Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 00:26:37

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Herní dabing – kam s ním?

Herní dabing – kam s ním?

Poslaťod KOMZA » Uto 29.6.2021 22:38:35 quicklink

Zdravíčko, měla bych tu pár obsazení slovenských dabingů ve hrách. Je mi jasné, že by tu vyloženě kategorie na hry neměla takový smysl jako na českém fóru, nicméně co jsem to tu proklikávala, není zde žádná "volná" sekce, kam bych mohla témata založit.

Kam tedy s těmito tématy, tady u vás?
KOMZA
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pia 14.12.2018 21:04:08
Bydlisko: Praha

Re: Herní dabing – kam s ním?

Poslaťod PeterSD » Štv 1.7.2021 12:50:14 quicklink

Ahoj, vytvoríme novú tému v tejto sekcii: https://www.dabingforum.sk/viewforum.php?f=125

kde sa budú môcť pridávať aj dabingy hier.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Herní dabing – kam s ním?

Poslaťod KOMZA » Štv 1.7.2021 23:55:31 quicklink

Super, díky. Přesně tam jsem to nějak čekala, ostatně stejně to máme i na českém fóru. Pokud by to bylo možné, ráda bych tam založila i nějaké souhrnné téma, respektive seznam všech dabingů, protože u něčeho obsazení zkrátka nezjistím, ale ráda bych, aby o tom byl nějaký přehled.
KOMZA
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pia 14.12.2018 21:04:08
Bydlisko: Praha

Re: Herní dabing – kam s ním?

Poslaťod Piri » Pia 2.7.2021 01:16:02 quicklink

Kludne nam to vsetko posli na email slovakdabing@gmail.com a my to spracujeme. Prispevky potom priradime na tvoj nick.

Nove forum:
https://www.dabingforum.sk/viewforum.php?f=211

Ano, mozeme dat este vseobecnu temu, kde bude cisto iba index s nazvami hier, ktore maju dabing, ale nemusia tu mat profil a ani nemusi byt zname ich obsadenie. Nieco ako je toto.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Herní dabing – kam s ním?

Poslaťod KOMZA » Pia 2.7.2021 10:47:01 quicklink

Díky. Nějaká obsazení mám, ale většina zůstane zkrátka neznámá, s tím počítám. Ale co mám, to sem postupně doplním.
KOMZA
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pia 14.12.2018 21:04:08
Bydlisko: Praha

Re: Herní dabing – kam s ním?

Poslaťod KOMZA » Sob 3.7.2021 21:23:36 quicklink

Ještě budu chvíli otravovat, pardon... Směřování odkazů na Sector.sk často nepůjde, minimálně ne u toho, co mám a mohu doplnit, ty hry tam prostě nejsou. Navrhuji místo toho Databázi her. A popravdě bych ocenila, kdyby se info o vydavateli uvádělo, aby to zkrátka někde bylo na očích, protože se to dohledává docela složitě, ale pokud ne, tak to samozřejmě beru, napíšu si to k sobě.

A ten rok v názvu – má se jednat o vydání hry jako takové, nebo o její vydání ve slovenské verzi? (Mám pocit, že se bude v některých případech lišit, tak se pro jistotu ptám)
Názov témy dajte pôvodný názov hry aj s rokom vydania, ak má aj slovenský názov, tak aj ten oddelený lomkou.
KOMZA
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pia 14.12.2018 21:04:08
Bydlisko: Praha

Re: Herní dabing – kam s ním?

Poslaťod cyberon » Str 11.8.2021 21:02:37 quicklink

Môžem tam pridať aj amatérsky dabing hier?
Obrázok užívateľa
cyberon
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 30.10.2011 23:30:03

Re: Herní dabing – kam s ním?

Poslaťod KOMZA » Str 8.9.2021 21:48:03 quicklink

U nás na fóru se v herní sekci řídíme tím, zda byl dabing i přes absenci profesionálních herců oficiální, tedy přímo od tvůrců hry (Dex, Hobo: Tough Life, většina starších her a tak podobně + u slovenských herních dabingů lze těžko dokazovat profesionalitu, když nějakou žádné informace). Pokud ne, jsou takové počiny řazeny mezi amatérské dabingy, ale nevím, jak tady samozřejmě. Ale osobně si myslím, že by to mělo být nějak rozděleno.
KOMZA
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pia 14.12.2018 21:04:08
Bydlisko: Praha


Späť na Otázky a odpovede

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.