Aktuálny čas je Uto Jan 23, 2018 22:30

[€] [i] [?]
Divácka cena DF za dabing
ďakujeme, je nás už cez 2400! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

TVORBA SLOVENSKÉHO DABINGU - ČO, KDE, KEDY, AKO, PREČO

Re: TVORBA SLOVENSKÉHO DABINGU - ČO, KDE, KEDY, AKO, PREČO

Poslaťod Hurvino » Str Apr 29, 2015 16:11

lubo píše:Rozhovor som si nenahrával, tak ako môžem z neho urobiť prepis?

Tak zas až tak ne, samozřejmě.
Třeba stačilo by sepsat přesně to, cos vyjmenoval výš:
Proč se nedělají SK-dabingy na DVD?
Proč existují redabingy? Dokonce od té samé televize na jeden film několik?
Proč a jak se dělá konkurs na dabing? A zejména kde je to potřeba a kde se určuje postava na základě jiných důležitých aspektů (kdysi jsem byl přesvědčen, že důležitý je charakter postav a jeho co nejvěrnější "přemluvení", dneska jsem náležitě poučen, že je to věk :lol: )?
Co říkali tvůrci o Dabingforu? Dříve jsem si myslel, že ty hodiny, co tady zabíjím a co sepisuji hlasy k filmům a strkám je sem, jsou přínosem. Tak bych celkem rád věděl, jestli ano a jakým, nebo jestli ne a proč.
(vím, že jsi to zhruba napsal a o dabingu taky něco vím, takže o některých věcech mám páru)

A jedna neméně důležitá otázka: Jaký význam měla ta exkurze krom toho, že pár lidí z Facebooku (nebo odkud, já nevím) si splnilo sen a kouklo se na výrobu dabingu, jiní zahnali nudu a jelikož jsou místem bydliště odtamtud, tak zamázli čas zase něčím jiným, nebo to brali jako oddech? Jaký význam to mělo, když ten podstatný - aby se co najvíc fanoušků dabingu dovědělo o něm co nejvíc i ze zprostředkovaných informací - tam nebyl naplněn a my čteme jen odpovědi: "Však jdi i ty a něco se zeptej."
Jaký byl význam a účel té exkurze?

Děkuji. Nemám zač, já vím. :D
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+

Poslaťod Hurvino » Str Apr 29, 2015 16:23

lubo píše:A o tomto fóre sme sa rozprávali z dôvodu nickovi a akceptovania spätnej väzby od ľudí s týmito nickmi.

Asi takhle: jak může být problém, že vystupuji pod nickem, když jsem sem založil spoustu témat a profilu filmů? Není snad vidět můj zájem a práce pro tohle? Takže jsem míň než někdo, kdo na Facebooku píše krávoviny pod svým jménem a nemá zájem o zhola nic? :D
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+

Poslaťod mato46 » Str Apr 29, 2015 17:30

Teoreticky nám admin môže prepísať nicky na naše občianske mená a namiesto avatarov si dáme vlastné fotky. Ak je problém len to, že je to tu anonymné.

Inak tá argumentácia o (ne)výrobe dabingu na DVD ma celkom zaujala. Distribútori sú strašné <>. Idem do kina, za lístok vyvalím skoro 6 eur a namiesto slovenských titulkov musím čítať české. No nie je toto banánistan? Inak čítal som aj rozhovor s Bohumilom Martinákom, ktorý sa práve na túto tému vyjadroval a on tam povedal, že nato, aby vznikal SK dabing pre DVD trh by sa musel zmeniť zákon a ten sa nezmení, lebo proste českým distribútorom vyhovuje, že ovládajú aj slovenský trh.
mato46
500+

Poslaťod lubo » Str Apr 29, 2015 17:30

Konkurzy sú vtedy, keď sa tak rozhodne televízia a tá vyberá z viacerých možností, preto nie vždy platí, že počuješ vo filme voľbu štúdia, niekedy je to hlas, ktorý si vybrala televízia. Aké kritériá má vtedy televízia, to netuším. Čo sa týka štúdia vek rozhodne nie je jediné kritériu výberu.

O tom, žeby jedna televízia mala viac ako 1 slovenský dabing,neviem. Jedine viem o Sám doma. A aký dôvod na to mala televízia, tak to Ti v štúdiu nepovedia, to je otázka na televíziu.

Tvoje zásluhy pre dabingfórum sú rozhodne prínosom. A ja to tak beriem. A to je aj dôvod, prečo sa tu stále používajú nicky, lebo napríklad Ty by si toto fórum okamžite odpustil, kebyže sa zakážu. Čiže, toto je jasná situácia, ktorá sa nedá vlastne nejako vyriešiť.

