Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 22:36:21

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Russell Crowe

Russell Crowe

Poslaťod Jakub55 » Sob 24.9.2011 21:01:14 quicklink

Russell Crowe.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. Dušan Szabó (3:10 Vlak do Yumy, Bedári, Cesta nádeje, Muž z ocele, Múmia, "Najsilnejší hlas", Na odstrel [TV Markíza], Niet cesty späť, Noe [KINO], Ostrí chlapci, Otcovia a dcéry, Päste zo železa, Robin Hood [TV Markíza / TV JOJ], Rozzúrený, Skúška života, Vymazaný chalan, Zimný príbeh, Zlomené mesto)
2. Miloslav Kráľ (Na odstrel [TV JOJ], Tri dni k slobode, Záhada na Aljaške)
3. Peter Rúfus (Rýchlejší ako smrť)

Marián Miezga (Americký ganster, Neha)
Štefan Bučko (L.A. - Utajené skutočnosti)
Pavol Topoľský (Thor: Láska a hrom)
Michal Gučík (Virtuzoita)
Emanuel Hason (Dobrý ročník)
Tomáš Maštalír (Čistá duša)
Peter Sklár (Noe [TV JOJ])
Miroslav Trnavský (Pavučina lží)

Iné:
Miloslav Kráľ (Justice League Zacka Snydera) [hlas]
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1082
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57

Re: Russell Crowe

Poslaťod Dado » Sob 8.2.2014 19:26:49 quicklink

Predvčerom spoločnosť Barracuda Movie zverejnila dabovaný trailer na film Noe, ktorý by sa mal do kín dostať koncom marca a Crowa v ňom dabuje Dušan Szabó a znie to dobre, minimálne podľa mňa sa Szabó javí ako adekvátna voľba v prípade, že sa dabingové štúdiá rozhodli definitívne ignorovať Štefana Bučka.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Russell Crowe

Poslaťod ladno » Sob 8.2.2014 20:22:13 quicklink

Dado513 píše:Predvčerom spoločnosť Barracuda Movie zverejnila dabovaný trailer na film Noe, ktorý by sa mal do kín dostať koncom marca a Crowa v ňom dabuje Dušan Szabó a znie to dobre, minimálne podľa mňa sa Szabó javí ako adekvátna voľba v prípade, že sa dabingové štúdiá rozhodli definitívne ignorovať Štefana Bučka.

Zaujímavé... že by po sto rokoch pustili do kín dabovaný film? Potešilo by ma to... Dabing vyzerá celkom slušne, obzvlášť ma potešil Ivan Romančík a Dušan Szabó tiež nemusí byť zlý (musím to však povedať - mali obsadiť Štefana Bučka) :) Čo ma ale neteší je to, že som na Emme Watson nepočul Tatianu Pauhofovú, navzdory tomu ani Kristína Svarinská (ak som dobre rozpoznal hlas) nevyzerá zle. Však uvidíme.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Russell Crowe

Poslaťod Jack2410 » Sob 8.2.2014 22:28:11 quicklink

Kiežby sa sen stal skutočnosťou a tento film sa dostal do našich kín s dabingom...veľmi by som sa tomu potešil, keďže na tento film som chcel už aj pred tým isto ísť do kina...nemohol by niekto zistiť z nejakých oficiálnych zdrojov, či teda bude v kinách v slovenskom dabingu?


No kiná Stercentury to evidujú ako film, kt. bude vysielaný v dvoch verziách...s SK dabingom alebo s CZ titulkami. http://www.stercentury.sk/klient-3/kino ... film-15401
Jack2410
100+
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Russell Crowe

Poslaťod Piri » Štv 24.4.2014 19:52:54 quicklink

Skoda, ze Crowe nema urcenych aspon dvoch dvornych daberov. Milo Kral bol vyborny vo filme Zahada na Aljaske, ale tam bol Crowe mladsi. Rufus bol vyborny zas v Rychlejsi ako smrt, Bucko je taka klasika, ale nie vzdy sa hodi, takisto Szabo - mne sa osobne teraz na Noa vobec nehodi.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Russell Crowe

Poslaťod stevo12 » Pon 21.7.2014 15:35:29 quicklink

Miloslav Kráľ (Záhada na Aljaške, Na odstrel, Tri dni k slobode)
Zaujímevé, že tu nemá Daniela problém, že rozdiel medzi hercom a dabérom je viac ako 10 rokov. No u DeNira to proste nejde.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Russell Crowe

Poslaťod Dado » Pon 21.7.2014 15:49:02 quicklink

Presne to isté napadlo aj mne, navyše je zaujímavé aj to, že argumentom proti opätovnému spojeniu tohto herca s hlasom Štefana Bučka bol práve vekový rozdiel, ktorý mimochodom činí 7 rokov (čo je v tomto prípade absolútne irelevantné, keďže už ani Crowe nemá 30 rokov a Bučkov hlas by mu podľa mňa v nových filmoch sadol dokonca lepšie, než v L.A. - Utajené skutočnosti), a odrazu si preňho ako dvorného dabéra zvolia človeka, ktorý má o 11 rokov menej a ten vekový rozdiel je v tomto prípade skutočne aj zreteľne počuteľný. Ešte dúfam, že Daniela dostane na starosť dabing filmu Muž z ocele, to si v priebehu niekoľkých rokov stihne Miloslav Kráľ nadabovať Supermana a následne aj jeho otca. :D
Ja osobne mám toto dabingové štúdio rád, keďže asi ako jediné pravidelne dokáže komunikovať s divákmi a viaceré ich dabingy považujem za skvostné. Avšak pripadá mi to tak, že radšej budú aj silou-mocou presadzovať veci, v ktorých si takto protirečia a názory, ktoré sa tu na fóre objavia, nemajú pre nich žiadnu váhu. Pritom práve toto fórum ako jedno z mála združuje na internete ľudí, ktorí pristupujú k diskusii a hodnoteniu dabingu seriózne, nie ako nespočetné množstvo článkov a diskusií, kde sa stovky pseudoodborníkov bez pádnych argumentov prekrikujú, aký je dabing zlo a treba ho zrušiť.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Russell Crowe

Poslaťod galaxy007 » Štv 19.2.2015 19:28:30 quicklink

Hlas lekára v 14. minúte sa mi hneď spojil s Russellom Croweom :) http://divokekone.joj.sk/divoke-kone-ar ... miera.html
galaxy007
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 2.11.2014 16:21:55

Re: Russell Crowe

Poslaťod padrick » Štv 19.2.2015 20:02:18 quicklink

Tým lekárom v 14. minúte je Michal Ďuriš. Ten má dosť podobný hlas s Bučkom, možno preto sa ti hneď vybavil Crowe.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Russell Crowe

Poslaťod galaxy007 » Pia 20.2.2015 13:02:53 quicklink

Vďaka, netušil som že dabuje, to je skvelé, lebo má dobrý hlas, len škoda že ho neobsadzujú.....
galaxy007
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 2.11.2014 16:21:55

Ďalší

Späť na Herci a ich dabéri

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.