Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 01:46:54

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

jen pro info...

Re: jen pro info...

Poslaťod kubikdulik » Str 6.5.2015 11:21:25 quicklink

Žádná diskuze, pokud není vulgární, by neměla být mazána. V případě, že jde o diskuzi mimo téma, má se někam přesunout a tam se pokračovat.

Bohužel, jak jsem tak pochopil, kritika není ani na jednom foru (CZ a SK DF) přístupná a mělo by se tam jen chválit, aby se prozovatel zavděčil tvůrcům http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=480 - bylo mi na CZ DF v SZ od červeného vyčteno, že spamuju a jako příklad byl uveden můj výrok "Musí si Regina Řandová nadabovat každou herečku?" - ano, to jsem napsal a za tím si stojím, celá situace v současném dabingu mi není jedno a rozhodně si nemyslím, že by CZ DF dělalo něco proto, aby se situace v dabingu vrátila do normálu a rozhodně za ní nemohou podle mého názoru herci, kteří se nechávají zastupovat v současnosti agenturou... nedávno jsem měl možnost bavit se s paní Paulovou ohledně dabingu a bylo mi řečeno, že již dlouho nic nenadabovala. Nemělo by se DF právě snažit tyto velké persony vrátit do dabingu?

Ohledně nějakého psaní SZ si mě pletou zřejmě s BobemSilasem, který psal neustále lidem a dokonce i zprávy vulgární. Nedváno jsem jednu zveřejnil a dokonce tam vydržela zhruba 48 hodin :-D A stojím si za tím, že je to správně. BobSilas mi několikrát psal, abych to smazal, že mi nedal souhlas blabla... já jsem mu napsal, že to nestáhnu, ať tedy ostatní vidí, co je to za člověka. Mockrát jsem mu psal, ať si mě nevšímá a nepíše. Jamesovi jsem si několikrát stěžoval a jeho reakce byla, ať to nečtu... a on BAN nedostane? Přinejmenším úsměvné... http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=480
kubikdulik
100+
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Pia 14.9.2012 10:27:46

Re: jen pro info...

Poslaťod stevo12 » Str 6.5.2015 19:19:22 quicklink

Len mažte, všetko zaradom. Pozrite na tému jednej známej, často omieľanej kriminálky. Áno kritizoval som "nový" dabing tak boli moje príspevky vymazané, ale prečo bola vymazaná tá časť môjho príspevku o zmenách Švoňavského a Trnavského v starších sériách ostatných kriminálok tak nad tým sa mi rozum zastavuje. Čo je toto za urážku? :?
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: jen pro info...

Poslaťod kubikdulik » Sob 16.5.2015 12:48:37 quicklink

Tak už si pomaličku a potichočku na CZ DF rozebírají mé profily, zmizelo mi cca 35 příspěvků...
kubikdulik
100+
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Pia 14.9.2012 10:27:46

Re: Everest

Poslaťod fajnes » Uto 19.9.2017 17:12:36 quicklink

Ano, napriklad tento dabing ma viac ako 5 daberov, ktori uz daneho herca dabovali minimalne v dalsich 2 filmoch. Castokrat daberov dvornych.
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Everest

Poslaťod anderson » Uto 19.9.2017 17:39:20 quicklink

To - a obzvlášť to platí v súvislosti so slovenským dabingom - že niekto niekoho niekde viackrát daboval, ešte neznamená, že je jeho dvorný dabér. Dvorným sa dabér môže stať pokojne aj po jednej jedinej úlohe, pokiaľ samozrejme na daného herca sedí. Žiarivým (pre istotu zdôrazňujem, že to myslím ironicky) príkladom je spojenie Gogál - Washington, ktoré ja za dvorné nepovažujem a nikdy ani považovať nebudem. A pokojne ho môžu dabingoví "inovátori" pretláčať aj do aleluja.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Everest

Poslaťod PeterSD » Uto 19.9.2017 19:05:12 quicklink

Experimenty sú najčastejšie pri niektorých dabingoch markízy a v určitých dabingoch JOJ. Stačí si pozrieť napr. druhý dabing k filmu Van Helsing alebo sériu Rýchlo zbesilo markíza, Vojnový kôň, X-meni atď. Netreba zbytočne haniť. Haňme tam, kde je to zapotreby, a to pri určitých dabingoch markízy a pri určitých dabingoch tv joj, kde napr. daboval Kaprálik herca Jasona Biggsa.
Čo sa týka dabingu k Everestu, bol vynikajúci a pochybujem, že by ho niekto z aktívnych tv štúdii zvládol lepšie.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: jen pro info...

Poslaťod anderson » Uto 19.9.2017 19:37:01 quicklink

Tak tak, servilnosť až na prvom mieste. To je heslo dnešných dní. :lol:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Predchádzajúci

Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.