Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 19:27:21

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Re: Jason Statham

Re: Jason Statham

Poslaťod mato46 » Str 24.9.2014 08:48:39 quicklink

Táto téma bola presunutá zo sekcie herci a ich dabéri a má slúžiť, ako diskusia o tom, kto a prečo by mal byť dvorný dabér a taktiež , aj ako diskusia o dabingových štúdiach, obsadzovaní hercov (aj na Jasona Stathama) atd. - PeterSD


Ja súhlasím s Hurvinom, nakoľko Hasona už nikdy v dabingu počuť nebudeme, tak neviem či tá anketa má vôbec zmysel...
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Jason Statham

Poslaťod Dado » Str 24.9.2014 13:06:15 quicklink

Ja by som s ním súhlasil tiež, keby boli tieto naše hlasovania naozaj smerodajné aj v prípade samotnej tvorby dabingu. No ako som už spomínal vyššie, je to viac-menej len názor ľudí, ktorí sa angažujú na fóre a dabingoví režiséri si aj tak zvolia obsadenie po svojom. Preto si myslím, že z tohto uhla pohľadu má táto anketa určite zmysel.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Jason Statham

Poslaťod PeterSD » Str 24.9.2014 15:24:29 quicklink

Ako sa to vezme. Na jednej strane máte pravdu, no na druhej sa tvorcovia obracajú na nás s nejakými vecami (najmä na FB stránke), takže nie je vylúčené, že sledujú aj naše fórum. Určite si ho pozrú a na základe toho už dosadzujú hercov buď podľa seba alebo sa priklonia k info na fóre. Aj my sme sa snažili a aj snažíme komunikovať so štúdiami, no viete, nie každý má rád, keď sa mu kecá do práce. Takže treba veriť a dúfať. ;)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Jason Statham

Poslaťod Dado » Str 24.9.2014 16:12:22 quicklink

To, že dabingoví herci a tvorcovia na fórum občas prídu, je myslím jasná vec, inou témou je však už to, či sa naozaj aspoň trochu inšpirujú našimi názormi, alebo ich ignorujú či dokonca berú len ako výkriky nejakých amatérov. Pretože je mnoho prípadov z poslednej doby, kedy dabingové obsadenie vyznieva skôr ako vysmievanie sa tu prítomným návrhom a vyznačeným dvorným dabérom pri jednotlivých hercoch a nie ako ochota vyhovieť, či aspoň aspoň popremýšľať nad názorom toho mizivého percenta fanúšikov, ktorí sa k tomu, že majú radi dabing, ochotne hlásia aj na internete, kde sa obyčajne na celé dabovanie hádže len špina.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Jason Statham

Poslaťod anderson » Str 24.9.2014 16:55:11 quicklink

Vyjadrenia typu "Hason už nikdy dabovať nebude" by som si láskavo odpustil. Pokiaľ dotyčný nie je veštec alebo prorok. Na druhej strane pre mňa Hason nie je na Stathama kľúčovým dabérom. Tým je jednoznačne Maštalír a hoci proti Krajčovi absolútne nič nemám, zaujímalo by ma prečo Maštalíra nikto na Stathama neobsadzuje. Dabér je to výborný, stále aktívny, v zahraničí odcestovaný nie je, zdravie mu tiež slúži, tak prečo je to teda problém ???
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Jason Statham

Poslaťod PeterSD » Str 24.9.2014 17:31:32 quicklink

Dado513 píše:To, že dabingoví herci a tvorcovia na fórum občas prídu, je myslím jasná vec, inou témou je však už to, či sa naozaj aspoň trochu inšpirujú našimi názormi, alebo ich ignorujú či dokonca berú len ako výkriky nejakých amatérov. Pretože je mnoho prípadov z poslednej doby, kedy dabingové obsadenie vyznieva skôr ako vysmievanie sa tu prítomným návrhom a vyznačeným dvorným dabérom pri jednotlivých hercoch a nie ako ochota vyhovieť, či aspoň aspoň popremýšľať nad názorom toho mizivého percenta fanúšikov, ktorí sa k tomu, že majú radi dabing, ochotne hlásia aj na internete, kde sa obyčajne na celé dabovanie hádže len špina.


Jasné, že si tvorcovia pozrú aj názory na fóre. Ale zase nie všetci. Je to individuálne. Ako som vravel, buď sa riadia podľa seba alebo sa priklonia k názorom. Nedávno nás aj oslovili, čo sa týka obsadenia nových postáv vo filme Hobbit. Takže si myslím, že aj to je dôkaz toho, že štúdia sledujú či už FB stránku alebo DF stránku. Ono pomaly, ale isto budú štúdia s nami spolupracovať časom viac, ako doposiaľ. Preto by nebolo zlé byť čo najaktívnejší vo všetkých smeroch.

anderson píše:Vyjadrenia typu "Hason už nikdy dabovať nebude" by som si láskavo odpustil. Pokiaľ dotyčný nie je veštec alebo prorok. Na druhej strane pre mňa Hason nie je na Stathama kľúčovým dabérom. Tým je jednoznačne Maštalír a hoci proti Krajčovi absolútne nič nemám, zaujímalo by ma prečo Maštalíra nikto na Stathama neobsadzuje. Dabér je to výborný, stále aktívny, v zahraničí odcestovaný nie je, zdravie mu tiež slúži, tak prečo je to teda problém ???


S týmto súhlasím. Hason určite nebude doživotne mimo. Minimálne, čo sa týka herectva. Či sa vráti do dabingu, to nikto netuší. Keď sa Janko Kroner z toho pomaly dostal a dostáva, dokáže to aj Hason.
Maštalír by bol tiež zaujímavá voľba. Ale ťažko povedať, či ho niekto aj obsadí. Možno si túto tému niekto všimne a časom ho obsadí. ;)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Jason Statham

Poslaťod mato46 » Str 24.9.2014 17:50:40 quicklink

http://www.pluska.sk/soubiznis/domaci-s ... o-mne.html

Dával som tento odkaz aj do témy Emanuel Hason, tak neviem či ste si ho prečítali. Jednoznačne odporúčam.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Jason Statham

Poslaťod Dado » Str 24.9.2014 17:52:37 quicklink

Určite nie všetci, ale istotne medzi nich patria aj takí, ktorých práca tu bola (a určite právom) kritizovaná. Napriek tomu tu nikde nevidím ich snahu o nápravu, reakciu na výčitky smerujúce k nim alebo aspoň nejakú spätnú väzbu. Skrátka nič. To potom človek začína veľmi pochybovať o tom, že jeho názory a poznatky, ktoré zdieľa na tomto fóre, majú pre tvorcov dabingu nejakú cenu. Čo sa týka toho Hobita, znie to pekne, no na tom dabingu pracuje Daniela. To je jediná dabingová spoločnosť na Slovensku, s ktorou sa môže fanúšik dabingu spojiť, zistiť o jej práci viac, spýtať sa niečo jej zamestnancov. Drvivá väčšina dabingových štúdií však nemá ani len vlastnú webovú stránku a obyčajný smrteľník sa k akýmkoľvek informáciám o nich nemá šancu dostať. Presne tieto štúdiá a tým pádom aj ich zamestnancov som mal na mysli.

Inak, nedala by sa náhodou pre túto diskusiu vytvoriť nová téma napríklad v kategórii "Všeobecné" a všetky doterajšie príspevky presunúť tam? To aby sme sa vyhli hromade off-topic príspevkov.

No a k tomu, že Maštalíra možno niekto obsadí. Z mojej aj andersonovej strany už na fóre bolo x-krát bolo spomínané, aké kvalitné je spojenie Maštalír-Statham, rovnako tak aj dôvody tohto názoru. A aj tak sme sa nedočkali obnovenia tohto skvelého spojenia, aj keď na to príležitostí bolo viac než dosť.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Jason Statham

Poslaťod mato46 » Str 24.9.2014 18:20:22 quicklink

Pár dni dozadu som našiel na nete rozhovor s Bohumilom Martinákom, neviem kedy bol robený, ale okrem iného sa tam píše, že súkromné TV (neviem či obe alebo len jedna, to nepovedal) tlačia na dabingové štúdia až tak, že dabing, vrátane post-produkcie musí byť hotový za 2 dni, takže to asi nie je veľmi sranda. Aj sám priznal, že tým pádom ide kvalita dabingu dolu oproti minulosti. Ja sa potom ale pýtam, prečo naše slávne televízie nevysielajú filmy rovno so simultánnym dabingom, kde by všetky postavy nadaboval jeden človek. :roll:
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31


Späť na Všeobecne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.