Stránka 1 z 1

Nová "detská" stanica v slovenčine ?

PoslaťNapísal: Ned 7.7.2019 00:22:13
od MoonDisney
RTVS pred časom zverejnila spustenie televízie RTVS 3 naplánované na rok 2020 a hovorí o "prečistení dvojky" a presunutí všetkého športového obsahu na RTVS 3.. sama RTVS uviedla "Trojka, plánovaná na rok 2020, by mala nielen vytvoriť priestor pre šport, ale takisto pomôcť žánrovo „vyčistiť“ druhý program, ten by mal byť zameraný počas dňa na deti a školy a večer by to bola televízia artového typu aj s priestorom pre národnostné menšiny či záujmové skupiny."

Mohlo by to znamenať žo sa dočkáme viac dabingov na animované seriály/filmy hlavne zo štúdia Disney ktoré RTVS na jednotke často vysiela a keďže sa Dvojka zmení na detskú stanicu tak ich bude ešte viac ale to ukáže až samotné spustenie.

Re: Nová "detská" stanica v slovenčine ?

PoslaťNapísal: Sob 31.8.2019 23:22:31
od Krikri
A co z toho, že STV zavede novou dětskou stanici? Už teď je téměř jisté, že tam podle vzoru ČT D poběží jako kolovrátek pár vybraných levných hovadin pro ty nejméně náročné. Dělat si naděje, že by při té příležitosti po osmadvaceti letech z archivu vytáhli Nilse Holgerssona, Tajemství Selenitů a podobné desítky let nevysílané seriály by byla vyloženě utopie.:cry: