Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:38:15

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Ankety

Ankety

Poslaťod Dado » Pia 26.9.2014 20:34:09 quicklink

Vzhľadom na to, že sa k zákazu ankiet nemôžeme vyjadriť priamo v téme, ktorá informuje o zákaze (čo je podľa mňa nezmysel), rozhodol som sa ozvať takto, pretože z mojej strany sa tento krok rozhodne s pochopením nestretol, i keby mi za to niekto poďakoval aj stokrát. Mohol som síce svoje výhrady zaslať "príslušným orgánom" súkromnou poštou, no myslím, že nie som jediný, kto má chuť sa k tomu vyjadriť.

Takže v prvom rade, aký je skutočný dôvod zrušenia ankiet? Pretože ten argument o nejakých čisto informatívnych účelov mi príde ako dosť chabý, keďže mnohé témy boli aktualizované naposledy pred mesiacmi až rokmi, takže až takú informačnú hodnotu bohužiaľ nemajú a myslím, že práve ankety a žiadosti o ne pomohli aktualizovať nejeden profil zahraničného herca, o ktorý by inak nikto ani nezakopol. Na českom dabingfóre niečo podobné funguje normálne a u nás sa to má zrušiť ešte skôr, ako sa to vôbec rozbehne? Spôsobuje to niekomu problém pri aktualizácii stránky alebo obťažuje snáď niekoho, keď členovia fóra, ktorí pravidelne svojimi príspevkami dopĺňajú informácie o dabingu a zvyšujú tak informačnú úroveň fóra, v normálnej ankete odhlasujú, kto je podľa nich najvhodnejším dabérom daného herca? Aký je s tým preboha problém? Veď aj tieto ankety a ich výsledky sú vlastne informatívnym zdrojom pre dabingových tvorcov, ktorí občas možno fórum navštívia a môžu sa tak nimi inšpirovať, ale aj nemusia. Zároveň, aj keď fórum neriadim, som toho názoru, že ankety sú výborným spestrením a možno aj lákadlom pre ďalších užívateľov. Ale ako myslíte, pokiaľ to vadí VÄČŠINE, pokojne zruším všetky mnou začaté ankety, ktoré stále prebiehajú, a výsledky tých ukončených anulujem.

Druhá vec (ktorú som už čiastočne načrtol vyššie) je, že absolútne nechápem systém, na základe ktorého sa tu vyberajú veci, ktoré sa budú riešiť. Nespomínam to prvý krát, fórum má omnoho väčšie nedostatky (mnohí ľudia, ktorí vytvorili kopu tém, sem dnes chodia minimálne alebo vôbec a s tým sú spojené desiatky profilov filmov, seriálov, hercov a dabérov, ktoré neboli aktualizované aj roky), no namiesto toho je iniciatíva smerovaná na to, aby boli zakázané ankety, ktoré nikomu nevadia, ba naopak, myslím, že mnohí si ich obľúbili. Čo chcem povedať je, že by som veľmi rád vedel, prečo sa neriešia omnoho dôležitejšie a väčšie problémy. Poviem to teraz na rovinu, pokiaľ je jediným problémom v tomto smere to, že sa niekomu nechce dopĺňať témy, ktoré vytvoril niekto iný, alebo že admini aj moderátori (aj keď je ich tu dokopy 8) nemajú čas na to, aby občas prešli nejaké témy a aktualizovali ich, bez problémov by som s tým pomohol, bohato by mi postačila právomoc upravovať témy a nepotreboval by som mať preto meno zafarbené na červeno, modro, zeleno alebo neviem ako. V prvom rade mi ide o to, aby to tu malo nejakú úroveň (predovšetkým tú informačnú, ktorá je tak obľúbená pri zdôvodňovaní nezmyselných zákazov), veď keby to tak nebolo, moje pôsobenie by sa tu, podobne ako pôsobenie mnohých, ktorí vyzerali, že sa stanú významnými oporami celého fóra, skončilo už dávno. Pokiaľ sa to však bude uberať takým spôsobom, ako sa to v poslednom čase uberá, neviem, či vôbec bude mať nejaký zmysel snažiť pomáhať v rozvoji fóra.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Ankety

Poslaťod stevo12 » Sob 27.9.2014 12:02:00 quicklink

Zrušenie ankiet nie je veľmi múdry krok. V niektorých prípadoch sú síce zbytočné napr. pri hercoch kde sú výsledky ankety známe už pred ňou (Keanu Reeves, Denzel Washington, Nicolas Cage) alebo pri hercoch, ktorých pozná málokto a majú minimum dabérov (John Cena). Ale sú herci, pri ktorých mi anketa dosť pomohla s číslovaním (Willem Dafoe, Owen Wilson).
Ohľadom updateovania profilov zahraničných hercov súhlasím s Dadom. Nepochopím, ako môže niekto, kto je tu každý druhý deň mať také zanedbané profily, ktoré boli updatnuté niekedy pred tromi rokmi.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Ankety

Poslaťod Piri » Sob 27.9.2014 12:59:24 quicklink

DF je v utlmovom rezime. Uz som to spominal viackrat v roznych prispevkoch. Neplanujeme ziadne zmeny ani nic menit. Ankety su zbytocne a poradie je rovnako bezpredmetne, kedze hlasuje iba par ludi.

