Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 00:18:45

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Čriepky

Re: Čriepky

Poslaťod anderson » Sob 25.1.2014 20:16:18 quicklink

Historik píše:...
Pomajz: No, počkaj! nemá vlastně slovenský dabing, je to český dabing, do něhož řekne vlk slovensky pouze No, počkaj!, jinak ruchy a smích jsou z českého dabingu.


Nesmierne by ma zaujímalo ako sa dajú rozoznať "český smích" a "české ruchy" ??? Rád sa nechám poučiť. Mimochodom, pôvodný český dabing tohto seriálu som nikdy nepočul, ale v tom slovenskom je dokonca použitý dobový evergreen "Tak nekonečne krásna". Takže bludy o tom, že bola nadabovaná česká verzia, sú nanajvýš smiešne.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Čriepky

Poslaťod Hurvino » Ned 26.1.2014 00:29:50 quicklink

Všchny díly Zajíce v SK-dabingu jsem nahrával kdysi z STV (5-6 let zpátky?).
A je to přesně tak, že právě český dabing je původní ruský zvuk s domluveným "Jen počkej..." a pár dalších několik vět je dabovaných (tak zase ne celkem tak, ale něco v tom smyslu).
Slovenský dabing je naopak jako kdyby úplně nově doděláván zvuk (hudba i ruchy jsou většinou úplně jiné, než v originále), dokonce i zvučka je jiná. Stejně tak jsou tam i jiné písně - Zora Kolínska zpívá třeba "Kapitán, kapitán, usmejte sa..."
Nebo na stavbě z ampliónu hraje "Na hlave má dlhú bradu, bradu vpredu, bradu vzadu, sedí, sedí, posedáva, hojdá sa mu velká hlava" :)
Pak další hlášky:
"Ja sa nebojím..., len aby tu nebol vlk a sova..."
"Zajááác, počuješ ma? Áááále, počujem..." :D
"Niéééé, dedo Mráz!" :P
"Duli-duli-dáááj! Oči čiérné!"


Místy to má i jiný střih. Vypadá to jako kinodabing. Odborník by uměl posoudit.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Čriepky

Poslaťod anderson » Ned 26.1.2014 00:39:32 quicklink

Hurvino píše:... Vypadá to jako kinodabing. Odborník by uměl posoudit.


Samozrejme, že je to kinodabing. Ale pri poslednej repríze ma prekvapilo - nikdy predtým som si to nevšimol - že v úvodných titulkoch je uvedené ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZIA UVÁDZA. Nebývalo totiž na Slovensku zvykom pri televíznom uvedení meniť pôvodné kinotitulky. Každopádne tie televízne titulky sú pôvodné a nevznikli nedávno. Len teda ja som si ich nikdy nevšimol.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Čriepky

Poslaťod Hurvino » Ned 26.1.2014 12:46:35 quicklink

anderson píše:Každopádne tie televízne titulky sú pôvodné a nevznikli nedávno.


Proto jsem spekuloval, zda je to kinodabing. Vždyť to šlo pokaždé jenom v televizi. Dokonce i moment ve filmu, kdy to sledoval Kolja v biografu, bych nazval fikcí, zejména, když to bylo těsně k revoluci. Myslím, že takhle to v kinech nikdy nepromítali.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Čriepky

Poslaťod anderson » Pon 21.4.2014 15:00:02 quicklink

Včera na STV 2 po mnohých rokoch reprízovali vynikajúci film BOHOM ZABUDNUTÉ DETI. A čuduj sa svete použili dobovú kinokópiu SPF so slovenskými titulkami. Presne tak ako kedysi pri porevolučnej premiére tuším na F1. :) Teda čakal som, že si STV vyrobí nejaký kvalitný dabing na úplne novú anamorfnú kópiu, ale z historicko - nostalgického hľadiska mňa osobne potešili.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Čriepky

Poslaťod Pomajz » Pon 21.4.2014 19:04:33 quicklink

anderson píše:Nesmierne by ma zaujímalo ako sa dajú rozoznať "český smích" a "české ruchy" ??? Rád sa nechám poučiť. Mimochodom, pôvodný český dabing tohto seriálu som nikdy nepočul, ale v tom slovenskom je dokonca použitý dobový evergreen "Tak nekonečne krásna". Takže bludy o tom, že bola nadabovaná česká verzia, sú nanajvýš smiešne.


