Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 08:23:04

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Pulp Fiction

Pulp Fiction

Poslaťod kasch » Pia 1.6.2012 22:38:56 quicklink

má tento film slovenský dabing?
kasch
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Uto 8.5.2012 20:33:16

Re: Pulp Fiction

Poslaťod anderson » Pia 1.6.2012 22:48:01 quicklink

kasch píše:má tento film slovenský dabing?


Nemá a azda ani mať nebude. Som zvyknutý na český dabing, ktorý je totálna klasika.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pulp Fiction

Poslaťod kasch » Pia 1.6.2012 22:50:09 quicklink

anderson píše:
kasch píše:má tento film slovenský dabing?


Nemá a azda ani mať nebude. Som zvyknutý na český dabing, ktorý je totálna klasika.


prečo odsudzuješ dabing, ktorý ešte ani (údajne) neexistuje? na lepšie veci sa rýchlo zvyká, ak by bol teda prípadne slovenský dabing lepší
kasch
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Uto 8.5.2012 20:33:16

Re: Pulp Fiction

Poslaťod anderson » Pia 1.6.2012 22:59:06 quicklink

kasch píše:
anderson píše:
kasch píše:má tento film slovenský dabing?


Nemá a azda ani mať nebude. Som zvyknutý na český dabing, ktorý je totálna klasika.


prečo odsudzuješ dabing, ktorý ešte ani (údajne) neexistuje? na lepšie veci sa rýchlo zvyká, ak by bol teda prípadne slovenský dabing lepší


Nič neodsudzujem. Je to môj názor. 8-) Dabovať do slovenčiny by sa mali iné veci, nie klasika, ktorá navyše u nás bola vždy v češtine uvádzaná. Je to podobné ako keby sa niekto podujal predabovať STEP BY STEP, ku ktorému je tu napísané rôzne alternatívne slovenské obsadenie. Pýtam sa NAČO také plytvanie ???
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pulp Fiction

Poslaťod ladno » Pia 1.6.2012 23:28:32 quicklink

anderson píše:Nič neodsudzujem. Je to môj názor. 8-) Dabovať do slovenčiny by sa mali iné veci, nie klasika, ktorá navyše u nás bola vždy v češtine uvádzaná. Je to podobné ako keby sa niekto podujal predabovať STEP BY STEP, ku ktorému je tu napísané rôzne alternatívne slovenské obsadenie. Pýtam sa NAČO také plytvanie ???

Dabing k seriálu Krok za krokom je napísaný v rámci zábavy v sekcii Nenadabované filmy. O nič nešlo, iba sa dotyčná osoba spýtala, ako by sme obsadili seriál, keby sme ho už mali v slovenčine. Rovnako, ako som to urobil i ja pri Simpsonovcoch v rovnakej sekcii. Čo sa týka Pulp Fiction, ja by som ho napríklad v slovenčine uvítal, ale asi nie teraz, v tejto dobe. Nie preto, lebo by som bol zvyknutý na češtinu (takmer vždy sa dá urobiť lepší dabing), avšak pri dnešnom štýle dabovania by z toho bolo pravdepodobne fiasko (možno pod vedením Martináka alebo Tomečka, ktorí i dnes držia slušnú úroveň).

Máš však pravdu v tom, že pokiaľ by sa dabing rozhodla vyrobiť Markíza, bolo by to vyhodenie peňazí do vetra.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Pulp Fiction

Poslaťod kasch » Sob 2.6.2012 08:20:47 quicklink

anderson píše:Nič neodsudzujem. Je to môj názor. 8-) Dabovať do slovenčiny by sa mali iné veci, nie klasika, ktorá navyše u nás bola vždy v češtine uvádzaná. Je to podobné ako keby sa niekto podujal predabovať STEP BY STEP, ku ktorému je tu napísané rôzne alternatívne slovenské obsadenie. Pýtam sa NAČO také plytvanie ???


no neviem, prepáč, ale napísať, že niečo bude na h*vno bez toho, aby si to počul/videl, inak nazvať neviem. Takým postojom by nikdy žiaden dabing nevznikol, každý by povedal, že originál je klasika tak načo robiť dabing ;) Tak napr pre mňa CZ dabing vôbec nie je klasika, videla som ho raz a nepáčil sa mi. Pozerám ten film len v angličtine, na SK dabing som sa pýtala zo zvedavosti, či vôbec jestvuje a ak áno, tak by som ho rada vidieť a posúdiť ako vyšiel/nevyšiel.
kasch
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Uto 8.5.2012 20:33:16

Re: Pulp Fiction

Poslaťod anderson » Sob 2.6.2012 23:57:49 quicklink

kasch píše:... no neviem, prepáč, ale napísať, že niečo bude na h*vno bez toho, aby si to počul/videl, inak nazvať neviem.


Ja by som ťa poprosil aby si si nabudúce odpustila prisudzovať mi primitívne výroky, ktoré som nepovedal. ;)
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Otázky a odpovede

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.