Stránka 1 z 1

D. Sabo

PoslaťNapísal: Uto 8.11.2016 21:59:42
od jozo123
Teda ja neviem, ale ako to rozprava ten Sabo, ci Szabo ci ako sa vola?Pocujem ho vsade, ale to sa uz neda pocuvat ten jeho prizvuk, hrozne nieco. Ja neviem ci mutuje, pamatam si filmy dabing z 90 tych rokov, v podstate ho tam nebolo pocut poriadne. A teraz v tych B ckovych filmoch na markize sa hra na neviem koho?Nechapem.

Re: D. Sabo

PoslaťNapísal: Str 9.11.2016 13:41:40
od PeterSD
On sa volá Dušan Szabó. Bohužiaľ, časté obsadenie tohto herca závisí od tvorcov, ktorí ho obsadzujú.

Re: D. Sabo

PoslaťNapísal: Str 9.11.2016 15:41:13
od PeterSD
Vznikla na FB aj menšia diskusia o obsadzovaní Dušana Szaba. Tu sú názory divákov:

Pokiaľ je Dušan Szabo obsadzovaný do úloh, ktoré mu naozaj sedia, je to v poriadku. Je to kvalitný dabingový herec, u nás jeden z najlepších a najväčších profesionálov, preto je logické, že televízie po jeho hlase často siahajú...treba sa pozrieť aj na to, že jeho hlas je vo svojom princípe iný a charakteristický, preto je s obľubou obsadzovaný dabingovými režisérmi. Je taktiež spätý s množstvom známych hercov (L. Neeson, E. Atalay a podobne) tam sa tento návyk opomenúť nedá a nemal by sa meniť. Môj názor. :)

niektorí herci sú obsadzovaní často niektorí zas veľmi málo .Podľa môjho názoru však nezáleží na tom ako často je dabingový herec obsadený ale nakoľko vhodné či nevhodné jeho obsadenie je na danú postavu. :)

Re: D. Sabo

PoslaťNapísal: Str 9.11.2016 22:23:31
od ferofiha
Dušan Szabo je výborný univerzálny dabér. Mne práveže vôbec nevadí, že je často obsadzovaný. Môže to niekomu vadiť, to je fakt. Jeho výhodou je, že sa hodí na mladších aj starších, akčnejších aj statických hrdinov.
Áno, je pravda, že ho viac počuť, ale podľa mňa je s obľubou obsadzovaný práve preto, že zvláda rôzne typy postáv.

Re: D. Sabo

PoslaťNapísal: Ned 20.11.2016 14:36:39
od jozo123
no neviem, zena tu vedla pozera tv narkozu, od rana asi 25 ta reklama prave ide. Ked ho pocujem s tym prizvukom od rana- kamenak 5 a horna dolna,.. ako to chvali ze na markiiize - tak mi je zle z neho uz. A to je len 13 35.