Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 22:15:17

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Film Čokoláda s českým dabingom

Film Čokoláda s českým dabingom

Poslaťod marylinst37 » Pon 5.1.2015 23:28:24 quicklink

Zaujímalo by ma, prečo na STV1 dávajú Čokoládu s českým dabingom, hoci existuje skvelý slovenský dabing...
I keď voči českému dabingu ako takému určite nemám námietky, pri tomto filme ma ruší - slovenský je oveľa jemnejší, precítenejší, ....
marylinst37
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 5.1.2015 23:18:45

Re: Film Čokoláda s českým dabingom

Poslaťod anderson » Pon 5.1.2015 23:42:33 quicklink

Netuším, tento film som na STV nikdy nesledoval. Ale tipnem si, že ho ako prvá vysielala STV ešte za Rybníčka. Vtedy používali české dabingy k americkým kinohitom veľmi často. Tento dabing od SPI ale nie je zlý a keď tak pozerám na obsadenie dabingu od Markízy, tak buďme radi, že nás STV ušetrila od spojenia Depp - Szabó.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Film Čokoláda s českým dabingom

Poslaťod ladno » Uto 6.1.2015 18:56:07 quicklink

anderson píše:Netuším, tento film som na STV nikdy nesledoval. Ale tipnem si, že ho ako prvá vysielala STV ešte za Rybníčka. Vtedy používali české dabingy k americkým kinohitom veľmi často. Tento dabing od SPI ale nie je zlý a keď tak pozerám na obsadenie dabingu od Markízy, tak buďme radi, že nás STV ušetrila od spojenia Depp - Szabó.

To nebuďme radi, anderson - pochopil som to tak, že si ten dabing nepočul, čo je aj vidno, pretože v tomto filme je Dušan Szabó skutočne výbornou voľbou. Aj ja mám Stana Krála radšej vo všetkých hereckých polohách na Deppa, ale tu podal Szabó skvelý výkon a nijak hlasovo nerušil, hoci som sám z toho bol prekvapený. Navyše celý dabing patrí k mojim najobľúbenejším - jednak s extrémne skvalými spojeniami, jednak vynikajúcim prekladom a dialógmi a v neposlednom rade tiež už spomenutou jemnosťou a precítenosťou; čím slovenskí tvorcovia podľa mňa demonštrovali, ako má vyzerať vynikajúci dabing.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Film Čokoláda s českým dabingom

Poslaťod anderson » Uto 6.1.2015 19:08:44 quicklink

Mne určité kombinácie vadia. Szabó a Depp to je pre mňa niečo podobné ako Szabó a Statham. Pritom proti Szabóovi absolútne nič nemám. Je to výborný dabér. Ale nie univerzálny. A stačilo mi počuť jeho verziu Pirátov z karibiku a zodpovedne môžem prehlásiť: NIKDY VIAC.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Film Čokoláda s českým dabingom

Poslaťod ladno » Str 7.1.2015 00:22:26 quicklink

anderson píše:Mne určité kombinácie vadia. Szabó a Depp to je pre mňa niečo podobné ako Szabó a Statham. Pritom proti Szabóovi absolútne nič nemám. Je to výborný dabér. Ale nie univerzálny. A stačilo mi počuť jeho verziu Pirátov z karibiku a zodpovedne môžem prehlásiť: NIKDY VIAC.

Myslím, že sa zhodneme v tom, že Dušan Szabó je obsadzovaný dosť veľa a podľa mňa v mnohých prípadoch veľmi nevhodne, ako napríklad spomínaný Szabó a Statham - to je skutočne otrasná kombinácia, bohužiaľ nie jediná. Vidím ho obsadeného dosť nevhodne v priveľa dabingoch, najmä v tých novších markizáckych, kde dabuje kdekoho. Ja osobne ho neviem predýchať v kombinácii s Russelom Crowom - snažil som sa aj pri Noe, ale proste naňho mi nesedí z nijakého uhla, napriek tomu, že dabér je to excelentný.
Pokiaľ by si si ale chcel to spojenie v Čokoláde vypočuť, môžem skúsiť zostrihať krátku ukážku a hodiť ju na internet. :) Ja som ho počul v Pirátoch z Karibiku (hoci si to pamätám len veľmi matne) a tam to bolo dosť odveci, v Čokoláde to však aspoň mňa vôbec neruší.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Film Čokoláda s českým dabingom

Poslaťod kubikdulik » Sob 28.2.2015 17:35:27 quicklink

Myslím si, že RTVS má z minulosti nějaké dabingy od SPI. Tenhle brněnský dabing považuji za maximálně kvalitní se skvělou Stanislavou Jachnickou a nechápu, proč vznikl dabing pro Novu (ale to sem nepatří). Zbývá už jen tedy čekat, až nakoupí práva Markíza, ale ta nám bohužel titulky ušmikne...
kubikdulik
100+
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Pia 14.9.2012 10:27:46


Späť na Otázky a odpovede

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.