Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 14:54:00

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

SK DABING NA HBO GO

SK DABING NA HBO GO

Poslaťod PeterSD » Pon 8.2.2021 10:33:02 quicklink

Slovenský dabing mieri na HBO Go. Nadabované seriály už môžete nájsť v sekcii seriály - https://www.dabingforum.sk/viewforum.php?f=123

Info web:
https://zive.aktuality.sk/clanok/150989 ... g-titulky/
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: SK DABING NA HBO GO

Poslaťod MoonDisney » Str 10.2.2021 00:48:43 quicklink

HBO Ide ako raketa :D Každý deň aj 20-30 titulov v slovenčine
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: SK DABING NA HBO GO

Poslaťod PeterSD » Str 10.2.2021 22:48:27 quicklink

Nové info ohľadom sk dabingu a k tomu rozhovor, v ktorom nás taktiež oslovili.

https://fontech.startitup.sk/disney-pri ... e-detaily/
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: SK DABING NA HBO GO

Poslaťod anderson » Štv 11.2.2021 00:31:03 quicklink

Ten článok som si naozaj so záujmom prečítal. A nevychádzam z údivu. Otvoril mi nové nečakané obzory online žurnalistiky. A donútil ma položiť si niekoľko otázok. Jednou z nich je napr. aj tá ako sa môže "dabingfórum" fundovane vyjadrovať k otázke dabingových práv. Obzvlášť u DISNEYHO. Za celý čas čo sem chodím som nepostrehol, že by slovenské dabingfórum akýmkoľvek spôsobom participovalo na tom, akým spôsobom bude spoločnosť DISNEY nakladať so slovenskými dabingami, ku ktorým - ako si ja osobne myslím - by mala vlastniť výhradné práva. Budem preto nesmierne rád ak ma "dabingfórum" poinformuje o tom ako sú zmluvy s DISNEYM koncipované. Predpokladám, že mu je to známe. Tomu "dabingfóru" teda. A pýtam sa absolútne seriózne, nakoľko bude veľmi zaujímavé prakticky zistiť aké dabingy použije DISNEY+ napríklad pri ROZPRÁVKOVEJ JAZDE prípadne Marvelovkách, ktoré majú viac dabingových verzií. A celkom by ma zaujímalo kto je vlatníkom práv JOJkárskych dabingov k disneyho titulom. Ak to "dabingfórum" tiež vie, budem mu za túto informáciu ja - a nielen ja - nesmierne povďačný.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: SK DABING NA HBO GO

Poslaťod MoonDisney » Štv 11.2.2021 11:07:22 quicklink

Síce som s tým nie som úplne oboznámený, ani som v tom článku nehral žiadnu rolu ale podľa mňa seriály ako Rozprávková Jazda, Gumkáči či Káčerovo rovnako ako všetky Mervelovky na Disney+ nebudú. DCVI nevlastní licenciu na tieto dabingy, ich vlastníkom je príslušná televízna stanica. V tomto prípade TV JOJ a RTVS (STV).. Iné by bolo keby Disney odkúpi každý dabing od televízií a pridá ho na Disney+ no to si nemyslím že bude hneď od spustenia (ale človek nikdy nevie).. Ale na väčšinu veľkých filmov Disney práva už vlastní keďže produkciu malo na starosti DCVI takže tie sa na Disney+ pravdepodobne objavia keďže sa väčšina čoskoro pridá aj do Disney sekcie na HBO Go. Ako hovorím takto to vidím iba ja :) ;)
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: SK DABING NA HBO GO

Poslaťod Piri » Štv 11.2.2021 14:46:32 quicklink

My nie sme skupinka trotlov a prekvapuje nas, ze zrovna taketo zakladne veci pan anderson neovlada.

Tak "dabingforum" odpoveda:

Walt Disney vlastni iba tie dabingy, ktore si sam vyrobil/zaplatil.

