » Pia 12.5.2017 08:50:44

Ja s istotou môžem potvrdiť jediné. To jest, že autor/autorka tohto príspevku môže o dabingu ako zamestnaní naozaj iba snívať. Hoci..."čechoslovácke" preklady niektorých súčasných dabingov ma skôr presviedčajú o opačnom trende. :D
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1449
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Dabing ako zamestnanie

Poslaťod PeterSD » Pia 12.5.2017 14:54:22

RebiKa toto by ťa mohlo zaujať: ------->>>> viewforum.php?f=204
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár
PeterSD
Moderátor
 
Príspevky: 1776
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55


Späť na Všeobecne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.