Aktuálny čas je Uto 19.11.2019 02:24:43

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 2700! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

TVORBA SLOVENSKÉHO DABINGU - ČO, KDE, KEDY, AKO, PREČO

Re: TVORBA SLOVENSKÉHO DABINGU - ČO, KDE, KEDY, AKO, PREČO

Poslaťod mato46 » Str 1.4.2015 11:21:05

Tak v prvom rade Demi Moore na tých 52 nevyzerá, čiže ja by som to videl takto:

1. Zuzana Fialová
2. Diana Mórová
mato46
500+

Poslaťod PeterSD » Str 1.4.2015 11:33:48

Pridané na FB.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár
PeterSD
Moderátor

Poslaťod PeterSD » Str 1.4.2015 11:34:43

Chceli by sme týmto poďakovať všetkým, ktorý nám potvrdili spoluprácu, na vylepšení slovenského dabingu.
Predovšetkým by sme chceli poďakovať štúdiám Trigon Production, Enter, Magic Voice, Dimas, Cinetype, DAB-Daniela , Milujem seriály a všetkým hercom, tvorcom, prekladateľom, režisérom a zvukárom, za vzájomnú spoluprácu.
Veríme, že nás bude ešte viac a že spoločnými silami docielime to, že slovenský dabing bude napredovať čoraz viac.

Team Slovenský dabing
PeterSD
Moderátor

Poslaťod PeterSD » Str 1.4.2015 13:29:21

Ďalšia téma na FB:

Nicolas Cage: Aj tento známy herec už prekročil 50ku, no je naďalej herecky aktívny. Kto by ho mal dabovať?

Spomenuté návrhy: Martin Kaprálik, Marek Majeský, Boris Farkaš, Michal Gučík, Jozef Vajda, Ján Kroner
PeterSD
Moderátor

Poslaťod Dado » Str 1.4.2015 14:49:52

V tomto prípade som určite za Mareka Majeského, ako alternatívu beriem Martina Kaprálika. Spomínam si však aj na 1. dabing filmu 60 sekúnd a ani Michal Gučík nebol podľa mňa zlou voľbou.

Mimochodom, neviem ako iní, no ja by som v prípade týchto návrhov privítal aj diskusiu o dabéroch nejakého herca, ktorý je podobne slávny, no zatiaľ nemá v slovenčine jednoznačne spätý hlas, napríklad Edward Norton, Mark Wahlberg, Steve Buscemi, Michael Fassbender, Tom Hardy, Adrien Brody, Neil Patrick Harris...
Dado
Moderátor

Poslaťod Pedant » Str 1.4.2015 17:04:53

Možno som niečo nepochopil, ale naozaj mala byť táto stránka o tomto, alebo som si len ja pod "tvorbou" predstavoval niečo iné?
Pedant

Poslaťod PeterSD » Str 1.4.2015 17:12:53

Dado513 píše:V tomto prípade som určite za Mareka Majeského, ako alternatívu beriem Martina Kaprálika. Spomínam si však aj na 1. dabing filmu 60 sekúnd a ani Michal Gučík nebol podľa mňa zlou voľbou.

Mimochodom, neviem ako iní, no ja by som v prípade týchto návrhov privítal aj diskusiu o dabéroch nejakého herca, ktorý je podobne slávny, no zatiaľ nemá v slovenčine jednoznačne spätý hlas, napríklad Edward Norton, Mark Wahlberg, Steve Buscemi, Michael Fassbender, Tom Hardy, Adrien Brody, Neil Patrick Harris...

Pridané na FB.
Vďaka za tipy, určite to pridáme na FB a budeme o tom diskutovať. Dobré výbery ;) .
PeterSD
Moderátor

Poslaťod mato46 » Str 1.4.2015 20:29:18

Myslím si, že o Cageovi je aj zbytočné sa baviť, tam je jednotka jasne daná - Marek Majeský.

Inak to čo písal Dado je dobrý nápad a možno by som ho doplnil s tým, že by som privítal, ak by sa zjednotili dabéri pri hercoch/herečkách, kde niektoré dab. štúdia používajú vlastné kombinácie. Takto z fleku ma napadá napr. Nicole Kidman a Cameron Diaz a Robert De Niro.
mato46
500+

Poslaťod padrick » Str 1.4.2015 21:29:27

Ja navrhujem hodiť na fb aj video s Harrisonom Fordom, lebo ma zaujíma, kto bude úspešnejší, či Kroner, či Rúfus.Poprípade na porovnanie doporučujem Air Force One, pretože tam si ho vyskúšali obaja.
padrick
300+

Poslaťod PeterSD » Str 1.4.2015 23:42:43

Takže, nastala veľká debata, ohľadom obsadenia Nicolasa Cagea. Preto bola pridaná ukážka z filmu next, kde dabujú Kaprálik a Majeský. Najviac ľudí písalo, že Kaprálik.

1. Martin Kaprálik
2. Marek Majeský
PeterSD
Moderátor

PredchádzajúciĎalší

Späť na Otázky a odpovede

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.