Odlisna tema su podmienky pre dabing tretich stran zo strany Disneyho. To vsak clanok nerozobera. Zakladna otazka bola, kto je vlastnikom prav na konkretne slovenske znenia. Redakcia Fontechu nemala vobec tusenia ako funguje nakup prav pre dabing a co si vlastne kto moze vysielat. Iba preto, ze nieco existuje, este neznamena, ze sa to bude vysielat. Pozname to z JOJky, ktora tiez vysielala markizacke dabingy, ale kvoli cene prestala a bud to vysiela po cesky alebo uz so svojim dabingom. Chceli vediet aj kolko stoji taka vyroba dabingu a prislusne prava. To je vsak uz mimo nasej kompetencie a odkazali sme ich na prislusne PR oddelenia televizii a verejne dostupne informacie si mozu najst aj sami, ako archiv zmluv RTVS, kde su aj podmienky pre vyrobu ci prenajom dabingov inych TV a prislusne sumy. Takisto zakladne sadzby za slucky nie su tajne.

Clanok a otazky boli rozsiahlejsie a my sme poskytli iba take informacie, ktore vieme aj s vysvetlenim. Redakcia nekontakovala iba nas a nie vsetko co je spominane v clanku pochadza od nas. Clanok bol verifikovany vsetkymi dotknutymi stranami.

Spytajte sa JOJky, ako dosiahli redabing Kacerova a spol a ako mozu sirit svoj dabing.

Televizny dabing VZDY patri televizii. Vlastnikom je ten, kto to plati.

Dabingy na hrane tituly od Disneyho vlastnia ti, co si ho vyrobili. Takze logicky dabingy na Marvel filmy vyrobene pre JOJ patria MAC TV s.r.o. Nikde sa totizto neuvadza veta, vyrobene pre Walt Disney Pictures alebo pre DCVI alebo inu subspolocnost Disneyho. Vyrobu platila JOJka.

Ak niekto nasiel v clanku chybu, nech sa paci, piste redakcii. Dakujeme.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: SK DABING NA HBO GO

Poslaťod MoonDisney » Štv 11.2.2021 16:11:42 quicklink

Pre toho koho zaujíma dabing na HBO Go, tak 14.2 bude ďalšia várka dabingu :) ;)
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: SK DABING NA HBO GO

Poslaťod anderson » Štv 11.2.2021 16:20:41 quicklink

Ďakujem za odpoveď. A nie takéto veci neovládam, pretože narozdiel od vševedúceho dabingfóra som nikdy žiadnu zmluvu o výrobe a následnom používaní dabingu pre súkromnú spoločnosť nevidel.

Ako vždy aj teraz ma zaujali určité dogmy, ktoré sa tu prezentujú ako vopred dané a nespochybniteľné. A táto je obzvlášť zaujímavá.

"Televizny dabing VZDY patri televizii. Vlastnikom je ten, kto to plati."

Nie vždy totiž je televízia - aj keď platí - vlastníkom. Najmä keď sa držiteľ licencie - ako sa vraví - "osamostatní" od spoločnosti, ktorá prevádzkuje chod televízie. Prípadne prípad DIMAS, kde zjavne platila televízia, ale akýmsi nepochopiteľným zázrakom dabingy stále vlastní produkčná spoločnosť.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: SK DABING NA HBO GO

Poslaťod fofo16 » Štv 11.2.2021 21:58:31 quicklink

Dá sa nájsť niekde nejaký zoznam, ktoré všetky tituly SK dabing obsahujú?
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: SK DABING NA HBO GO

Poslaťod forneus1 » Štv 11.2.2021 22:07:02 quicklink

Ako je to inak s uvadzacimi titulkami? Je na zaciatku filmu normalne nahovorene napr. "Televizia Markiza uvadza", alebo "HBO uvadza" alebo je to odstrihnute?
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Ďalší

Späť na Všeobecne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.