Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 14:20:05

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Dabingová kríza

Dabingová kríza

Poslaťod stevo12 » Sob 23.8.2014 13:48:14 quicklink

Neviem či ste si na webe všimli túto stránku, no keďže som tu nikde nevidel odkaz na ňu, tak ho sem hodím ja. (http://slovenskydabing.webnode.sk/). Myslím, že táto stránka stojí za povšimnnutie, ak už pre nič tak aspoň pre trpký úsmev nad tým, že dabingová kríza trvá už tretím rokom, a že na začiatku bolo dohromady 124 dabérov a dnes ich pravdepodobne spočítate na prstoch dvoch rúk. Môžeme však byť aj radi, že sa to týka iba jednej televízie (tej najbohatšej, ktorú ale tak postila hospodárska kríza, že musela znížiť ceny za slučku) a nie všetkých, tak ako v ČR. :|
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Dabingová kríza

Poslaťod Piri » Str 27.8.2014 22:34:31 quicklink

to je uz stare, myslim, ze sme to uz aj zdielali...

ale stale plati to, co som uz davnejsie napisal, herci maju mat svoju organizaciu, ktora by naplnovala ich potreby a kvalitu slovenskeho dabingu, napokon maju svoju herecku asociaciu, takze ta by mala fachcit. aj toto co robime my, by si vlastne oni mali sami robit, ale aj nasa cinnost im pomaly prekaza, kedze ludia maju slobodnu moznost kritizovat ich vyrobu, niekedy to vyzera, ako keby si dabing robili pre seba a nie pre ludi :) aj divadelni herci by boli nahrani, keby nemali divakov, tych nevzdelanych amaterov, potom by nemali ani svoju pracu a divadla by zanikli...

vid:
- viewtopic.php?p=7009#p7009
- viewtopic.php?p=7017#p7017
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava


Späť na Všeobecne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.