Aktuálny čas je Uto 14.7.2020 23:47:51

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 2700! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

TVORBA SLOVENSKÉHO DABINGU - ČO, KDE, KEDY, AKO, PREČO

Re: TVORBA SLOVENSKÉHO DABINGU - ČO, KDE, KEDY, AKO, PREČO

Poslaťod ladno » Štv 26.3.2015 00:28:35

Daber píše:Vezmem to teda od začiatku...
D. Kinski

Fúha, ďakujem za obsiahlu odpoveď. Musím tiež povedať, že súhlasím s väčšinou prezentovaných názorov - máme teda evidentne podobný názor na obsadzovanie i na poňatie dabingu ako umeleckej disciplíny - tak ako sa herec vžíva do svojej postavy na javisku by sa mal vžiť aj do hercovej role v dabingu, určite sa nedá dabovať iba čisto technicky (resp. dá, ale nemožno potom hovoriť o kvalitnom dabingu). Mám rovnaký názor aj na spätých dabérov - je škoda, že na Slovensku sa takýto trend veľmi nevedie, resp. vedie pre každú televíziu rozdielne (Meryl Streep - Ľudmila Mandžárová [Markíza], Zdena Studenková [JOJ], Nicolas Cage - Marek Majeský [Markíza], Martin Kaprálik [JOJ] a pod.). Každopádne ďakujem za ozrejmenie celého procesu. ;)
ladno
100+

Poslaťod Dado » Štv 26.3.2015 00:34:48

DJRoccoiNc píše:S tými anketami to skúsim prediskutovať s kolegami, no nič ti nesľubujem.

Vďaka. :)

A len aby náhodou nedošlo k nedorozumeniu, osobne som toho názoru, že diskusie by mali rozhodne prebiehať na Facebooku. Je to omnoho rýchlejší a praktickejší spôsob komunikácie nielen s tvorcami, ale aj medzi sebou. Len by som preferoval tvorbu tých ankiet kvôli ich objektívnej výpovednej hodnote, pričom by na ne trebárs smeroval odkaz zverejnený na FB, pod ktorým by ľudia mohli o predmete ankety spokojne diskutovať.
Dado
Moderátor

Poslaťod PeterSD » Štv 26.3.2015 00:52:05

Dado513 píše:
DJRoccoiNc píše:S tými anketami to skúsim prediskutovať s kolegami, no nič ti nesľubujem.

Vďaka. :)

A len aby náhodou nedošlo k nedorozumeniu, osobne som toho názoru, že diskusie by mali rozhodne prebiehať na Facebooku. Je to omnoho rýchlejší a praktickejší spôsob komunikácie nielen s tvorcami, ale aj medzi sebou. Len by som preferoval tvorbu tých ankiet kvôli ich objektívnej výpovednej hodnote, pričom by na ne trebárs smeroval odkaz zverejnený na FB, pod ktorým by ľudia mohli o predmete ankety spokojne diskutovať.

Budem brať do úvahy pri debate s kolegami aj to.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár
PeterSD
Moderátor

Poslaťod padrick » Štv 26.3.2015 13:41:46

Aj ja by som bol za to, aby sa opäť vrátili ankety.
padrick
300+

Poslaťod PeterSD » Štv 26.3.2015 14:27:59

Ďalšia téma:

Kto by mal dabovať Meryl Streep?

Zatiaľ k Streepovej (podľa ukážky z filmu Blízko od seba, v pôvodnom znení) boli navrhnutí Ľudmila Mandžárová, Zdena Studenková, Tatiana Radeva.
PeterSD
Moderátor

Poslaťod mato46 » Štv 26.3.2015 15:17:01

DJRoccoiNc píše:Kto by mal dabovať Meryl Streep?

Zatiaľ k Streepovej (podľa ukážky z filmu Blízko od seba, v pôvodnom znení) boli navrhnutí Ľudmila Mandžárová, Zdena Studenková, Tatiana Radeva.

U mňa:
1. Zdena Studenková
2. Ľudmila Mandžárová

Hlavne kvôli tomu, že Zdenu Studenkovú nepočuť v dabingoch až tak často.
mato46
500+

Poslaťod PeterSD » Štv 26.3.2015 15:27:20

mato46 píše:U mňa:
1. Zdena Studenková
2. Ľudmila Mandžárová

Hlavne kvôli tomu, že Zdenu Studenkovú nepočuť v dabingoch až tak často.

Pridané na FB.
PeterSD
Moderátor

Poslaťod Hurvino » Štv 26.3.2015 19:38:25

Tady na fóru je pořadí na Meryl Streep určeno a myslím, že je odpovídající.

Protože určujícím pravidlem výběru je dle posledních informací věk, tak Studenkova je od Meryl mladší o 5 let, kdežto Mandžárová jenom o 4 a půl :D (dělám si srandu, samozřejmě).

Myslím, že Zdena Studenková má mladší hlas na svůj věk a tudíž by mohla sedět na mladší Meryl. Zároveň má jemnější hlas a z toho důvodu je tedy Ľudmila Mandžárová dle mého názoru mnohem vhodnější na Meryl Streep nejen současnosti, ale celkově.
(Facebook nemám)
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+

Poslaťod PeterSD » Štv 26.3.2015 19:55:45

Hurvino píše:Tady na fóru je pořadí na Meryl Streep určeno a myslím, že je odpovídající.

Protože určujícím pravidlem výběru je dle posledních informací věk, tak Studenkova je od Meryl mladší o 5 let, kdežto Mandžárová jenom o 4 a půl :D (dělám si srandu, samozřejmě).

Myslím, že Zdena Studenková má mladší hlas na svůj věk a tudíž by mohla sedět na mladší Meryl. Zároveň má jemnější hlas a z toho důvodu je tedy Ľudmila Mandžárová dle mého názoru mnohem vhodnější na Meryl Streep nejen současnosti, ale celkově.
(Facebook nemám)

Bolo to pridané aj na FB.
PeterSD
Moderátor

Poslaťod Daber » Štv 26.3.2015 20:30:45

V tomto charaktere určite a jednozančne Ľudmila Mandžárová. Meryl vo filme stvárňuje ženu, ktorá prežila doslova príšerné detstvo, žila s alkoholikom, neustále kritizuje svoje tri dcéry, navyše má rakovinu, pri živote ju držia už len utišujúce lieky. Dovolím si spomenúť úžasnú a dosť dlhú scénu, kde sa zíde celá rodina po pohrebe otca. Práve tam by sa pani Mandžárová dokonale herecky vyšantila, pretože postava Meryl je tam obzvlásť ironická a má aj zopár skvelých monológov, v ktorých spomína svoje detstvo a manželský život. V českej verzii to bravúrne zvládla Milena Steinmasslová. Vo filme vystupuje aj skvelá herečka Margo Martindale v úlohe Mattie Fay. K nej by sa mi veľmi hodila práve Iveta Kožková, ktorú už dnes akosi v žiadnom dabingu nepočujem. Ak by nebola k dispozícii, tak určite Tatiana Radeva.
Daber

PredchádzajúciĎalší

Späť na Otázky a odpovede

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.