Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 13:27:24

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Slovenčina

Slovenčina

Poslaťod stevo12 » Sob 25.12.2010 04:41:32 quicklink

nechcem nič hovoriť, ale správne sa píše dabér = dabingový herec, ktorý dabuje, nie dabluje...

dablér, dublér = dvojník nahrádzajúci herca pri nebezpečných a fyzicky náročných filmových scénach, najčastejšie kaskadér
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Slovenčina

Poslaťod anderson » Sob 25.12.2010 12:35:03 quicklink

Mas pravdu, aj ked neviem kde to bolo uvedene. Kazdopadne opravil som do slovenciny nazvy sekcii a podsekcii, ak sa este niekde vyskytuje nespisovny vyraz, prosim nahlasit. Osobne mam problem s nazvom sekcie MIMO MISU, ale povedzme, ze ako "slang" to moze byt.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Slovenčina

Poslaťod Papo » Sob 25.12.2010 18:42:15 quicklink

palg píše:nechcem nič hovoriť, ale správne sa píše dabér = dabingový herec, ktorý dabuje, nie dabluje...

dablér, dublér = dvojník nahrádzajúci herca pri nebezpečných a fyzicky náročných filmových scénach, najčastejšie kaskadér

Ďakujem Palgovi za vysvetlenie pojmov a Andersonovi za opravu nespisovných pojmov. To dabér som uvádzal v príspevkoch ja, pretože som sa v minulosti mnohokrát stretol v témach o dabingu s pojmom dabér (namiesto dablér), ktoré sa privlastňovalo hercom - dablérom. Tak som si to neako zaužíval a začal som to aj ja používať v domnení, že je to správne. Tak mi to prosím prepáčte páni a vopred sa ospravedlňujem. Budem sa snažiť nesprávný termín znova v príspevkoch opraviť, pokiaľ ešte nie je. ;) :oops:
Obrázok užívateľa
Papo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Pon 20.12.2010 16:07:28
Bydlisko: Trenčianske Teplice, SR

Re: Slovenčina

Poslaťod Piri » Str 20.7.2011 03:02:01 quicklink

obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava


Späť na Všeobecne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.