Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:47:05

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Obľúbení/neobľúbení dabéri

Obľúbení/neobľúbení dabéri

Poslaťod fofo16 » Ned 21.7.2013 19:55:36 quicklink

Všimol som si, že takáto základná téma tu chýba :)

Pre mňa osobne je ťažko vybrať vybrať niekoho najobľúbenejšieho, nakoľko si myslím, že na Slovensku máme prevažne kvalitných dabérov. Ale tak pokúsim sa zopár:

Čo sa týka dabériek, tak najradšej mám Elenu Podzámsku, Soňu Norisovú, Lenku Košickú, Martu Sládečkovú, Helenu Geregovú, Slávku Halčákovú. Z tých, ktoré už nedabujú som mal veľmi rád Ľubicu Trégerovú, Katku Šulajovú, Evu Rysovú a Máriu Kráľovičovú. A neobľúbené dabérky - no najviac asi nemusím Ľudmilu Mandžárovú, mám na ňu averziu ešte z čias, keď takmer všetko režíroval jej manžel a obsadzoval ju všade, kde sa len dalo :roll: Veľmi nepríjemný hlas má Anna Šulajová, ale tá našťastie dabuje len rôzne šteky (nakoľko jej hlas nie je veľmi známy, tak vám prikladám ukážku: http://ulozto.cz/xc1Pvm7K/a-sulajova-wma). Nemusím veľmi ani Szidi Tobias - i keď ako Sue Ellyn v Dallase bola skvelá. A ešte aj dosť ušipíliaci hlas má Miroslava Drínová.

Medzi mojich najobľúbenejších dabérov patria Pavel Višňovský, Dušan Szabó, Dušan Jamrich, František Kovár, Tomár Maštalír, Ivan Šandor. Zaujímavú farbu hlasu má podľa mňa aj Roman Fratrič, škoda, že dabuje väčšinou len rôzne drobné postavičky. Nemusím veľmi Igora Krempašského a Richarda Stankeho (aj keď animované postavy zvláda perfektne). A ešte mi vadí, ak je Peter Krajčovič (proti ktorému inak nič nemám) obsadený na všeljakých drsných gangstrov :roll:

Tak čo? Ktorí sú vaši obľúbenci?

PS: A ak treba nadabovať nejakú starú, protivnú babku, tak najvhodnejšia voľba je jednoznačne Eva Landlová! :D
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Späť na Všeobecne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.