Tak ty si nikdy neslyšel český kinodabing ale prostě napíšeš že já píšu bludy. To si řikáš odborník? Nejdřív si pusť český dabing a když to nebude pravda potom si tu klidně piš ty somariny co ty dokážeš napsat. Český dabing jsem slyšel snad milionkrát a poznám smích Zdenka Blažka atd.
Ty seš fakt odborník a ty tvoje komentáře se opravdu vyplatí číst. Co slovo to perla. Hraješ si na nejchytřejšího a přitom...... ! Ty odborníku.

Na CZ dabingforu jsem pro tebe kdysi udělal extra porovnávku než tě vykopli.
Pomajz
100+
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Str 28.9.2011 17:26:56

Re: Čriepky

Poslaťod Pomajz » Štv 24.4.2014 17:02:42 quicklink

Tak sem si to celý projel a udělal sem takovou malou ukázku pro zdejšího ODBORNÍKA, jinak to by poznalo i malý dítě.
A velmi mě zajímá jeho názor, jestli má v sobě špetku charakteru a přizná chybu. Jo napadat a psát že někdo píše bludy, tak to umí každý. Ale přiznat chybu to ne.
anderson píše:Takže bludy o tom, že bola nadabovaná česká verzia, sú nanajvýš smiešne.

Tak zde extra ukázka pro ODBORNÍKA andersona - onufera - aplerku
http://www.vii.sk/video/spnrn7gvhu/jen-pockej-ru-sk-cz/
Slovenský dabing nasazen na český kinodabing, kdo že zde píše bludy?

anderson píše:No a aby som sa vyjadril aj k ukážke. Čo dokazuje ? Pre mňa tak maximálne veľmi nízku mentálnu úroveň jej autora, ktorá je korunovaná neustálym vyvolávaním flameu tam, kde mu to je tolerované. Mne osobne sú - a zopakoval som to už viackrát - tieto príspevky ukradnuté. ;)


Odpověď hodná ODBORNÍKA. Ty máš takový chování že se nikdo nemůže divit že tě vypráskali z českého dabingfora a nechtí tam o tobě už ani slyšet, natož číst tvé příspěvky.
A co dokazuje ukázka? Že jsi prostě člověk, který si nic neověří a hraje si na nejchytřejšího "ODBORNÍKA" a jen uráží všechny kolem sebe. Ale když se někdo ozve a předloží důkaz že pravdu nemáš, co napíšeš? KRAVINU. Ty prostě chybu přiznat neumíš. Ty jsi největší KING a všichni kolem tebe jsou hlupáci. Ale Petere, není to spíše naopak?
Bránit se urážkama to ukazuje Tvé velmi nizoučké IQ. Jen houšť , ukazuješ svou malost, bezradnost a hloupost.
Pomajz
100+
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Str 28.9.2011 17:26:56

Re: Čriepky

Poslaťod Hurvino » Ned 27.4.2014 21:53:38 quicklink

Nešlo by to probrat někde jinde?
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Čriepky

Poslaťod anderson » Ned 27.4.2014 22:00:57 quicklink

Hurvino píše:Nešlo by to probrat někde jinde?


To sa pýtaš ty ako moderátor ? :) Ved urob poriadok. Hoci mne osobne vôbec neprekáža, keď tu tieto úbohé príspevky zostanú. Do budúcnosti sú neuveriteľne dokonalým archívnym záznamom o - prepytujem - človeku, ktorý mentálne zaostal niekde v puberte.
---------------------------------
A ako moderátor by si tiež mohol dať do poriadku záznam o dabingu NO POČKAJ. Keby ten - doslova - bordel čo tam je zverejnený niekto dal na české dabingfórum, ťažko by to tam vydržalo tak dlho ako tu.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Čriepky

Poslaťod Hurvino » Ned 27.4.2014 22:28:57 quicklink

anderson píše:To sa pýtaš ty ako moderátor ? :)


Tohle je už spíš věcí admina, protože jak zasáhnu, tak zasáhnu, jedna nebo druhá strana mi to bude mít za zlé. ;) Snad nemusím vysvětlovat, že.

anderson píše:A ako moderátor by si tiež mohol dať do poriadku záznam o dabingu NO POČKAJ. Keby ten - doslova - bordel čo tam je zverejnený niekto dal na české dabingfórum, ťažko by to tam vydržalo tak dlho ako tu.


Abych se přiznal, tak tamtomu nějak nerozumím. Asi jsem to nepochopil, ale co já z toho pobral, tak jen to, že je to nadabován český dabing? :shock:
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.