Odpoviem Ti otázkou - bol si niekedy na nejakej exkurzii, ktorá by bola prínosom pre ľudí, ktorí na nej neboli? Ja teda nie. :lol: Čiže význam a účel exkurzie boli navštíviť štúdio, dozvedieť sa niečo nové a stráviť pekný deň. :D

Ale ak máš nejaké konkrétne otázky, na ktoré si ešte nedostal odpoveď a sú k veci, tak sem s nimi.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím

Poslaťod lubo » Str Apr 29, 2015 17:32

mato46 píše:Inak tá argumentácia o (ne)výrobe dabingu na DVD ma celkom zaujala. Distribútori sú strašné <>. Idem do kina, za lístok vyvalím skoro 6 eur a namiesto slovenských titulkov musím čítať české. No nie je toto banánistan? Inak čítal som aj rozhovor s Bohumilom Martinákom, ktorý sa práve na túto tému vyjadroval a on tam povedal, že nato, aby vznikal SK dabing pre DVD trh by sa musel zmeniť zákon a ten sa nezmení, lebo proste českým distribútorom vyhovuje, že ovládajú aj slovenský trh.

Presne tak.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím

Poslaťod PeterSD » Str Apr 29, 2015 19:35

lubo píše:Peter robí rozhovory s tvorcami, ktoré dáva aj sem na fórum, tak možno tie sú pre Teba lepšie a z nich sa dozvieš veci, ktoré chceš vedieť.

Najnovšie pribudne rozhovor s režisérom Viktorom Kollárom o problematike, ktorá trápny fanúšikov Las Vegas , ako aj o tvorbe dabingu a obsadenia.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár
PeterSD
Moderátor

Poslaťod ladno » Str Jún 10, 2015 21:31

Na fóre sa vyskytla téma, v ktorej figuruje obsadenie Smrtonosnej pasce v slovenčine. Myslím, že je to extrémne zaujímavá informácia, ktorú by stálo za to preveriť. Asi najlepšie by bolo osloviť dabérov, ktorí sú vypísaní v téme (Bahúl, Mandžárová, Roman) a zistiť od nich, či si nepamätajú na dabing tohto filmu. Som toho názoru, že minimálne Milan Bahúl by si na takú rolu spomenul i po toľkých rokoch. :) Ak do niektorého zo štúdii, s ktorým má fórum kontakty príde niekto zo spomínaných dabérov, bolo by dobré sa ho na to opýtať a využiť tak vzájomné kontakty nášho fóra so štúdiami i hercami. :)
ladno
300+

Re: Krvavé dedičstvo / Le Premier Cercle

Poslaťod stevo12 » Ned Jan 31, 2016 16:20

Zasiahnem trošku do politiky. Minimálne 20 rokov ľudia obsadení na vedúcich pozíciach na ministerstve školstva nemajú najmenšej potuchy o učení a od našich škôl sú na míle vzdialení. Preto je stav nášho školstva taký aký je - učebnice, osnovy, ... Povedal by som, že tu boli tiež na posty dosadení ľudia, ktorým podľa toho čo vidíme, na slovenskom dabingu záleží minimálne. Dabingové oddelenie TV JOJ tvorí známa trojka, vždy uvedená v titulkoch, - Mitka, Boldiš, Hudecová. Kto je to? Čo robia? A hlavne načo tam vôbec sú? Ak kvôli nim vyzerajú niektoré dabingy tak ako vyzerajú, tak si myslím, že niekto, kto mudruje štúdiám do obsadenia je úplne zbytočný. A čo pri iných štúdiách? Ako si mohli dovoliť vypustiť do sveta také spojenia aké vznikli v Božskom Bruceovi či Pred svadbou nie? Kde boli vtedy? Kde boli pri Percym Jacksonovi a Kráľovi Kalifornie? Prečo vtedy do dabingu štúdiám nekecali? A Markíza to teda tiež nevyhráva - kto normálny chce počuť Jimma Carreyho s Thorovym hlasom?
stevo12
900+

Poslaťod anderson » Pon Jan 23, 2017 09:16

Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+

Poslaťod fofo16 » Pon Jan 23, 2017 16:28

Diskusiu pod článkom radšej nečítajte. Ja som tú chybu urobil :roll:
fofo16
300+

Predchádzajúci

Späť na Otázky a odpovede

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

FreeBitco.in - Klikni a získaj zadarmo Bitcoiny každý deň!
Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.