Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:25:09

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Bombshell (2019)

Filmy, ku ktorým sa už dabing vyrobil.

Bombshell (2019)

Poslaťod m09 » Štv 24.11.2022 09:08:43 quicklink

1663717-b.jpg
Info: ČSFD | IMDb | FDb | ČESKÁ VERZIA

návrh slovenského znenia:

Elena Podzámska - Charlize Theron (Megyn Kelly),
Henrieta Jančišinová - Nicole Kidman (Gretchen Carlson),
Petra Vajdová - Margot Robbie (Kayla Pospisil),
Barbora Chlebcová - Kate McKinnon (Jess Carr),
Tatiana Radeva - Allison Janney (Susan Estrich),
František Kovár - John Lithgow (Roger Ailes),
Dušan Jamrich - Malcolm McDowell (Rupert Murdoch),
Henrieta Mičkovicová - Connie Britton (Beth Ailes),
Dušan Szabó - Mark Moses (Bill Shine),
Kamil Mikulčík - Ben Lawson (Lachlan Murdoch),
Michal Klučka - Josh Lawson (James Murdoch),
Kristína Turjanová - Nazanin Boniadi (Rudi Bakhtiar),
Andrea Somorovská / Linda Zemánková - Jennifer Morrison (Juliet Huddy)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Bombshell (2019)

Poslaťod anderson » Štv 24.11.2022 10:08:27 quicklink

Jennifer Morrison už jednu absolútne dokonalú slovenskú dabérku má. Obsesii vyberať jej ďalší - podľa mňa úplne zbytočný hlas - naozaj nerozumiem...
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Bombshell (2019)

Poslaťod m09 » Štv 24.11.2022 10:18:20 quicklink

Ak si kolega pozrie profil zistí, že sa pri nej vystriedalo 5 dabérok a žiadna ju nedabovala vo viac než dvoch projektoch. Naozaj nerozumiem na koho toto bolo teda mierené na ktorú z tých 5 dokonalých. Mňa žiadna z nich nejako extra neoslovila. Inak je veľmi zaujímavé, že keď si pozriete celú rubriku ,,nenadabované filmy,, zistíte, že ani jeden návrh slovenského znenia tento užívateľ nedal. Odporúčam spraviť aspoň pár a potom cudzie kritizovať. Ďakujem.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Bombshell (2019)

Poslaťod anderson » Štv 24.11.2022 12:50:35 quicklink

Neviem o tom, že by som bol povinný vyrábať tu nezmyselné profily. Ani neviem o tom, že by vytváranie takýchto profilov bolo automaticky privilégiom k tomu či sa môžem alebo nemôžem vyjadrovať k tunajším návrhom. Ale možno to niekoho inšpiruje k vytvoreniu podobných obmedzení, keďže toto fórum je ich už aj tak plné a zdá sa, že neodvratne smeruje k tomu aby sa stalo platformou len pre zopár vyvolených. Do tej doby než sa tak stane, si ale tento komfort kritizovať, doprajem.
------------------------------------------------------
Čo sa týka onej dokonalej dabérky, pre mňa je ňou Linda Zemánková. A samozrejme, veľmi rád si prečítam, prečo je Andrea Somorovská lepšia a vhodnejšia dabérka, napriek tomu, že tu spomínanú herečku (aspoň podľa jej profilu) ešte nikdy v ničom nedabovala a teda by nevyhnutne mala rozšíriť jej - už tak nezmyselne rozsiahlu - základňu slovenských hlasov.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Bombshell (2019)

Poslaťod m09 » Štv 24.11.2022 13:08:37 quicklink

Na to mám tri konkrétne veci. Prvá áno kritizovať má právo ktokoľvek a nejdem obmedzovať slobodu prejavu. Príde mi však veľmi zvláštne, že namiesto toho, aby tu niekto návrhy sám vytváral, kritizuje už vytvorené cudzie návrhy. Nech sa páči aj to je cesta. Načo robiť keď môžem kritizovať tých čo robia však? :)
Druhá vec sa týka Jennifer Morrison. Pri nej sa vystriedalo 5 dabérok a žiadna z nich ma neoslovila tak aby som padol do kolien. Zároveň musím povedať, že mi ani žiadna vyslovene neprekážala. Hľadal som však nejaké nové spojenie pre mňa zaujímavé. Tieto návrhy slovenského znenia sú totiž veľmi subjektívne. Príde mi veľmi zaujímavé, že sa to tu takto rieši zvlášť keď rola Jennifer Morrison nie je až taká kľúčová. Pri kľúčových som experimenty nerobil a šiel som na istotu. :)
Posledná vec kolegovia veď do komentárov pod príspevok predsa každý z vás môže písať vlastné návrhy slovenského znenia. Uvedomujem si, že sa dalo ísť aj inou cestou. Pri kombinácii Podzámska - Theron ani veľmi nie, ale pri tých ostatných si určite viem predstaviť viacero mien. O týchto menách potom môže byť veľmi zaujímavá vecná a konštruktívna diskusia. Budem rád.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Bombshell (2019)

Poslaťod anderson » Štv 24.11.2022 13:30:00 quicklink

Ja určite nie som z tých, čo by tu kritizovali každý podobný návrh. A to sa tu vyskytli návrhy oveľa bizarnejšie než je konkrétne tento. Tu ma práve ale zaujalo, že na hlavných postavách sú zachované relatívne akceptovateľné voľby a pri herečke, ktorá má v profile kopu rôznych dabérok, sa odrazu vyskytuje úplne nová - ničím neodôvodnená - alternatíva. Ja osobne som alergický na nadužívanie určitých - hoci nepochybne profesionálne vynikajúcich - dabérov, obzvlášť pre typovo a hlasovo úplne neadekvátne postavy. Ale tu mi táto, pre mňa zvláštna kombinácia, úplne udrela do očí. Takže toľko ešte k onej kritike.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Bombshell (2019)

Poslaťod Dado » Štv 24.11.2022 21:06:27 quicklink

Jennifer Morrison už v minulosti dabovala aj Andrea Somorovská, konkrétne v druhom dabingu filmu Warrior (jej profil nebol dlhšie aktualizovaný). Čo si pamätám, tak tam ma to spojenie nijako nerušilo. Osobne by som ale asi taktiež uprednostnil Lindu Zemánkovú, hoci svoj podiel má na tom určite aj sila zvyku. :)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11


Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.