Nezufajte, uzijete si dostatok hodnoteni, komentarov a diskusie v novom systeme, len musite byt trpezlivi :)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Ankety

Poslaťod mato46 » Sob 27.9.2014 14:23:02 quicklink

V útlmovom režime? No, pravdu poviem, zažil som už zopár diskusných fór v útlmovom režime a žiadne z nich sa z neho nedostalo, nakoniec ich aj tak zrušili... a môžeš aspoň nám neznalým povedať, že na čo (koho) vlastne čakáme aby sme sa z toho útlmu dostali?
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Ankety

Poslaťod Piri » Sob 27.9.2014 14:51:41 quicklink

mato46 píše:V útlmovom režime? No, pravdu poviem, zažil som už zopár diskusných fór v útlmovom režime a žiadne z nich sa z neho nedostalo, nakoniec ich aj tak zrušili... a môžeš aspoň nám neznalým povedať, že na čo (koho) vlastne čakáme aby sme sa z toho útlmu dostali?


mozes si tipnut, naco asi cakame :) kym sa nespravi a nedoladi vhodny system pre nasu potrebu a neprepisu sa vsetky potrebne udaje. presuvat a programovat nove veci nie je otazkou par dni. ale ak chces prispiet a urychlit cas, nemam proti tomu nic, daj mi vediet a nieco ti uz najdeme :D

forum sa bude rusit, ale domenu si asi ponechame a presmerujeme ju na novu.

novy web bude na adrese www.sddb.sk, ktoru pochopitelne mame uz zaregistrovanu.

spustenie planujeme v januari 2015, aby sme mali pekny okruhly datum, ak tomu nebudu branit technicke a prakticke problemy, ktorych nie je malo :)

chystame okrem toho este jeden prezentacny web.

to je zatial asi vsetko, co mozem k tomu povedat...

P.S. utlmovy rezim sa tyka len zmien priamo na DF alebo jeho pravidiel. samozrejme, kazdy moze stale diskutovat a pridavat nove veci. az ked dojde k migracii, tak DF bude iba na citanie. potom, ked bude vsetko v poriadku, DF definitivne vypneme. takze nik ti nebrani v aktivite na DF ;)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Ankety

Poslaťod Hurvino » Sob 27.9.2014 16:02:09 quicklink

stevo12 píše:Ale sú herci, pri ktorých mi anketa dosť pomohla s číslovaním...


Rozmohla se tady mánie číslování. Osobně nemám proti tomu nic, pokud je pozice jednoznačná. Pokud vzejde z ankety, kde hlasuje 5 lidí, tak mám jisté obavy o výpovědní hodnotě takové ankety a tudíž jakéhosi číslování.
Myslím, že výpovědní hodnotu má zejména počet rolí, které daný dabér daboval u herce, i když to samo o sobě taky nemusí nic znamenat, pokud v profilu herce nebudou obsáhnuty VŠECHNY role, které byly dabovány. Takhle jsou v profilu jen ty, které někdo někde zachytil.
No a vrcholem mánie číslování je, když v profilu, kterého daboval jenom jeden dabér, je daný dabér s číslem 1. :lol: :D Tam budu číslo mazat, když na takový případ narazím. Pokud se tam bude číslo opakovaně objevovat, téma zamknu. ;)
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Ankety

Poslaťod Dado » Pon 29.9.2014 14:39:57 quicklink

Tak to, že ankety by mali mať nejaké pravidlá a serióznosť, je už samozrejme iná téma. S tým samozrejme súhlasím, pripadá mi nezmyselné trebárs spúšťať anketu, v ktorej sú dvaja dabéri a každý z nich nadaboval daného herca v jednom filme.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Ankety

Poslaťod PeterSD » Pon 29.9.2014 16:52:47 quicklink

Pripájam sa k názorom. Chcel by som týmto poukázať na užívateľa Patrik18, ktorý to robí neustále a je tým priam posadnutý. Preto by som vás chcel poprosiť, ak vás vyzve, aby ste vytvorili anketu alebo, aby ste vyjadrili svoj názor a pod. veci, ktoré píše, ignorujte to. Ďakujem.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Ankety

Poslaťod Michaela » Ned 12.10.2014 14:12:48 quicklink

v útlumovém režimu ? tak já bych řekla, že v tom jste od provopočátku, ještě jste z něj nevyšli a troufám si říci, že ani nevyjdete :D good luck :)
:)
Obrázok užívateľa
Michaela
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Sob 16.4.2011 03:26:09

Re: Ankety

Poslaťod Hurvino » Ned 12.10.2014 15:16:22 quicklink

Já jsem, naopak, přesvědčen o opaku. Za tak malou chvíli existence se to posunulo hodně dál, než u nás. Ale přání je otcem myšlenky, že? Tak někdy si bez emocí těžko přiznat progres. :)
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09


Späť na Všeobecne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.